Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

relatii online


Recommended Posts

Vad ca ti-au raspuns mai mult cele pentru care a iesit bine. Probabil ca celorlalte le e mai greu sa se pronunte. [:D] La mine nu a iesit char asa bine. Adica ne-am cunoscut pe net, totul parea ca in Paradis. Ca pana la urma sa se dovedeasca ca mare parte din ceea ce spunea erau minciuni, iar lucrurile s-au terminat destul de rau. Dar asta nu datorita netului, as fi putut sa il intalnesc si printr-un prieten si sa fie acelasi lucru. Totul e sa nu iti faci neaparat iluzii ca persoana pe care o cunosti prin cuvinte este aceeasi si in realitate. Chiar daca nu ar mintii intentionat, pe net iti va prezenta persoana care ar vrea sau care crede ca este, care nu coincide neaparat cu cea care e in viata de zi cu zi. Daca intalnesti pe cineva, nu tine acest lucru secret, chiar spune-i sa i-ai zis si lui cutare si cutare prietena/ruda de el... La prima intalnire te poti duce cu o prietena care sa stea mai departe de voi (mai ales daca vrei sa isi dea si ea cu parerea) si sa fie doar intr-un loc public la o ora acceptabila. "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adeia, primul si cel mai important sfat: relaxeaza-te si incearca![:D] Asa cum spunea una din fete mai devreme, sansele de a gresi sau de a "castiga" sunt aceleasi ca in viata reala; pentru ca si in viata de zi cu zi la inceput oamenii pot parea altfel decat ceea ce sunt de fapt. Totul e sa-ti pastrzi capul pe umeri. In ceea ce ma priveste, iti pot spune ca intr-un moment mai delicat, de singuratate, al vietii mele am apelat si eu la astfel de site-uri, chiar m-am intalnit cu cativa tipi, unii dusi cu capul, unul care parea absolut ok si a insistat si m-a sunat multa vreme dar sa ma bata Dumnezeu daca stiu a explica ce anume m-a retinut dar oricum "ceva" nu a fost in regula; si in fine altul cu care am avut o relatie de vreo 3 luni, de care ma aprinsesem rau si reusise sa ma imbrobodeasca, intrucatva in felul in care povestea Ankalaura de prietena ei...joburi, calatorii periodice in Italia in care nu raspundea la telefon (?)...in fine, la final am ramas fara 100 de dolari pe care m-a rugat sa-i imprumut si a disparut fara urme[:D]. Sotul mi l-am cunoscut in viata reala, intr-un context in care oricine ne-ar fi dat foarte putine sanse de reusita. Si totusi a fost sa fie. Deci, net-ul e plin de nebuni dar trebuie sa te gandesti ca fix asa cum tu ti-ai propus o "cautare" fiind un om de buna-credinta,etc,etc, asa poate fi si altcineva cu aceleasi calitati si/sau probleme ca ale tale> Si de e scris in Cer sa va intalniti, asa va veti intalni. Doar fii relaxata, cu capul pe umeri, urmeaza sfaturile practice care ti-au fost date si...succes![olala][flo] Naty mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008) DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi tot pe net..pe un site... La o luna m-a cerut de sotie.Ne-am intalnit prima data in martie..si in octombrie am avut nunta.Si eu am un copil.Acum suntem fericiti, impliniti..asteptam al doilea copil.Codrin are o familie fericita cum nici nu credeam ca va fi vreodata.NET-ul asta.... Sorana [zana][gravi]35+[fetita] si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][ Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=13"][foto][/url]sunt...lo1.Se poate un vot?Multumim!![majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am cunoscut sotul tot pe mIRC, in urma cu 5 ani. Am fost impreuna 2 ani, inainte de casatorie. Miercuri implinim 3 ani de casnicie si suntem foarte fericiti. Ma rog la Dumnezeu sa ne tina asa toata viata! [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url] [url="http://b3.lilypie.com/CmZlp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url] Pozele noastre din concurs sunt [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1"]ana1 si ana2[/url] Va plac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri, ma bucur sa vad ca atat de multa lume a reusit[flo].Multumesc si pentru sfaturi, cred ca voi incerca si eu pana la urma. Sunt convinsa ca sunt si cazuri din celelalte, mai putin fericite, dar cum se spune: cine nu risca...nu castiga, iar dupa cum vad, acesta nu e un risc mai mare ca altele. