Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)


Recommended Posts

Fetelor multumesc de aprecieri!!![flo]Fotograful (sotul meu) va fi incantat sa auda ca au fost asa laudate pozele facute de el.

 

MCRMIKI iti multumesc pentru raspunsul in legatura cu scoala. Am fost si l-am inscris si m-a cuprins asa o nostalgie....parca am revazut scoala din copilaria mea[:)], pt. un moment mi-am adus aminte ca am fost si eu asa micuta, ca acum sa il pregatesc pe primul nascut pt. scoala. Ah! cred ca toate starile astea de "moleseala" exagerata imi vin direct din starea de "gravidie"[:D]

Nu am fost cu baietii la munte(Sinaia)[:I][:I] (nu dati cu pietre), dar am fost doar eu si sotul sa ne luam o binemeritata vacanta. Si a fost tare bine....ne-am odihnit si ne-am rasfatat putin, ne pregatim pt. ce ne asteapta in aprilie[:D]

Insa nu ne dam in laturi sa plecam cu ei la drum. Eu ca sa rezolv problema hainelor in deplasari, ingramadesc cat mai multe haine in geamantan cat sa ma mai intorc cu o parte curate. Se uita mereu sotul la mine....foarte lung dar eu plec foarte linistita. Inclusiv plec pregatita cu medicamente pt. orice am putea avea nevoie, dar ne-a ajutat DD si nu mi-au fost medicamentele de folos decat o singura data in deplasare[:)]

Hai ca parca am scris prea mult si nu as vrea sa va zapacesc de cap[:-@]

 

Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Codrin - 28+

Poze la albumul dc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da... asa plecam si noi... cel putin la capitolul haine copii... care inca's mititele... iau aproape toate hainele din seznoul cu pricina... si cateva mai groase/subtiri sa fie [:D]

Si evident sacosa de medicamente... sa fie [:D]

 

Eu am plecat destul de linistita si bucuroasa in grecia... soata se cam stresa... iar soacra insista cu "dar daca nuuuu ..." incat ma disperase... si incepeam sa cred ca o sa se intample asa doar pt. ca a zis ea [bang] Asa procedeaza mereu ... si la nunta... pune raul inainte... nici ca mine super optimista... dar nici asa... ca nu-ti mai vine sa faci nimic...

Toata lumea s-a socat ca am plecat cu 3 copii dupa noi, destul de mici, atat de departe... drumul lung [:D] Zici ca plecam in jungla sau ca-i trimiteam singuri in lume [:D]

 

 

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi place Eliana ca sinteti relaxati!

 

eu ( cu Romana) am facut piine azi , f ff usor. Sper sa iasa si buna !

http://mihaela-bunatati-din-bucataria-mea.blogspot.com/2008/03/paine-in-30min.html

 

fetelor din Bucuresti, se stie programul de la teatrele de papusi si de copii pina in aprilie? Venim de Paste si tare as vrea sa duc copiii la Ion Creanga sau Tandarica la vreun spectacol dar cred ca trebuie sa cumpar bilete cu mult inainte. Daca aveti un link ceva m-as bucura!

 

-------

mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina nu cred ca vei gasi nicaier programul pana in aprilie... daca pe siteul lor nu este...

http://www.teatrulioncreanga.ro/

http://www.teatrultandarica.ro/Dar verifica-le periodic si cand apare ceva, iei biletele [:)]

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Eliana am vazut ca au programul afisat pina in februarie doar. Asa ca prin martie probabil vor avea pt aprilie. nu-mi dau seama insa daca se pot lua bilete online [alcool] ce frumoase spectacole au !!! ------- mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008) si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda ........ Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa deci! Cind intru eu, nu scrie nimeni. Acum, ca n-am mai intrat de mult, v-ati adunat toate, ba au venit si mamici noi! Ma duc sa-mi aduc cafeaua, citesc si sper sa si revin cu scrisul...[pup]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="size1">id="Century Gothic">

 

