Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colinde si Meniu de Craciun 2008.


Recommended Posts

Eu am o retetä usoarä si bunä tare,,CHEK CU VIN,,250 gr unt moale se amestecä bine cu 250 gr zahär si un pac z vanilat.peste aceasta se adaugä,5 ouä,350gr fäinä,2 lingurite scortisoarä,2 linguri cacao, 1praf copt,100 gr ciocolatä rasä,200 ml vin rosu.se amestecä bine si se coace in tava unsä cu unt.eu coc in tava rotundä cu gaurä.se coace la 190 grade cca 50 min.cel mai bine incercati cu scobitoarea dar,,atentie,nu coaceti prea mult sä se usuce.e bunnnn,bunnnnnnn si usor de facut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mi-a venit o idee, voi servi vin fiert intr-un bol mare si ornat cu crengute de brad si portocale parfumate cu cc cuisoare. Nu am baut niciodata vin fiert mai bun ca cel pe care-l beeam la bunici de sarbatori in nordul romaniei ,mai precis dealurile Husului unde vinul era omniprezent in toate retetele culinare. Bunicii mei au murit de mult si odata cu ei si reteta, cine cunoaste o reteta de vin fiert va rog? Sophia 2ani [gravi]+17 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragele mele! In saculetii cu surprize puteti introduce orice ar amuza amicii sau rudele, orice stiti ca nu i-ar supara. Exemple: ou kinder, le va face placere sa isi asambleze jucaria, sau chiar doar cate o jucarie din ouale copilasilor vostrii, poate ceva sa-i reprezinte, sau cate o bomboana mai mare sticloasa colorata in ambalaj facut de voi, o strofa cu 4 versuri care i se potrivesc, asa ca o gluma vizavi de comportamentul lor din anul ce a trecut, o bratara din lemn sau snur sau piele, pentru barbati si din pietricele pentru femei, sau daca stiti ca le place si lor ca la barbati, din snur sau piele, cate o lumanare mica rotunda, parfumata, sau un bilet cu un mesaj, de exemplu, o lista cu cumparaturi pe care sa le faca pt. voi, sau ce va vine prin cap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionica
Se pune cuisoare in vinul fiert? nu scortisoara? multumesc pentru reteta,voi incerca inainte una sticla de Merlot fiert cu reteta de la tine si-ti voi spune cum a fost[alcool] Sophia 2ani [gravi]+17 [fetita]
pai am zis si cuisoare si scortisoara, uita-te mai atent. vinul nu trebuie sa fie de cea mai buna calitate, asta e si ideea, din cate am citit eu asa a si aparut reteta de vin fiert ca incercau sa "repare" vinul care se strica. am mai citit ca poti pune miere in loc de zahar, n-am incercat niciodata. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna fetelor!Vad ca majoritatea sunteti departe de casa.Si eu m-am confruntat cu problema 'varzei murate anul trecut de craciun asa ca anu asta m-aminfuriat,si am plecat cu sotu in cautarea unui butoi...cu mare greu l-am gasit ..da cine are acu varza murata...asa ca de craciun voi face:sarmale ,ciorba de perisoare acrita cu zeama de varza acra,slaninuta fiarta in zeama de varza,racitura de curcan,salata boef,salata de icre,si nelipsitii carnati si cotet de porc la tava cu piure de cartofi si conopida in otet. dulciuri..as face niste fursecri da inca nu stiu de care,ceva cu scortisoara si ghimbir.si tort.anul asta o sa fac tort buturuga cred.va pup dulce si va doresc un craciun cat mai frumos!![pup] Iza,mami lui Mati [bonjovi] http://b4.lilypie.com/yUOBp3.png http://s508.photobucket.com/albums/s329/matizojo pozele noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...