Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)


Recommended Posts

In primul rand urez "LA MULTI ANI" tuturor sarbatoritiilor, sanatate si fericire! Elyanne imi pare rau pentru Andrei, saracutul ce o fi plans. Saptamana asta a cazut si Alexandru in timp ce fugea dupa un catelus, si-a julit nasul si un cucui pe frunte. Mi-a parut asa rau de el, mi-a zis tanti(ca era cu ea) ca plangea si spunea:"unde-i mama mea", mi s-a rupt sufletul cand am auzit. Acum este binisor, in fiecare dimineata merge la oglinda sa se uite daca i-a mai trecut buba. Mira "LA MULTI ANI" pentru SELINE!!! Felicitari lui David, un adevarat campion. Am vazut pozele, foarte faine, va admir tare mult. Saryta "LA MULTI ANI", sanatate si fericire! Am vazut pozele, pareai tare fericita, mai ales cu atatia prieteni in jur. Si la noi cam tot atatia sunt, doar ca majoritatea au si copii si este mare agitatie. A trecut raceala? Marimar "LA MULTI ANI" lui Matei!!!!!!!!!!!!!!! Ce mai faceti? Somleac "LA MULTI ANI" pentru Alex!!!!!!!!!!! Felicitari lui Victor, copil ambitios. Si eu sunt curioasa cum te descurci, te ajuta cineva? V-am admirat pozele si filmuletele, superbe. Sunteti o adevarata familie! Nelia multa sanatate. Cam rarut pe aici, mai fa-ti timp sa ne incanti cu postarile tale. Sasha mai ai putin de tras, si de-abea apoi incepe greul. Glumesc. Va fi asa de frumos, vei vedea. Ce ai rezolvat cu scoala? Cine te va ajuta cand apare bebele? Noi suntem pe linia de plutire, nici prea - prea, nici foarte-foarte. Eu am fost putin racita, acum mai tusesc, copii cu muci si tuse, dar nu foarte grav, iar sotul cu inceput de raceala. Sper sa nu se agraveze, sa luam iarasi unul de la altul. Mai nou, am observat la prietenii nostrii, ca adultii sunt mai bolnavi decat copii, cred ca este un virus mai puternic pe aici prin partea noastra. La Timisoara ninge de ieri, deja s-a pus ceva zapada, azi nu am avut curaj sa merg cu masina la servici, nu am dus nici copii la scoala si gradi. I-am lasat acasa cu tanti, bucuria lor. Pe mine m-a adus sotul, am facut timp dublu pana la servici decat de obicei. Este a doua zapada pe anul asta in TM, dar mai mare decat prima data. Va pup si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut si o zi frumoasa maine, de ziua indragostitilor. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi de ziua indragostitilor am facut o iesire in doi[olala]la Oroshaza la parcul acvatic. N-am mai fost plecati in doi de 7 ani. Ne-am simtit super, ne-am relaxat. Am si uitat cum e sa-ti tii ochii acasa nu aruncati in enspe directii.

 

Mcrmiki de ajutat nu prea ma ajuta nimeni. Taica-meu ii duce pe cei mari la inot si daca am nevoie asa cam din an in pasti ii mai tine la el. In rest am femeie la cei mici pana sunt eu la lucru, care nu face nimic altceva, nici n-ar avea timp ma bucur ca se descurca cu ei, si una la curatenie o data pe saptamana, dar de multe ori pana ajung eu acasa nici nu se mai vede ca a fost. Mi-e tare greu cu gatitul si gestionatul hainelor. Si parca de-al naibii au ai mei o pofta de mancare .........lupi nu alta.

 

Shasa tu de chiar vei fi soacra cu 3 nurori. [flo]

 

O saptamana frumoasa va dorescid="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">[zana];Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">[bonjovi];Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">[copil]id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">[bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti mamicilor?

Ce fac gravidutele?

 

La Viena a nins, mare minune mare, noi ne bucuram de zapada si ninsoare ca stiu ca nu prea ninge aici, ai mei cum ies pe usa vor sa se bata cu zapada![:D]

 

Mira ce faci, ce fac copiii?

