Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

plansul bebe-ilor


Recommended Posts

de cand cu DC nu mai spun ca sunt singura [:D] ce inseamna program? adica pentru 5-6 luni ce ar trebui sa cuprinda? Sheannamp - dupa mesajul tau la prima iesire in oras le-am luat suzete, fata a vrut-o imediat, baiatul a preferat degetul. si din cate stiu asta e boala grea, cunosc persoane care mature tot mai fura din obiceiul copilariei [bang].cum sa-l dezvat? cand? e prea devreme? alexas - cum ai reusit de la 6 luni sa-i inveti sa adoarma singuri?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa traiasca multi ani fericiti si sa fie sanatosi toti bebeii! Eu le-am facut program cu ora fixa de masa si somn de la 1 luna, cu alaptat in paralel si pus in patut sau mai tarziu (au avut si cateva luni in care au adormit numai leganati, nu in brate ci in scaunelele de casa). Acum au 5 ani, nu au terminat cu plansul ca se mai supara si ei pe una alta, nu adorm singuri, trebuie sa fiu langa ei sa ii mangai, dar la 8 seara dorm deja. Tine totul de tine, de cum te organizezi tu si de cum doresti sa le faci sau nu un program pe care sa il respecti mai ales tu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...