Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)


Recommended Posts

Adina ceva in deutsch sau ro nu ai gasit, ca eu sunt una din aia care nu stie nimic engleza[:I] ....noapte buna Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE (07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Oct2008#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua fetelor! Am revenit si noi acasa, am fost plecati o saptamana la munte.

Saptamana asta ma duc sa il inscriu pe Florin la scoala. Nu imi vine sa cred ca am ajuns aici[alcool]Parca ieri era o gagalice la mine in brate iar acum facem inscrierea la scoala....Sincera sa fiu am emotii de zici ca cine stie ce examen important am de sustiunt[:I] Cred ca va fi mai greu pt. mine sa ma obisnuiesc cu ideea. Dar...facem si pasul asta intre multe altele care le mai avem. Sa imi tineti pumnii!!!

Am pus si eu cateva poze de la anul nou.

 

http://picasaweb.google.com/shasa18/Sarbatori20082009#

 

Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Codrin - 28+

Poze la albumul dc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Cam liniste pe aici.

Marimarid="red"> multumim de link-uri, dar mai greu cu cititul in engleza. Vreau sa ma pun sa mai invat ceva engleza pt. ca sotul meu este antitalent la lb staine si asa ca toata baza pe mine. Stie careva vre-o metoda mai usoara, vre-un curs mai usor? Mai mergeti in concediu in Teneriffe? Mai povesteste-ne cum te descurci cu copii, cum il accepta pe bebe, daca ti-ai revenit la formele initiale. Mai astept impresii din carte, interesant ce ai scris pana acum, am si aplicat deja si cred ca este mult mai bine.

Miraid="red"> ferice de voi, cu atata zapada. Foarte fain locul in care veti merge in concediu. Veti inchiria un apartament pt toti? Sa faceti poze.

Shasaid="red"> frumosi copii, frumoasa mama. O sa fie tare mandrii copii cu asa o mama. Unde ati fost la munte? Le-a placut copiilor? Cat despre scoala ce te pot eu sfatuii, sa te interesezi care vor fi invatatoarele la cl. I si sa vezi care i s-ar potrivii lui Florin, si daca ai obtiunea sa il inscrii la cine vrei. Cand eu l-am inscris pe Bogdan mi-au spus ca toate sunt la fel de bune, dar cred ca noi am nimerit la cea mai putin buna. Si ne-am chinuit un semestru intreg si noi su Bogdan. Invatatoarea era o tipa calma, acra, care niciodata nu schita un zambet. Oricum am facut cerere la directiune, si putin ajutati am schimbat clasa si este cu muuuuuuuuuuult mai bine. Oricum clasa I este destul de grea, pana se acomodeaza copilul, acu depinde si de copil, al meu este argintul viu. Va tin pumnii ca totul sa fie bine.

Noi am fost sambata la munte, pe muntele Semenic, unde a fost zapada doar de sanius si de schi pt incepatori. Ideea este ca le-a placut copiilor, care anul asta nu au vazut decat foarte putina zapada. Am ajuns la pranz si am plecat cand s-a intunecat. Ma sperie ideea de a pleca cu ei pt. mai mult timp, cu atatea bagaje. Pana acum nu am fost cu totii decat la Herculane vre-o 3 zile, cand Alexandru avea aproape 1 an. Dar o sa ne obisnuim si sper sa iesim cat mai des. Nici pe drum nu a fost f. bine. Alexandru tot spunea ca-l doare burtica si am tot oprit, apoi a adormit el si a inceput Vlad, ba ca vrea la WC, ba ca il doare burta, iar in final a vomitat putin, dar apoi s-a linistit. Cu peripetii, dar pana la urma au fost tare incantati.

Pe unde mai umbleti fetelor, haideti sa mai improspatam subiectul.

Va doresc o saptamana cat mai buna!

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaid="red"> multumim de invitatie [pup]

 

shasaid="red"> foarte frumoase pozele [olala] si foarte frumosi voi toti [pup]

 

Eu am inceput sesiunea, am avut deja doua examene... urmatorul este peste o luna... asa ca mai am timp sa respir... sa recuperez ce aveam de lucru, si am amanat dupa examene...

 

Altfel... pana acum copiii au fost bine, sanatosi, dar de ieri Elena a inceput sa aiba muci... Azi s-au colorat [:D] si vad ca incepe sa si tuseasca... La pranz o duce tati la pediatru... sa vedem ce tratament ne da...

 

Nu stiu ce sa va mai zic... nu prea avem noutati... greu cu timpul, parca nu-mi mai ajunge...

 

[pup]

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyanneid="red"> bafta la examene! Va fi bine si vei scapa si de examene. Imi pare rau de Elena, sper sa fie ceva trecator.