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu a mers, dar asta nu din cauza ca ne-am cunoscut online, ci pt. faptul ca dupa ce am avut doi copii, in loc sa ma ajute "jumatatea mea" sa "construim" ceva impreuna, el a ramas "online", acelasi "Fat-Frumos" pt. alte domnisoare, pt. noi s-a transformat in brotacul pe care nu trebuia sa-l fi sarutat mai demult. Si azi ma bucur ca l-am cunoscut pe cel care e langa noi banal, si "real" nu "virtual". E raspunsul cu cele mai multe ghilimele pe care l-am scris vreodata pe DC [:D]. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite ,vezi,unii au noroc,altii nu... e greu cel putin ptr mine sa-ti dau un sfat.Io-s mai "rea" ca Toma necredinciosul.Pana la urma e ca o loterie..ca si viata. Iti doresc sa te ajute Dumnezeu![flo] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vecinul meu cu trei zile inainte sa inceapa copilul clasa intai, a aruncat cu toporu dupa nevasta, sa plece de acasa, ca el s-a indragostit pe net. Si isi aduce prietena acasa, cu un copil la gradinita. A plecat sotia, si cam in 5 zile a venit prietena, cu masina, cu copil, cu lucruri, bucuroasa cred ca viata ii mai acorda o sansa. Dar.......El era la a doua casnicie. Pe prima nevasta a adus-o din Brasov, a tinut-o incuiata in casa un an de zile cand pleca el la servici, ca ea nu cunoaste zona si ca se pierde. Pe urma a avut o prietena careia, atunci cand a vrut sa il paraseasca i-a dat cu spray de vopsit masini in par si pe corp. Au intrat zeci de femei la el in curte. E un nenorocit. Mi-e asa de mila de saraca femeie si copilul ei. Nici nu stie ce o asteapta. Nu e din Bucuresti. O tine de mana, o imbratiseaza pe strada, ea radiaza de fericire. Se poarta ca doi indragostiti. Niciodata nu poti sa stii cine se afla in spatele calculatorului. Inainte sa va aventurati intr-o astfel de relatie, trimiteti o prietena, o bunica, sa vorbesaca cu vecinii, cu fosta sotie/prietena, si sa aflati cat mai multe despre un necunoscut. Cu cat pare mai frumos, cu atat poate fi mai regizat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ceela
Vecinul meu cu trei zile inainte sa inceapa copilul clasa intai, a aruncat cu toporu dupa nevasta, sa plece de acasa, ca el s-a indragostit pe net. Si isi aduce prietena acasa, cu un copil la gradinita. A plecat sotia, si cam in 5 zile a venit prietena, cu masina, cu copil, cu lucruri, bucuroasa cred ca viata ii mai acorda o sansa. Dar.......El era la a doua casnicie. Pe prima nevasta a adus-o din Brasov, a tinut-o incuiata in casa un an de zile cand pleca el la servici, ca ea nu cunoaste zona si ca se pierde. Pe urma a avut o prietena careia, atunci cand a vrut sa il paraseasca i-a dat cu spray de vopsit masini in par si pe corp. Au intrat zeci de femei la el in curte. E un nenorocit. Mi-e asa de mila de saraca femeie si copilul ei. Nici nu stie ce o asteapta. Nu e din Bucuresti. O tine de mana, o imbratiseaza pe strada, ea radiaza de fericire. Se poarta ca doi indragostiti. Niciodata nu poti sa stii cine se afla in spatele calculatorului. Inainte sa va aventurati intr-o astfel de relatie, trimiteti o prietena, o bunica, sa vorbesaca cu vecinii, cu fosta sotie/prietena, si sa aflati cat mai multe despre un necunoscut. Cu cat pare mai frumos, cu atat poate fi mai regizat.
Perfect de acord cu tine! Dar la fel ni se poate intampla si cind cunoastem un om real, nu virtual, poti sta langa cineva ani de zile fara sa-l cunosti in totalitate. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...