Unde mergeti in vacanta la vara? Noi ne gindeam la Sardinia, Croatia sau Grecia. Voi ati zburat in Sardinia, nu? Unde ati stat ? ( Stiu ca mi-ai mai zis dar nu reusesc sa gasesc [q][bang])

 

Ai mei copii sint bine si cuminti ( acum [:D]), in general se alearga prin casa iar cel mic ii urmareste din priviri si ride . Astept sa alerge si el in curind dupa ei... Ii mai alerg si eu, imi fac miscare de rigoare

 

Miha, ziceai ceva de sporturi, incearca sa-l duci impreuna cu un prieten, poate asa merge mai cu placere si il stimuleaza. ....Matei a inceput karate numai de dragul unul prieten bun, dupa ce am plecat din NZ abia am reusit sa-l conving sa continue, acum merge cu placere ca are prieteni din clasa/scoala. Mai face fotbal, tot cu un prieten bun de aici si volei la scoala, dupa masa, cu colegi de clasa.[:D]

 

N-am chef de nimic[q], astept sa vina primavara!

 

-------

mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha sa va fie de bine iesirea. Super.

si noi am reusit aceasca performanta in sept intr-un weekend cnad mama mea a fost aici.....parca eram pierduti nu prea stiam cum sa ne umplem timpul[alcool].

Adina, merci suntem bine. Copii si-au mai revenit din raceli, cei mari la gradinite, Selin pe acasa. eu cu serviciul, abia astept sa ne mutam.......in 2 luni trebuie sa dam apartamentul liber ca sa ne putem muta la sfarsitul lui iulie, si inca nu am gasit o casa pe placul nostru. si simt ca turbez si ca o iau razna[bang]. In aug aici se incepe scoala si trebuie pana atunci sa fim mutati.

Vacante??? hmmmmm eu deja fac din nou planuri. Astept sa vad daca primesc invoiere pentru 3 zile in mai pentru David de la gradi au numai 10 zile vacanta (prostie mare, am mai povestit eu) ca sa venim in Ro. In iulie o sapt e rezervata pentru munte ca in fiecare an si ramane marea pentru ultima sapt. din septembrie cand e din nou vacanta scolara. Sardinia, Gracia sau Spania[:D].

 

celelate ce ma ziceti? ...oare ce mai face Mariana, Dodo,, Adita. Nu le-am mai "vazut" de muuuult.... Hannen nici pe tine!!

[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina aici am fost http://www.ferienverein.ch/de/ferien_am_meer/club_hotel_tirreno.html

 

http://picasaweb.google.com/miraklucker/SardiniaSept200702# ........si aici cateva poze de-ale noastre.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi!

 

La multi ani sarbatoritilor ultimei perioade! (scuze pt. intarziere)

 

Multumesc pt. raspunsurile ref. la masina. Am studiat si eu piata, dar deocamdata spunem pas. Adica, probabil ca imi voi schimba masina dar doar cu una mai ieftina, pe motorina, ca fac multi km si sunt mare consumatoare de benzina [:D]. Am "testat" un sharan si am avut impresia ca merg cu autobuzul [:D].

 

Somleac, ti-am admirat si eu familia! Foarte frumoasa!

 

Eu am ajuns la jumatatea sarcinii! Nu imi vine sa cred. Deja ma simt mult mai bine si incerc sa ma bucur de fiecare clipa cu burtica.

Imi e greu cu copiii, abia ma descurc cu doi [:D] dar va citesc pe voi si imi dati curaj.

 

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

poze; poze2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somelacid="red"> ma bucur pentru voi, chiar meritati o iesire in doi. Cu cine au stat copii? Noi de data asta nu am facut nimic special, am stat acasa cu copii, am comandat o pizza, iar eu am stat mai mult la bucatarie.

Marimarid="red"> ne descurcam mai bine la karate, acum merge mai voios, cred ca pentru faptul ca a invatat exercitiile. Asa am impresia ca a obosit saracul Bogdan, are programul destul de incarcat si poate de aceea este mai retinut cateodata. Are scoala zilnic pana la 4, iar apoi program extra 3 zile/sapt. plus sambata. Mai si lectii de verificat. Cel mai nasol este ca nu vrea sa priceapa ca nu tre sa faca toti acelasi lucru si ca ceilalti se pot juca sau uita la tv. Ai mai citit din cartea cu gelozia intre frati? Ce ai mai gasit interesant?