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)id="size1">id="Century Gothic">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sasha sunteti niste frumosi cu totii. De masina noi avem un Citroen Picasso cu 5 locuri, l-am luat pe cand il aveam doar pe David bebe, dar incapem in el cu totii.Au loc 3 scaune de masina pe locurile din spate, si are si porbagaj mare. Acum a aparut unul nou cu 7 locuri. Barbatu ii tot da tarcoale[:D]. Cu 7 locuri sunt mai spatioase si in caz de musafiri mai au loc si ei. ...haha eu sunt la impachetat haine. am umplut un geamantan si sunt numai hainele copiilor. Maine incep sa sortez. Ce iau din geamantan si ce las acasa[:D]. Adina, eiii, germana am invatat-o repede. O aveam cumva in "hinterkopf". am facut gradinita in germana. Dar cum noi nu suntem nemti anul urmator educatorea nu a mai primit-o si pe sora_mea, asa ca am ramas singura stiutoare de germana din casa. am luat 1-2 ani ore in privat de am invatat sa scriu si sa citesc. dupa 20 ani am reinceput cand mi-am cunoscut barbatu, am facut cursuri intensive. Sa nu crezi ca acum o vorbesc perfect, mai ales ca au un dialect tampit aici si am apucat sa invat amestecat ceea nu e prea bine. ...ne-a ajuns si pe noi gripa. David a fost saptamana trecuta lat in pat 4 zile cu febra mare. acum mai tuseste. De ieri e Daria cu febra aprope 40. Ea a si vomitat de 2 ori. Sper sa se puna pe picioare pana smabata. Piticotu mic e inca fit. Ea a fost prima cu virusi. Nelia ti-ai luat cafeaua?? hai povesteste ca tu le spui asa frumos. imi place tare sa te citesc. Ce mai fac fetitele tale? Prichindelul tau a avut deja 1 an? [pup][pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE (07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Oct2008#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele unde sunteti? Ce mai fac picii? [:D]

 

Ai mei sunt din ce in ce mai atomici [:D] si trebuie sa stau dupa fundul lor... De vreo 10 zile ne chinuim cu muci si tuse... dar macar inca nu e grav... sper sa le treaca odata... Daca nu, o sa ajungem iarasi la pediatru, cat sa-i tin asa... sa nu se agraveze daca stau si astept [bang]

 

Altel... suntem bine, fac prostioare mereu... Elena are zile cand face mutre cu gradinita [:D] Vrea sa chiuleasca... dar nu pt. ca nu-i place la gradi, vrea sa se uite la desene, de parca nu-i ajunge seara cand vine acasa... Nu are o zi fara sa se uite desene animate [bang]

 

Cu baietii sunt la faza de invatat la olita [bang] Si Mihai trebuie sa fac mutre si aici... dupa ce aproape am scapat de urletele la baie... acum urla pe olita, cand face pipi... fara sa aiba vreo problema... urla de frica banuiesc... se uita mirat cand face, se sperie, urla, se ridica, se opreste, si tremura [:D] In pampers nu urla cand face pipi, face drept... deci nu e o problema fiziologica... doar buba la tartacuta [:D]

Andrei sta cuminte, dar nici nu vrea sa faca nimic [:D]

Iar Elena le face instructajul: am prins-o intr-o seara ca se asezase cu olita in fata lor, a facut un pipi si le arata ce a facut ea... uite, am facut pipi, acum este randul vostru [:-)))]

 

Cu asta ne distram noi... gata... eu am dar raportul... e randul vostru [:)]

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci hai sa dam si noi raportul!

Baietii mei sunt parca pe aceeasi lungime de unda cu copilasii tai, adica din ce in ce mai atomici.[:D]

Cred ca de vina este si vremea asta pacatoasa[bang]. Nefiind tinuti afara ca vara (ha, ha iarna nu-i ca vara) cred ca toata energia lor se consuma in nervii nostrii[bang]

Asta ma face sa imi doresc si mai mult sa vina primavara mai repede, sa iasa si ei la zbenguiala in parc si sa vina mai ales aprilie sa scap si eu de burtoi ca ma simt deja ca o balena ucigasa[:-@] HM! Deja visez la momentul cand voi fi usurica.... Eh! Dar lasa, mult nu mai este........ma incurajez si eu singurica ....

 

Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Codrin - 30+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...