Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)


Recommended Posts

[*][*][*]LA MULTI ANI[*][*][*] Va doresc ca noul an sa fie cu bucurii, impliniri; sa aveti liniste in case, sa aveti parte doar de iubire. Dar mai important ca orice pe lumea asta va doresc sa fiti cu totii sanatosi. Va pup mamici curajoase si va doresc numai bine[pup] Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Codrin - 26+ Poze la albumul dc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Bine v-am regasit in noul an!!!

Sa aveti parte doar de bine, fericire, sanatate, impliniri si tot ce altceva va doriti!!!

LA MULTI ANI!

id="red">

Pierdusem subiectul, dar l-am regasit ... pun si eu cateva pozici de la serbare si sarbatori.

Mai vb. ... multi [pup].

 

Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)id="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pe anul 2009, mamici cu multi pitici! La multi ani Ioanelor si Ionilor! Ca tot am dat tarcoale subiectului din cand in cand, anul asta ma inscriu si eu pe lista voastra [:D]. In vara vom fi si noi mai multi. Chiar daca am cochetat la un moment dat cu ideea de trei copii, acum ne-a luat total pe nepregatite si a durat cateva saptamani bune sa luam decizia finala. Noi suntem imprastiati si dezorganizati de felul nostru si inca mai cautam un echilibru in formula actuala. Presupun, ca vrand, nevrand vom face fata si cu trei copii, ca demisia sigur nu ne-o putem da [:D]. Saryta, ti-am admirat printesele. Cred ca la subiectul nostru comun sunt cele mai multe mamici de 3 ori [:D]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de 3*mamici cu pitici mici care aveti si servici (dur, nu[:D]), cum va descurcati? caci va trebui sa ma intorc la serviciu, si nu-s cum voi face fata[bang]. si inca o intrebare pentru cele cu copii in jur de 2,7 -3 ani, care merg la gradi, cum se descurca cupilu, e ok? si inchei cu urarea de an nou rodnic, cu multa sanatate, cu pace si liniste, cu realizari si cu multa rabdare pt. mamici![flo] capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti! IUBESTE SI FA CE VREI!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AN NOU FERICIT MAMICI!!

 

Cornelia felicitari!!

Acum un an eram si eu ca tine, ma pregateam pentru bebe 3 in vara.

Cite saptamini ai si pe cind e data?

[flo][flo][flo]

 

Capra cu trei iezi, ce bine ca te mai vedem pe aici.

Ce sa-ti zic, fetita mea a mers la gradi de la 1 an cind a trebuit sa ma intorc la servici, s-a obisnuit destul de greu, stiu ca luni de zile inca plingea dimineata putin cind o lasa sotul la gradi insa in timpul zilei se lua cu joaca si era ok. De la 3 ani insa a mers cu multa placere la gradi , imi cerea ea sa mearga la joaca la copii!!! S-a imbolnavit des in primul an apoi tot mai putin....

Acomodare usoara va doresc, tie cu jobul si copiilor cu gradi.

 

La noi anul s-a incheiat cu varicela Romanei si a inceput cu varicela lui bebe ![:D] El insa a facut o forma muuult mai usoara....

 

-------

mamica fericita de M(06/02/2000), R( 02/10/2004) si MV 02/08/2008

........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc [flo].

 

Marimar, am 14 saptamani si bb va veni pe la inceputul lui iulie, cam ca surioara mai mare [:D].

 

Capra cu trei iezi, succes la reintoarcerea la servici!

Asta e si pt. mine o mare problema si a fost printre primele intrebari pe care mi le-am pus: cum o sa fac cu serviciul. Ar trebui sa ma intorc si f. repede, daca vreau sa imi pastrez pozitia. Inca nici nu am anuntat. Ma pregatisem pt. zilele astea, dar noi suntem in schimbari dupa alegeri [bang] si e si mai aiurea.

 

Elyanne, multumesc ca m-ai adaugat pe lista!