Miraid="red"> superbe poze. Va plimbati toata ziua, bravo. La noi cred ca va fi anul asta mai subtire cu vacanta, din cauza crizei, vad ca tot mai nasol merg toate, dar speram ca totusi va iesi si soarele.

Ce mai faceti fetelor? Pe unde umblati?

Hannen, Nelia ce mai zicetiid="red">?

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu pe aici... nu prea am timp... iar examene [bang]

 

Anul asta suntem pusi pe invatat... sotul trebuie sa-si dea examenul de licenta... speram sa ajunge si in concediu la vara... ca daca se suprapune concediul lui cu examenul de licenta... nu puteam sa mai plecam, ramane sa dea licenta... ar ramane concediul din septembrie... si de dtata asta nu as vrea sa mai mergem asa departe... iar la marea neagra in sept nu m-as incumeta [bang]

 

Decoamdata ne pregatim de ziua baietilor... pe 1 martie.. n-am vrut sa-i nasc de amrtisor ca's baieti... dar le serbez ziua atunci [:D]

O sa le taie nasica motul... au si ei in sfarsitu un mot... abia astept sa-i tund [:D]

 

Acum studiez ce rtortulete sa le fac... evident vor fi doua, diferite... nu prea am eu apucaturi de-astea, dar acum nu stiu ce mi-a venit, vreau sa le fac eu [:D] O sa-mi treaca si data viitoare sigur cumpar [:D] Va spun dupa ce le fac de ce... ca sa nu cobesc acum [:D]

 

In rest suntem bine... cucuiul lui Andrei a trecut f. repede... astept implineasca 2 ani, sa mergem la pediatru la revizie [:D] ... si s-o consulte si pe Elena... se tot vaita uneori ca o doare burtica... nu stiu daca sa o cred sau nu, pt. ca spune asta ca sa scape de mancare, dupa cateva linguri, se hotaraste ca nu mai vrea, si ca o doare burtica... tind sa cred ca se posteste... dar mai bine sa ma convinga pediatrul ca e in regula...

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana sa va distrati bine si sa ne arati niste poze dupa chef. Ce torturi vrei sa faci? Am o reteta de tort de biscuiti si ciocolata, se face usor si nu necesita coacere. Copii mei sunt inebuniti dupa el, daca esti interesata iti trimit reteta. Eu in general fac torturile acasa, nu stiu decat cel de biscuiti sa-l fac, dar imi mai face mama sau soacra si atunci cumpar de la cofetarie desen de pus pe tort din acela comestibil. Bafta la examene si distractie placuta! Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor!

Nu am intrat de ceva timp ca am avut niste stari.......sunt satula pana peste cap de frig si de stat in casa. Abia astept sa vina primavara, sa putem sta in parc, sa ii vad ca alearga si isi consuma energia, sa iau si eu o gura de aer alaturi de ei..... Eh! Mult nu mai este si vine ea caldura dar pana atunci imi cam rod unghiile.

 

MCRMIKI l-am inscris pe Florin. Am reusit sa gasim o scoala aproape de noi, este la doar 5 minute de casa. Ne-am interesat putin si ne-am hotarat si la invatator cu care am vorbit si l-a trecut pe listuta lui, acum sa vedem cum vor decurge lucrurile. Cat despre bebe mic ..... ma va ajuta bunica mea. Imi va fi de un mare ajutor sa stiu ca il supraveheaza cineva ca astfel imi ramane mie timp de ceilalti doi + timp de casa si gatit. In privinta asta sunt optimista, mai rau stau la capitolul rabdare....ca mi se pare ca trece timpul prea greu. Vorbeam cu sotul meu zilele trecute si i-am spus ca as vrea muuuuulti copii dar cu o conditie ....sa duca el sarcinile si eu ii nasc[:D] Daca s-ar putea.......[8D]

 

CORNELIA am vazut ca si tu esti cu burtica la purtator...cand trebuie sa nasti? Ma bucur sa vad ca esti asa de optimista. Asta ma face sa cred ca poate totusi sunt eu defecta de nu mai am rabdare deloc sa treaca timpul[bang]

 

Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Petru - 33+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...