Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amantele. Cine sunt si ce vor ?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ripley
Asa de ZZ, eu as prefera uneori sa fiu amanta sotului meu, nu nevasta, da' ce sa faci.... pot, desigur divorta [:D] Sau sa-mi gasesc eu un amant. Strop de Loll, sau Lollstrop, sau poate Loll stop, e un topic prea "fumat" ca sa mai aiba vreo tenta de seriozitate, sincer. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
La fel si eu! :) Parca ar fi mult mai .. cu sirop sau cu focuri de artifiicii 'care nu mai este' ... :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ripley
Ca selectie de pe la alte topicuri cu acelasi iz: Amanta e cea care: - NU miroase ca ceapa calita - duce cafeaua pe balcon diminetile, atunci cand dl. e prea obosit sa o vrea la pat - e vesnic dornica de sex - face bai cu spume frumos mirositoare - NU are CM niciodata, sau face woodoo sa nu-i vina cand e dornic dl. - NU are pretentii pe fata, dar stie jongla incat sa obtina tot ce vrea - NU face scandal, nu cere nimic, nu critica, nu jigneste, nu vrea sa doarma si nu fuge la primul tipat al unui copil - e vesnic dispusa sa asculte, intelegatoare, tandra, delicata - iubeste de la distanta copiii lui dl., ba e plina de sfaturi si intelegere cand vine vba de pb acasa - nu critica partenera stabila pe fata, ci are grija sa o incondeieze pe la spate, posibil comparativ - nu are nervi, probleme, oboseli, vase de spalat, copii de schimbat, dus la gradi/scoala AMANTA E TOT CE NU ESTI TU, daca partenerul o doreste pe ea. si teoretic e LIBEERA SI DISPONIBILA tot timpul. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] asta e cel mai tare raspuns. am si io o propunere, aduc lemne si catran pentru rug. de fulgi se ingrijeste qsar, asa ca distractie taica, nu gluma. da mai e o intrebare....[alcool]cum le prindem pe amante? ca s-au dus inchizitorii la culcare....[q]. acum si un raspuns pe bune, statutul de amanta, e cel mai prost din cate exista pe lumea asta. nu cred sa existe functie mai proasta....cu toate aparentele avantaje pe care, cica, le are! Kari dragostea care nu se exprima in fapta, nu este dragoste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar cand ea e casatorita si e amanta lui- casatorit si el "saracu' "...care-i de vina in toata povestea asta? tot pe ea o "ardem"? ...si de unde ideile alea cu amanta care-i mananca banii barbatului familist? Aia e femeie intretinuta, dama de companie- daca se rezuma la 1 singur "furnizor"...sau prostituata daca papa de la mai multi[alcool][:D]. Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da' autoarea topicului face sondaj de opinie?[:D] mda...ma duc dupa roshii[:D] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o prietena, odata de mult, de 5 ani de zile nu mai am nici o legatura cu ea, mi-am dat seama ca nu imi este prietena cu adevarat si aceasta prietena a fost amanta. Venisem si noi in Bucuresti si intre drumuri casa- Bucuresti ea s-a amorezat de soferul de autocar. Stiam ca este insurat, ca doar ii vazusem vergheta amandoua. Ea nu se simtea vinovata;"Da eu nu am nici o vina, tot el saracu, ca doar el i-a cerut nr de tel." vina, dupa parerea mea, era la amandoi, el insurat sa se incurce cu una, ea 22 de ani atunci, nemaritata, fara obligatii stia ca este insurat nu trebuia sa se bage. Si uite asa se intalnea cu el, firma la care lucra avea inchiriat pe la Gara de Nord un apartament cu 2 camere unde stateau soferii care ramaneau in Bucuresti si trebuiau sa plece a doua zi si uite asa isi consumau ei povestea de dragoste. Ea isi facea planuri, el nu stiu ce tot o "vrajea", ca are el ceva ptr ea, ca are o surpriza, ea credea ca el isi lasa nevasta si copilul ptr ea, ca o sa cumpere un apartament in Bucuresti, ca se va muta cu el, vise tata, vise. Chiar am avut si o discutie mai "aprinsa" cu ea pe aceasta tema. Am intrebat-o:"Chiar ti-ar conveni sa stii ca el nu va veni cu toti banii acasa si ai accepta sa il vezi cum isi imparte viata intre copil si tine, copil care nu este al tau> Nu este asa de simplu. Gandeste-te ca pe langa pensia alimentara ii mai da un ban in plus, nu se poate." Ea zicea ca accepta. Ca ea ma intreba cat este pensia alimentara, isi facea planuri, ea credea ca este asa de simplu sa renunti la o casnicie, chiar devenise