 

Adriana, eu deja sunt fercita, dar sunt mai discreta [:D], ca ceilalti oricum ma cred nebuna.

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

poze; poze2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor, eu pe aici am dat de cateva ori,anul trecut, cand tot citind din umbra,m-am bucurat cand MARIMAR a ramas insarcinata :) Si cum aveam si noi in cap inca un bebe, am tot citit din umbra,sa vad cam cum ar fi cu 3 :) Acuma vad ca si CORNELIA va mai avea un bebelus, si cam tot in acelasi timp cu mine :) - deci,felicitari, Cornelia,vom avea amandoua bebelusi de iulie-racusori :) recunosc,nu citesc chiar mereu,asa ca nu stiu daca mai sunt si alte mamici gravidutze intre timp,daca da, atunci sarcina usoara! aici nu e prea neobisnuit sa ai 3 copii, cica vreo 15% ar fi procentul.Chiar si doctorita mea are 3. sa inchei cu urarile de bine pt noul an,tuturor, sa fim sanatosi,noi si copilasii,ca asta e cel mai important! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor, eu pe aici am dat de cateva ori,anul trecut, cand tot citind din umbra,m-am bucurat cand MARIMAR a ramas insarcinata :) Si cum aveam si noi in cap inca un bebe, am tot citit din umbra,sa vad cam cum ar fi cu 3 :) Acuma vad ca si CORNELIA va mai avea un bebelus, si cam tot in acelasi timp cu mine :) - deci,felicitari, Cornelia,vom avea amandoua bebelusi de iulie-racusori :) recunosc,nu citesc chiar mereu,asa ca nu stiu daca mai sunt si alte mamici gravidutze intre timp,daca da, atunci sarcina usoara! aici nu e prea neobisnuit sa ai 3 copii, cica vreo 15% ar fi procentul.Chiar si doctorita mea are 3. sa inchei cu urarile de bine pt noul an,tuturor, sa fim sanatosi,noi si copilasii,ca asta e cel mai important! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi mamici.

Cornelia bine ai venit. SArcina usoara si bebe sanatos.

Piatra lunii bine ai venit la noi. Sarcin usoare si bebe sanatos. cat sunt de mari ceilalti doi? Sa stii ca si aici sunt multe familii cu 3 sau mai multi copii. Medicul meu de familie are 6[:D]

Adina imi pare rau de Romana si de bebe. Dar las ca-i mai bine ca au facut acum decat ca mine la 32 ani[:D], mai ales ca bebele a facut o forma usoara. Din pacate la Selin care a facut la 3 luni nu a fost asa simplu. A ramas cu multe urme chiar daca nu s-a rupt deloc.

Nu ati mai plecat nicaieri la mare si la soare?[8D]

 

.....noi suntem bine. Selin a fost ceva racita de pe 1 ian a facut vreo 2 zile febra. De sapt asta au reinceput gradinita. David numara noptile pana sa inceapa. Daria si-a luat un sac mareee si in fiecare zi mai baga cate ceva in el pentru cand incepe din nou gradinita, cu toate ca ei nu-i trebuie nimic cu ea acolo[:D].

Eu abia astept vacanta, nu am avut decat zilele oficiale libere de sarbatori, am fost plecati pe ici pe colo pe la neamurile sotului sau la ski. Peste doua saptamani plecam la ski in Südtirol o saptamana intreaga[pk]

Capra cu trei iezi, ale mele fete au inceput in toamna cresa....gradinita abia de la anul cea mare. Merg 2 zile intregi si inca una pana la pranz. Ele s-au acomodat foarte bine le place mult de tot, dar am avut o perioada de acomodare, la inceput cu mine, apoi o ora singure, apoi cu pranz,si tot asa timp de o saptamana. Eu lucrez 4 zile/sapt dar in zilele astea e barbatu acasa.

 

 

[pup]

 

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple"> (07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi

 


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...