Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

relatii online


Recommended Posts

Da, intradevar, asa cum oamenii pot minti si in "real life", pot minti oriunde...sau pot fi sinceri, depinde de noroc. Am avut si eu o relatie de 2 ani jumate cu un tip cunoscut pe Mirc, f serios. Ar fi putut fi jumatatea mea, asta daca as fi rezistat unei relatii la distanta... Din pacate nu a fost sa fie si m-am maritat cu altul, care e jumatatea mea[:D]... Asta-i viata!! Deci se poate! Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008) [url="http://community.webshots.com/user/numeioana"]poze[/url]
Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am cunoscut 2 tipi de net...dezamagire totala. Personal, m-am lecuit. Ce mi se pare mie aiurea la intalnirile astea e ca nu ai nici un fel de referinte despre el, trebuie sa iei de bun tot ce-ti spune. Nu exista prieteni comuni, nu-i stii familia, nimeni care sa poata intari cele spuse de el. Eu am avut incredere si m-am ars rau de tot! Ma bucur ca exista totusi si persoane care au avut noroc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart
Noi am implinit sambata 5 ani de casatorie. Ne-am luat la 3 luni dupa ce ne-am cunoscut pe net (ne-am vazut efectiv prima oara intr-o joi si ne-am casatorit civil in lunea urmatoare, practic am stabilit toate detaliile nuntii la telefon, fara sa ne fi vazut vreodata).
wow, asta da curaj si dragoste la prima "tastare"[:D] multi ani fericiti inainte! b ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart
Noi am implinit sambata 5 ani de casatorie. Ne-am luat la 3 luni dupa ce ne-am cunoscut pe net (ne-am vazut efectiv prima oara intr-o joi si ne-am casatorit civil in lunea urmatoare, practic am stabilit toate detaliile nuntii la telefon, fara sa ne fi vazut vreodata). Avem un baietel de 2 ani [olala]si suntem (destul de [:D])fericiti. Bedrosmart Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)
[wow] Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ViatainCanada"]POZE2[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra,e normal sa fii dezamagita insa asta nu inseamna ca nu se poate...uite ca sunt si exemple[flo] totul e sa fii putin mai vigilenta[olala]si sa nu ai incredere absoluta in oameni(a se citi barbati[:D]) pt ca nu totdeauna ceea ce "pare" e adevarat... ai incredere in tine si o sa vezi ca va fi bine[asia] eu cred ca exista un petec pt fiecare..cauta-l[flo] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...un subiect destul de "delicat" as spune eu. Dragostea "internetica" este una din cele mai pacatoase as putea-o cataloga. De ce? Pentru ca acolo fiecare "parem" ceea ce ne dorim sa fim, fara ca macar sa avem nici cea mai mica intentie(unii) de altfel. Lucru demonstrat de multe studii de genul acesta. In plus e bine stiut ca acel contact fizic cu persoana respectiva ar putea inclina mult balanta inspre nu sau da. Si aici ma refer la :privire (pozele nu au acelasi efect), miros, atingere...mimica. Atunci cand primesti mesaje (pe mirc sau msn ) le interpretei prin ochii tai (asemenea cititului unei carti). Ceea ce trebuie tinut minte cand te angajezi intr-o astfel de relatie este ca "viata de zi cu zi" schimba total omul de "dincolo de sticla". Si s-ar putea sa nu iti placa ceea ce vei descoperi mai tarziu. Si da... de ce nu, in zilele noastre, si in tarile westice mai ales este o solutie...si o tentatie in acelasi timp. Sunt foarte multe casatorii destramate din cauza "perfectiunii" care strabate dincolo de sticla. Si esti tentata sau partenerul tau e tentat sa creada ca "the other one is better"(celalat e mai bun). Dar viata...nu e chiar asa...pink. Si in plus, intr-o lume moderna cand pleci de acasa la 5 si ajungi acasa la 6 seara, dupa un trafic infernal, www.eharmony.com sau www chemistry.com (care au reclame fff dese pe ToATE posturile TV in tara unde traiesc) sunt aparent solutiile cele mai viabile. Asa cum mergem pe strada alaturi de drogati, criminali...ciudati si "supravietuim" , tot asa navigarea prin "lumea internetica" trebuie facuta cu grija. Despre vecina cu pricina...va invata din greseala ei si data viitoare n-o va mai repeta. ...sper. O zi buna si.... safe navigation...ALL [flo] [URL="http://b1.lilypie.com/O5bMm7.png"] Asa creste mare puiul[/URL] [URL="http://www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a"] Paginuta mea![/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca trebuie sa fii mai atenta in cazul unei relatii pe net. Si sa iti zic ceva.. e muuuuult mai obositoare decat o relatie asa normala. Noi asa ne-am cunoscut dar intamplator, nu umblam special dupa parteneri si aveam si prieteni comuni, dar alte prietene de exemplu au esuat. Eu cred ca tine in 1 rand de sinceritatea fiecaruia, si stii ce, e f. importanta sinceritatea ta vis-a-vis de tine insati. Ca stii cum fac femeile, vad o problemuta dar o imbrobodesc ele insele pentru confort, ei bine nu merge ca mai tarziu te dai cu capu de pereti. [bang] Daca ar fi sa o iau de la capat nu as mai dori o astfel de relate pentru ca a fost super dificila din cauza contextului, dar da, as dori acelasi barbat [:)] Alt sfat: e mult mai simplu sa fiti aproape geografic, si de fapt netul sa fie doar intalnirea aceea intamplatoare din autobuz lift sau magazin, dar nu mediu de intemeiere a unei relatii. Tot face to face descoperi mai multe si comunici mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca
Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart
Noi am implinit sambata 5 ani de casatorie. Ne-am luat la 3 luni dupa ce ne-am cunoscut pe net (ne-am vazut efectiv prima oara intr-o joi si ne-am casatorit civil in lunea urmatoare, practic am stabilit toate detaliile nuntii la telefon, fara sa ne fi vazut vreodata).
wow, asta da curaj si dragoste la prima "tastare"[:D] multi ani fericiti inainte! b ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Pitzinuca, multumesc mult pentru urari, si tie iti doresc sa fii fericita alaturi de familia ta. Maru, ce pot sa spun? Forumul e liber, fiecare poate sa comenteze cum doreste. Distractie placuta in continuare! Bedrosmart Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint femei care pleaca pe Luna si se descurca in situatii critice..da critice nene...voi nu puteti aici pe pamint sa-l faceti pe un cocosel neexperimentat [:D] sa raspunda la comenzile voastre. Numai plingeri si idei negativiste...ca nu are referinte...ca se ascunde in spatele netului..ca vrea sex...etc etc. Va spun yo...cind o sa aveti intelepciunea nu mai aveti virsta...si aia e cea mai mare belea. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne'am cunoscut pe internet, din intamplare, acum vreo... 4 ani. Prima oara ne'am certat (lucram la o firma de internet si el intra si se mai juca cs pe serverul nostru) urat de tot... apoi nu stiu cum au evoluat lucrurile, cert este ca urmatorul weekend a fost la mine, peste 2 saptamani m'am mutat la el in Bucuresti. Peste un an am facut nunta. Si implinim 3 ani sa casatorie. Si e cel mai tare sot de pe planeta. [olala] ps: imi fusese si client cu vreo 2 ani in urma... ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...