Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)


Recommended Posts

Venim si noi la raport!

Copii energici cred ca sunt majoritatea, sa nu incep eu sa va povestesc cum este la noi ca va apuca durerea de cap, dar cu calm si rabdare trecem peste momentele de agitatie. La noi cel mai agitat este Bogdan, care pe cat este de mare, pe atat se prosteste cu cei mici. El este cel care ii provoaca tot timpul si trebuie non stop sa fim cu ochii pe el, dar ne-a demonstrat ca daca vrea este liniste in casa. Deci mai trebuie motivat copilul, ca sa fie cuminte (dar nu mai stiu cum). Este plin de energie, toata ziua sare, nu oboseste decat seara cand pica lat. Am inceput sa-l ducem la karate, ii place, dar nu maxim, am impresia ca nu il fascineaza nimic in mod deosebit si nu mai stiu cum sa procedez cu el. La scoala face baschet, mai merge la un curs de cunostinte generale, dar la nici unul nu este super incantat, sa-l vad ca este nerabdator sa mearga. Asa ca, trag concluzia ca este un tip tare plictisit. Vald in schimb este mult mai cumintel, ascultator, doar ca am observat ca ii este teama de tot ce-i nou, cred ca ii este frica sa nu dea gres, cu toate ca i-am explicat ca nimeni nu s-a nascut invatat, dar degeaba este foarte incapatanat. Alexandru este cumintel, dornic sa invete, sa-i povestesti, nu prea am treaba cu el decat, ca multe le face doar cu mama. Oricum sunt toti atat de mamosi, mi-e atat de drag de ei, sper sa-i tina Dumnezeu cat mai mult asa.

Eu am fost sambata la aerobic si sunt cu febra musculara, dar nu ma las si sper ca pana la vara sa scap de celulita; cu kilogramele nu am probleme si sper sa nici nu am, am revenit la formele initiale, asa ca Sashaid="red"> nu-ti fa probleme, mai ai putin.

Cam atata despre noi, astept sa mai povestiti si voi.

Va doresc o saptamana cat mai placuta!

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai mai fetelor, pagina 3... abia v-am gasit... va plimbati? ca doar a iesit soarele [:D] Miha nici eu n-am probleme cu kg, dar cu celulitaaaa [q] Dar nici nu reusesc sa mai ajung la aerobic... poate la vara... sper shasa cum mai esti? mai ai un pic [:D] Acu' ca a trecut stresu cel mare, sa-mi laud odorul... Andreiu s-a busit intr-un gard, ditamai cucuiul, julitura, vanataia... fara urmari din fericire, doar buba de la suprafata [:D] Dovada: http://picasaweb.google.com/elianacalin/Februarie2009#
Eliana cu Elena [url="http://b5.lilypie.com/dEicp2.png"](23.10.04)[/url] Andrei si Mihai [url="http://b2.lilypie.com/Tq4zp2.png"](03.03.07)[/url] | [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Poze mai vechi,[/url] [url="http://picasaweb.google.com/elianacalin"]mai noi[/url] | [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena – iubita noastra[/url] | [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"]De 3x... mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi mamici

in primul rand [s] Mateiid="navy">. Adina sa-ti traisca feciorul cel mare, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii.

[s] Alexid="navy"> de Miha (somleac)

 

sa dam si noi raportul[:D]. suntem in sfarsit bine, sau cel putin pe linia de plutire. In vacanta am plecat cu Daria cu febra. Dupa ce de marti a inceput febra nici sambata cand a trebuit sa plecam nu-i era mult mai bine. acolo a inceput si sa tuseasca, doar pe luni i-a fost mai bine. Din pacate a sarit peste cursul de ski. Pe David l-am inscris chiar daca el stie de anul trecut sa skieze. Au avut la final si un concurs la care David a luat locul I. Pentru el a insemnat mult, a fost tareee fericit. Altfel a fost minunat. Muuuuulta zapada, mult soare si .....multi copii. Cu fetele mele din pacate nu ai prea putut face mare lucru. Se dadeau cu placere la vale cu sania dar nu mai vroiau deloc sa urce dealul din nou[alcool]. Ba erau deja obosite, ba le dureau picoarele, sau le era frig...etc, etc. Asa ca le-am mai lasat la gradinita hotelului si eu m-am mai aerisit la cap de una singura[:D].

eliana imi pare rau de "buba" lui Andrei. Asta e cu copii, din pacate nu poti sa-i pazesti 24 din 24. Cand ne-am intors anul trecut din Ro, Selin a cazut in restaurant in Ungaria cu capul de ciment. Se leganau pe balustrada, era cu picioarele agatate. si-a facut un ditamai cucuiul. De acolo am venit cu ea numai in brate pana acasa. si acum se mai simte asa de mare era[alcool]. Gata examenele?

Nelia tu nu mai zici nimic?

 

...daca vreti sa ne vedeti am pus poze din vacanta la semnatura.!!

