Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amantele. Cine sunt si ce vor ?


Recommended Posts

"Dupa o aventura de doua luni, o tanara il intreaba plina de emotie pe iubitul ei: - Cand o sa ma prezinti rudelor tale? - Draga mea, deocamdata e imposibil. Copiii sunt la tara, iar nevasta-mea e plecata intr-o delegatie! Mamicooo.... …mi-ai spus, ca ingerii au aripi si pot zbura, da? - Desigur, scumpa mea. - Aseara, cand tu nu erai, am auzit cum tata ii spunea dadacei ‘Ingeras’. Ea cand o sa zboare? - Maine dimineata, scumpo, maine dimineata." "Insa sa nu uitam, ca aceste femei, amantele, sunt totusi nefericite in esenta lor. Sau fericite “de suprafata”. Pentru ca, pana la urma iubesc un barbat interzis si pentru ca oricate clipe frumoase ar petrece impreuna, ele sunt numarate. Mai devreme sau mai tarziu, indiferent ca isi iubesc sau nu sotiile, tot acasa se vor intoarce.Nu vor fi langa ele cand vor avea nevoie si vor fi condamnate sa traiasca in singuratate asteptand un semn fara ca sa poata cere niciodata prea mult."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai cum asa in balon? eu cred ca pe dc nu exista doar neveste si mamici.
Citat:
citat din mesajul lui Yasmine
Acu sa-mi fie cu iertare, dar nu inteleg cine pe cine ia in balon aci. Cea care a deschis subiectu pe restu lumii, sau restu lumii pe amante, sau amantele pe neveste. Mi se pare explicatia un pic trasa de par, dar ... mea culpa. Si daca moderatorii stiu ca sunt subiecte "in bascalie" de ce nu sunt moderate? >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
[bibe] Sophia 2ani [gravi]+15 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionica
Pai cum asa in balon? eu cred ca pe dc nu exista doar neveste si mamici.
Mare adevar, fii sigura ca exista amante destule, si evident si corespondentul, respective amantul. Si mai sunt si destui(le) care sa ne ia in balon. A propos, esti sigura ca vrei sa stii exact cine e si cine are amant(a)? Pot aparea surprize! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai hurducai si eu topicul cateva trepte spre subsol insa nu ma pot abtine: citind primul post mi-a venit in minte o scena din Albacazapada, ca tot e Carla mare fan in ultima vreme. Grumpy: Phuaa! We know who WE are! Ask her who she is and what she's doing! Doc: Yes, that's right! What are you and who you're doing? J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca selectie de pe la alte topicuri cu acelasi iz: Amanta e cea care: - NU miroase ca ceapa calita - duce cafeaua pe balcon diminetile, atunci cand dl. e prea obosit sa o vrea la pat - e vesnic dornica de sex - face bai cu spume frumos mirositoare - NU are CM niciodata, sau face woodoo sa nu-i vina cand e dornic dl. - NU are pretentii pe fata, dar stie jongla incat sa obtina tot ce vrea - NU face scandal, nu cere nimic, nu critica, nu jigneste, nu vrea sa doarma si nu fuge la primul tipat al unui copil - e vesnic dispusa sa asculte, intelegatoare, tandra, delicata - iubeste de la distanta copiii lui dl., ba e plina de sfaturi si intelegere cand vine vba de pb acasa - nu critica partenera stabila pe fata, ci are grija sa o incondeieze pe la spate, posibil comparativ - nu are nervi, probleme, oboseli, vase de spalat, copii de schimbat, dus la gradi/scoala AMANTA E TOT CE NU ESTI TU, daca partenerul o doreste pe ea. si teoretic e LIBEERA SI DISPONIBILA tot timpul. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa de ZZ, eu as prefera uneori sa fiu amanta sotului meu, nu nevasta, da' ce sa faci.... pot, desigur divorta [:D] Sau sa-mi gasesc eu un amant. Strop de Loll, sau Lollstrop, sau poate Loll stop, e un topic prea "fumat" ca sa mai aiba vreo tenta de seriozitate, sincer. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama cand locuia intr-un oras mare la apartament cu 2 camere ca tot comunistul cinstit acu 25 de ani...avea vecina o tiganusa, miiiiica, slabanoaga, cu amant avocat. Casa era al avocatului, sau cel putin el platea chiria. El venea de doua ori pe saptamana la ea. Buuuuun. Intr-o zi a vazut-o mama cu ochiul vanat si-a intrebat-o ce si cum...a spus tiganusa ca a mancat bataie de la iubitel...de ce? fiindca a primit niste banuti de la el si s-a dus cu ei la coafor, si si-a luat si-un parfum...si si-a asteptat iubiticul toate chitita si aranjata....maaaare greseala!! Avocatul i-a reprosat ca una pieptanata si parfumata are si acasa...nu mersi! nu la pieptanaturi si freze a venit...deci...care-i faza cu nevasta cea frumoasa de acasa?[:D] Pt sotul tau ar trebui sa fii cea mai buna prietena, confidenta, bucatareasa, partenera de afaceri, ce mai vreti voi... dar si cea mai buna amanta! si chestiile stau asa(chiar daca barbatii n-o recunosc de fata cu sotiile) barbatilor le plac chestiile murdare, interzise, pasionale, etc etc... ... nimic nou sub soare... Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o prietena care era de ani de zile amanta unui tip, cred ca e si acum. Suferea mereu, ajunse sa slabeasca teribil, fuma tigara dupa tigara de stres, si oricat vroia sa renunte la el nu putea, el se tinea mereu dupa ea. Cu flori, cu hai sa ne impacam , cu hai ca va fi bine, intr-o zi vom fi doar noi doi. Le imbarliga mereu pe amandoua, pe amanta ca divorteaza si ramine cu ea, pe sotie ca termina definitiv cu amanta si se face baiat cuminte. Un tip care nu concepea sa nu aibe doua femei, nici gand sa vrea sa renunte la vreauna. Erau bune amandoua in felul lor pt el. Ea, amanta: o tipa slaba de inger, frustrata, cu frica de a ramine singura, frica de a nu se mai simti iubita...simtea ca a ratat la capitolul dragoste, ca nu e bine ce face dar nu era in stare sa iasa din relatia asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ripley
Ca selectie de pe la alte topicuri cu acelasi iz: Amanta e cea care: - NU miroase ca ceapa calita - duce cafeaua pe balcon diminetile, atunci cand dl. e prea obosit sa o vrea la pat - e vesnic dornica de sex - face bai cu spume frumos mirositoare - NU are CM niciodata, sau face woodoo sa nu-i vina cand e dornic dl. - NU are pretentii pe fata, dar stie jongla incat sa obtina tot ce vrea - NU face scandal, nu cere nimic, nu critica, nu jigneste, nu vrea sa doarma si nu fuge la primul tipat al unui copil - e vesnic dispusa sa asculte, intelegatoare, tandra, delicata - iubeste de la distanta copiii lui dl., ba e plina de sfaturi si intelegere cand vine vba de pb acasa - nu critica partenera stabila pe fata, ci are grija sa o incondeieze pe la spate, posibil comparativ - nu are nervi, probleme, oboseli, vase de spalat, copii de schimbat, dus la gradi/scoala AMANTA E TOT CE NU ESTI TU, daca partenerul o doreste pe ea. si teoretic e LIBEERA SI DISPONIBILA tot timpul. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Bine ai zis, mai adaug si eu: -geme puternic cand face sex (chiar daca simuleaza) pt ca stie ca barbatii adora asta -ii sterge scamele de pe costum si il consoleaza mereu cand are o zi proasta -nu poarta decat cea mai sexy lenjerie (exclus pijamale comode de bumbac) -mereu bine dispusa si zambareata cind il vede (ca doar stie ca are doar cateva ore la dispozitie) -ii spune mereu ca e cel mai grozav la toate capitolele (lucru pe care noi nevestele cam omitem sa o spunem) -cel mai important e cum se simte el nu cum se simte ea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...