Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)


Recommended Posts

Craciun Fericit dragele mele mamici de multi pitici! A mai luat cineva antibiotic in timp ce alapta? Mi s- a infectat o masea de minte si dr mi-a dat cefalexin, 4 zile - 3 pe zi dar mi-a zis ca ar fi bine sa nu-l alaptez pe bebe caci exista un risc totusi sa devina rezistent la antibiotic ( la cefalexin doar, banuiesc, nu la orice antibiotic [bang]). Dar asta micu nu accepta biberon !![bang] Am cumparat si o pompita manuala, m-am mult n-am scos decit am scos ceva lapte , am incercat sa-i dau dar nici laptele meu nu l-a vrut din biberon.....[bang][bang] ------- eu si cele 3 minuni ale mele ........ Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adina eu am luat cand o alaptam pe Elena (augmentin), pt. ca facusem mastita [bang] Mie pediatrul mi-a zis ca pot alapta... singura problema: a facut candida in gurita, dar a trecut cu glicerina cu nistatina...
Eliana cu Elena [url="http://b5.lilypie.com/dEicp2.png"](23.10.04)[/url] Andrei si Mihai [url="http://b2.lilypie.com/Tq4zp2.png"](03.03.07)[/url] | [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Poze mai vechi,[/url] [url="http://picasaweb.google.com/elianacalin"]mai noi[/url] | [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena – iubita noastra[/url] | [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"]De 3x... mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc eliana ![pup] ------- mamica de 3 minuni: M 06/02/2000, R 02/10/2004 V 02/08/2008 ........ Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit, multa sanatate si fericire!!!!!!!!!!!!!!!!! Sper ca v-a adus Mosul tot ce vi-ati dorit, daca nu, inseamna ca nu ati fost destul de cuminti.

Multumim de urari pentru Bogdan, am baiat mare acum, are deja 8 ani. Noi ne-am chefuit pe 23 dec. pt. ziua lui, asa toata lumea poate sta acasa sa faca bradul si sa-l astepte pe Mosu. A fost frumos, multa lume ca de obicei, iar noi mai obositi decat alta data. Ne-am apucat luna trecuta sa amenajam mansarda si cei care au muncit au terminat pe 15. Asa ca am avut de smotruit non stop si in mansarda si in casa. Ziua eram la lucru, noaptea in mansarda la curatenie, asa ca nu prea am avut timp de copii, care si-au cam facut de cap, adica se bateau toata ziua. Am fost praf si fizic si psihic. Cred ca timp de 10 zile am dormit cate 3-4 ore pe noapte. Dar am terminat, a iesit foarte frumos si acum profitam la maxim. Si ca sa argumentez si mai mult ca nu a fost un an bun, saptamana trecuta moare unchiul sotului, iar dupa 3 zile moare bunicul meu, amandoi bolnavi, dar cred ca niciodata totusi nu esti pregatit sa pierzi pe cineva.

Acum ne apropiem de sfarsitul anului, sper ca toate relele vor ramane in urma si vom avea un an mai bun, nu vreau decat sanatate si fericire, ceea ce va doresc si voua.

Va pup pe toti si sper sa mai am timp sa intru.

Marimarid="red"> eu am luat ampicilina in timp ce alaptam, nu stiu de ce am inteles ca doar ampicilina poti lua cand alaptezi.

Am uitat sa va pove cu Mosu. Copii mei au fost tare rai in ultimul timp, dupa cum va povesteam, si le-am tot spus ca, in conditiile astea nu stiu daca le mai aduce ceva mosu si au ramas tare dezamagiti cand au vazut ca nu au primit decat niste haine si o lampa de veghe, ei care tot timpul nu mai stiau la ce sa se uite. Dar pana la urma au zis ca tot e bine ca au primit ceva, mai ales cand le-a pove o fetita ca ea a primit brad si dulciuri, la care Vladut spune: macar noi am primit lampa. Deci se poate si mai putin, au asa multe ca nu mai apreciaza nimic.

Va pup ca au venit de afara si m-au invadat.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela ii teroare ce ne povestesti.[:)] Poate acum va reveniti si voi, dormiti mai mult, stati cu flacaii vostri mai mult... Sa recuperati din urma. Ii doresc si eu lui Bogdan multa sanatate si la multi ani, sa va aduca numai bucurii.

 

SARBATORI FERICITE FETELOR, SA DEA DD CA MINUNILE NOASTRE SA STIE SA APRECIEZE FAMILIILE IN CARE AU CRESCUT SI SARBATORILE PETRECUTE ACASA!id="size4">id="navy">

Noi am incercat anul acesta sa ii invatam pe copii sa si daruiasca, nu doar sa strige 'vreau aia, vreau aia' si ne-a iesit[:D]

 

Adina sunt mai multe antibiotice sigure in alaptare, sigur se gaseste o alternativa sa nu intrerupi alaptarea. Am inteles ca poti lua probiotice care sa protejeze si bebeul sa nu faca nici candida. Vezi pe saitul LaLeche.

 

pentru toate mamicile fericite [flo][flo][flo]si pentru Katik, Hannen, Saryta, Babee [pup]mai intrati pe aici!

 

Laura cu [zana] de 2000, gemeni de 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce mari au crescut gemenii! Am vazut si poneii Elenei si serbarea... felicitari pentru copilasii vostri!!!

La mine e nebunie mare... vacanta si suntem toti acasa. cred ca nu avem sanse de concediu anul asta [bang]

Va pup si sa aveti grija cu mancarea de sarbatori !!!

 

AJUTOR SI RUGACIUNE PT. CRISA www.crisa.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, mersi muult pentru colinde.. Ncii nu stii cat a cautat barbatu ceva romanesc, mai pur, fara manelisme.. fratii Reut par mai curati .. i-am mai cautat si pe youtube..[flo]La multi ani tuturor, sper ca ati petrecut sarbatorile cu bine[:)]

Trei bucurii: [cavaler]Codrin-02, [hippi] Olguta-03 si [il] Cornelia-06

id="size2">id="red">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana m-am delectat cu pozele voastre, ce frumosi sinteti cu totii, in frunte u printesa cirliontata !!! Miki, chiar asa, n-a venit Mosu cu nici o jucarie???? Te-ai tinut tare ! M-au distrat replicile lor, he he he... Nu stiu daca ti-am zis de cartea " Siblings Rivalry". de Adele Faber, poate o gasesti si tradusa in romaneste...( in traducere libera: "rivalitatea intre frati") Noi sintem ok, mi-a trecut maseaua,am luat antibioticul 4 zile, astept anul nou sa ma programez la operatie[bang] sa mi-o scoata ca nu are loc sa iasa ...Romanei i s-au uscat toate bubitele si incep sa cada, cel mic vad ca pina acum e ok, nu s-a molipsit. nu stiu daca mai pot sa intru pina la anul asa ca LA MULTI ANI si AN NOU FERICIT pentru toate mamicile cu multi pitici !!!!!!![flo][flo][pup][flo][flo][pup] ------- mamica fericita de M(06/02/2000), R( 02/10/2004) si MV 02/08/2008 ........ Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...