Va doresc o saptamana minunata.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

[s] La multi ani Alex de somleac! [s] multa sanatate.[pup]

Pe 2 a fost si ziua mea ... am petrecut cu prietenii sambata trecuta si cu iedutele exact pe 2 - tare bine a mai fost! Tocmai ce au o laringita in plina forta ... bagam aerosoli si nurofen sper sa treaca cat mai repede. Cateva poze aici.

Multa sanatate tuturor si putere de munca .... si rabdare![pup]

 

Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)id="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iar la pagina 3??? ntz ntz ntz ...

 

Eliana, bine ca n-a fost mai grav [:D]. pupam strengarul !

 

 

Mira, ce fain vad ca v-ati distrat, bravo lui David pt locul 1.Fetele au timp sa invete...[:D]

Multumim de urari !!!

 

Saryta, La Multi Ani fericiti !

 

-------

mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vazut pozele noi [olala]

 

[s] La muuulti ani sarbatoritilor! [s]id="green">

 

miraid="red"> inca nu, am avut pauza o luna... pe 22 iarasi o iau de la capat... mai am 3 in sesiunea asta si gata... apoi doua restante din anul 1, si sper ca tot in ac perioada sa incep si scoala de soferi... ca asa i-am pormis sotului [:D]

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELIANA[flo], sunt pe aici din ce in ce mai obosita[alcool]Burtica creste ca din apa, baietii ma solicita ca de obicei iar eu am momente cand ma pocneste un somn.... Zilele trecute le citeam o poveste si dupa vreo 10 minute cand am simtit eu ca incep sa mi se inchida ochii le-am spus ca mami face o pauza de somn iar ei sa isi dea drumul la TV sa vada niste desene. Si pe langa faptul ca am dormit LEMN cu TV-ul la un sonor .... mai aproape de maxim, am aflat si ca le-am cantat baietilor in somn cand a inceput melodia de generic la un desen.[:D][:I][:I]

 

MIRAKLUCKER am vazut pozicile......cred ca v-ati distrat tare bine...oricum locul de destinatie pare de vis.

 

Iar ca noutate se pare ca ne-am razgandit iar pe bb 3 nu il va mai chema Codrin ci Petru[:)] Sper ca macar acum sa fie o hotarare definitiva....

 

[pup]la toate mamicile cu multi pici

 

Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Petru - 31+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari. La multi ani Saryta sa traiesti multi ani fericiti alaturi de iedutele tale. Am vazut pozele. Sunteti frumosi, Doamne si ce de prieteni . Chiar te-ai sarbatorit.

 

Din pacate eu nu prea mai apuc sa intru ca am inceput munca si sunt la foc automat. Acu seara am renuntat la calcat ca sa stau pe net. Am sa platesc eu pentru asta zilele urmatoare.

 

In rest suntem ok , Victoras a inceput sa mearga singur de vreo 3 saptamani.Probleme de sanatate nu avem deocamdata.

 

Miraklucker am vazut pozele. De-a dreptul superbe.

 

Elyanne. Fain cucuiul . [pk][bang]

 

Ultimele poze si filmulete cu noi le puteti vedea de aiciid="teal">http://good-times.webshots.com/album/569696360ddDHGk?start=12

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">[zana];Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">[bonjovi];Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">[copil]id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">[bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze noi la Saryta si la Somleac (valeuuu, patru? si eu ma pling ca e greu cu trei!).

Sarytaid="red">, la multi ani! Sa fii sanatoasa, ca iubita am vazut ca esti!

Somleacid="red">, ai niste copii superbi! Cum va descurcati cu toti?

 

Eu nu mai reusesc sa intru pe forum asa cum as vrea, din cind in cind mai arunc un ochi, dar pina cind termin de citit, se termina pauza si tot zic ca scriu alta data... In rest, sintem bine, Lisandru merge in picioare singurel, Tudora a mai facut progrese cu vorbitul, mai mult in engleza, Agata merge bine cu scoala. Acum eu sint racita cobza...

 

Sashaid="red">, mai ai putin! Nastere usoara! Nu mai stiu daca ti-am spus ca am vazut si pozele voastre si am v-am admirat: sinteti niste frumosi! Iar pozele sint de revista!

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="size1">id="Century Gothic">

 

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)id="size1">id="Century Gothic">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NELIA[pup]multumesc. Of! Da se pare ca nu mai am foarte mult dar mie mi se pare o eternitate. Pe langa faptul ca burtica creste acum ... parca am senzatia ca in fiecare dimineata este mai mare[gravi], sunt si eu o fire mai nerabdatoare si cu cat se apropie termenul cu atat trece timpul mai greu pentru mine. Eh, dar ma vait si eu la voi ca voi intelegeti mai bine. Lasa, sa fie el bebe bine si sa imi ajute Dumnezeu sa il nasc natural ca si pe ceilalti....si la anu' pe vremea asta......voi fi uitat de mult starile pe care le am acum.

Va pup pe toate si sper sa va vad mai des in primele doua pagini!

 

Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Petru - 31+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...