De mult tot vreau sa va intreb daca aveti un program saptamanal cu copii, referitor la activitati in casa. De ex.: luni pictam, marti ... Eu nu am asa ceva si am impresia ca se plictisesc cateodata si nu stiu cum sa procedez, pt. ca am observat ca este mult mai bine daca exista un program. De multe ori in week-end ma intreaba ce program avem, probabil ca s-au obisnuit sa tot plecam pe undeva, dar imi par mult mai linistiti cand stiu ca au un program.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost soata cu Elena la pediatru... doar sirop de tuse si puf in nas... am scapat usor [:D]

 

Mihaid="red"> eu nu am program... nici n-am cum inca... sunt prea mici... baietii doar vor sa distruga, insire, strice... inca

Iar Elena cere ce vrea... acuarele, plastilina, carti de colorat... Are zile cand vrea acelasi lucru... are zile cand le vrea pe toate [:D]

 

Am pus cateva poze noi:

http://picasaweb.google.com/elianacalin/Ianuarie2009#

 

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyanne, multa sanatate Elenei! Si Stefanul meu e bolnav. Febra si mai nou varsaturi. Sper sa nu fie nimic grav. Shasa, sunteti tare frumosi. Chiar ca o sa fie mandri baietii cu asa mamica. Felicitari plimbaretilor! Noi nu ne-am miscat prea mult cu copiii, doar ce am mai fost la munte pentru cateva zile, dar si cand am facut-o am plecat prin toata Europa cu masina sau trenul [:D]. A fost foaaaarte greu si in formatie de 2 + 2. Va intrebam eu acum vreo doi ani [:D] cum va descurcati cu trei copii in masina. Acum vine intrebarea (daca puteti sa imi raspundeti): ce masina aveti? Probabil ca eu imi voi schimba masina (ma cam doare sufletul [:D]) si aceasta va fi si masina pt. vacante. Deci se pare ca am nevoie de o masina in care sa incapa trei scaunele plus "destule" bagaje si ma misc si eu cu ea prin oras. Ieri am fost la eco si bb e baietel . Nu mi-a picat foarte bine, ca imi doream tare mult o fetita si deja ma uitam dupa rochite. Usor-usor ma obisnuiesc si cu asta [:D]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia,

te inteleg cu fetita, si eu vroiam la fel,dar tu stii ca atunci cind il vezi si il iei in brate si se uita in ochii tai ai uitat imediat ca vroiai altceva [:D] Eu de asta nici n-am vrut sa stiu ce este, mai bine surpriza de la sfirsit ( ca io doream fetita dar presimtirea imi zicea ca e baiat [:D])

 

masina: noi avem Renault Grand Scenic, are 7 locuri dar 2 sint in portbagaj, adica rabatabile. Dar 3 scaune de masina incap f bine si pe cele 3 locuri din spate, noi am luat cu 7 locuri in caz ca vine si altcineva cu noi cu masina si pt ca portbagajul e f mare.

 

 

 

Shasha, esti asa de frumoasa si tinara, ce mamica model au baietii tai !Si ai niste poze superbe !!!

 

 

Miha De invatat engleza cel mai bine e sa citesti, cit mai mult si sa cauti cuvintele care nu le stii, sa le scrii si apoi sa faci mici compuneri, exercitii de gramatica...Teoria o stiu dar practica [alcool], uite eu nu ma pot apuc ade german nici in ruptul capului ...

Noi n-am mai fost in Tenerife, inca nu avem pasaport pt cel mic si pe linga asta de Craciun si Revelion au facut cei mici varicela, unul dupa altul

[bang][bang]

Dar ne-am luat bilete pt Cipru din 1 aprilie ( fara gluma [:D]) si sigur mergem ( sper sa nu mai intevina ceva)

 

Si mie mi-e tare greu cu organizatul, pentru ca sint atitea de facut, de luat, mai ales iarna pina ne imbracam si incaltam ma trec toate caldurile [bang]

 

Mira tu cum ai invatat germana asta infernala ???

 

-------

mamica fericita de M(06/02/2000), R( 02/10/2004) si MV 02/08/2008

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corneliaid="red"> noi avem un Opel Zafira cu 7 locuri... dar cand mergem doar noi 5 nu am nevoie de cele doua locuri din portbagaj... Au loc 3 scaune de masina pe bancheta din spate... In majoritatea masinilor cred ca au loc... Si in Opel Astra intrau f. bine...

 

Dar am avut nevoie de 7 locuri pt. ca mai plecam la bunicii nostri cu una dintre mamici [:D] si atunci era nevoie de inca un loc macar [:D]

 

Cand am avut destule bagaje (in vacanta in grecia de ex. unde am luat si carutul de gemeni... plus hainel pt. 5 [:D]) am pus plasa si am umplut portbagajul aproape pana sus [:D]

 

 

Adina id="red">deacord cu tine cu germana [bang] Am facut 7 ani de germana (4 la liceu, profil uman) si nu mai stiu nimic in afara de guten tag si danke [:I] Nu s-a lipit deloc de mine...

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana si mie imi place Opel Zafira. Spor la invatat, ce te admir ca poti, cu 3 copilasi ..... ------- mamica fericita de M(06/02/2000), R( 02/10/2004) si MV 02/08/2008 si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda ........ Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...