contabil si ii facea calcule, ca apartamentul este al lui, credea ca el acum isi lasa nevasta cu copil, ii da un sut, vinde apartamentul si imediat se muta in Bucuresti. Nu este asa de simplu, despre sotie ii spunea ca nu se mai intelege cu ea, ca ea il vrea mai des pe acasa, dar despre copil vorbea asa de frumos, era asa de mandru de baiatul lui. O data el a plecat cu serviciu in Spania, ptr cateva zile si imi zice ea: "CAnd il vad ce sa fac mai intai? Sa-l intreb cum a fost sau ce mi-a adus de acolo?" Dar el a lasat-o mai moale cu ea, ii facea prea multe necazuri, ii dadea apeluri prea des, el ii zicea ca daca afla nevasta ii este indiferent, dar nu cred ca ii era chiar asa de indiferent. Dar m-a frapat faptul cum putea ea sa gandeasca, faptul ca nu avea rusine, o vazusera atatia colegi de-ai lui, chiar a primit niste mesaje de la unii dintre ei, probabil ca a recomandat-o el si altora si faza culminanta, nu mai vorbeau, noi eram in Autogara sa punem un pachet la autocar si el a coborat din autocarul care era tras mai in spate, pleca mai tarziu in cursa, cu o tipa, dar se vedea clar ca tipa era o clienta, ca pierduse ceva, ca se uitau la bagaje, iar ea facea niste crize de parca era nevasta care isi vazuse sotul cu alta. In cazul prietenei mele, tanara, la inceputul vietii, credea ca tot ce zboara se mananca, oricum era si materialista, isi alegea prietenii dupa anumite criterii, adica banii si neaparat sa aiba masina, ca si ea are masina, adica parintii avea asa ca musai si prietenul trebuie sa aiba masina, sa fie el mai prejos ca ea! Nu se incura ea cu oricine. Dar este un proverb:"Alegi, alegi pana culegi" AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ripley
Ca selectie de pe la alte topicuri cu acelasi iz: Amanta e cea care: - NU miroase ca ceapa calita - duce cafeaua pe balcon diminetile, atunci cand dl. e prea obosit sa o vrea la pat - e vesnic dornica de sex - face bai cu spume frumos mirositoare - NU are CM niciodata, sau face woodoo sa nu-i vina cand e dornic dl. - NU are pretentii pe fata, dar stie jongla incat sa obtina tot ce vrea - NU face scandal, nu cere nimic, nu critica, nu jigneste, nu vrea sa doarma si nu fuge la primul tipat al unui copil - e vesnic dispusa sa asculte, intelegatoare, tandra, delicata - iubeste de la distanta copiii lui dl., ba e plina de sfaturi si intelegere cand vine vba de pb acasa - nu critica partenera stabila pe fata, ci are grija sa o incondeieze pe la spate, posibil comparativ - nu are nervi, probleme, oboseli, vase de spalat, copii de schimbat, dus la gradi/scoala AMANTA E TOT CE NU ESTI TU, daca partenerul o doreste pe ea. si teoretic e LIBEERA SI DISPONIBILA tot timpul. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
[pk][pk][pk][:-)))][:-)))][:-)))] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne dam cu presupusu' pe aici..da' vreau sa "vad" si io o amanta care spune clar CE VREA.Chiar am si io curiozitatea asta... Nah,mi s-a facut subit dor de Clara[:D] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mica, ma rugam pentru o bicicleta. Apoi mi-am dat seama ca Dumnezeu nu lucreaza asa, deci am furat o bicicleta si m-am rugat pentru iertare. [:D] Yasmine, stii ce nu suport eu? Lipsa de scrupule si lipsa empatiei. Mai ales lipsa empatiei, pentru ca empatia este egala cu respectul. Cum trebuie sa fie o individa care sa aiba atata lipsa de empatie (respect!!!!!), incat sa intre cu "problemele" ei pe aceasta sectiune, unde, cele mai des discutate sunt suferintele pricinuite de adulter?
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Cand eram mica, ma rugam pentru o bicicleta. Apoi mi-am dat seama ca Dumnezeu nu lucreaza asa, deci am furat o bicicleta si m-am rugat pentru iertare. [:D] Yasmine, stii ce nu suport eu? Lipsa de scrupule si lipsa empatiei. Mai ales lipsa empatiei, pentru ca empatia este egala cu respectul. Cum trebuie sa fie o individa care sa aiba atata lipsa de empatie (respect!!!!!), incat sa intre cu "problemele" ei pe aceasta sectiune, unde, cele mai des discutate sunt suferintele pricinuite de adulter?
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
mama draga,da' unde nu-i nici Dumnezeu nu cere ![bang] ps- ha, si zici ca te-a iertat ca ai subtilizat bicicleta?[:D] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...