Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nazdravani de august-septembrie 2003 (oct.2008)


Recommended Posts

Anca, felicitari pentru fetita! Imi inchipui ca esti in al 9-lea cer:). Ati asteptat voi ce ati asteptat, dar si cind v-ati apucat de treaba, a iesit fetita. Frumos nume ati ales. Nu e geloasa Cristina?:D Raportam si noi primul dintisor cazut. Duminica Emma mi-a cerut mar si i-am zis ca nu i-l curat. Asa ca din greseala a muscat si din coada marului si dintisorul i s-a miscat si mai tare. Da-i plinsete ca doare etc. I-am spus ca sa i-l scot, ea ca nu, pina i-am spus ca, daca i-l scot, vine zina maseluta si ii pune bani sub perna si poate sa isi cumpere ceasul (electronic) de mina pe care il vrea ea. Eiiii, atunci si-a schimbat parerea copilul meu:D. Incerc sa il conving pe tati ca asta e datoria lui sa faca operatia asta, el ca nu poate pentru ca ii e mila, ca nu poate sa ii faca durere copilului. Eu si Emma am inceput sa cotcodacim si tati a recunoscut ca e gainusa:). Asa ca mi-am facut curaj si am incercat de vreo 3 ori sa ii scot dintele, dar a iesit ata fara dinte, pina a facut Alex (ca sa nu spun ca nu a contribuit si el:D) nod pescaresc si gata, am scapat de dintisor. I-a curs Emmei un pic de singe, dar cine nu isi mai incapea in piele de mindrie? Si cine statea la 2 noaptea sa scrie scrisorica de la zina maseluta? Fraiereii de noi, astia batrinii. Tati era mai emotionat decit Emma:)). Dimineata primul lucru pe care l-a facut Emma a fost sa se uite sub perna sa vada daca zina maseluta i-a luat dintisorul si i-a lasat ceva in schimb. Asa incintata a fost cind a gasit scrisorica si banii! Luni seara i-a lasat si ea sub perna scrisorica zinei, in care ii multumea pentru bani si ii spunea ca se duce sa isi cumpere ceas. Asa ca am fost la magazin si si-a cumparat ceas cu proprii ei banisori...nu isi mai incapea in piele de mindrie cind a platit singurica (bine, am mai adaugat noi ceva la cei 5$ de la zina). Acum vorbeste un pic sisiit si e asa draguta. Imi inchipui cum o arata fara dintii de sus. Cristina, l-am convins pe Alex sa nu ia tv mai mare de 40 inch. Mie nu imi plac mastodonturile alea. Oricum, la banii pe care i-a dat (a vrut LCD si nu plasma) putea sa isi ia si un animal din ala...slava domnului ca i-a venit mintea la cap. Dar daca nu se aseaza bine in nisa (noi avem o nisa in perete), m-e ca o sa il schimbe si sa isi ia unul mai mare. Deocamdata tv-ul sta in cutie in bucatarie ca ieri am spalat mocheta si aseara era inca uda un pic si nu l-am lasat sa imi faca mizerie. In seara asta probabil ca nu mai scap...nu o sa mai aiba rabdare sa isi puna jucaria pe perete. Acum vrea sa isi ia si Blue-ray. Barbatii astia parca sint niste copii...cel putin al meu:D. Dar merita, ca el niciodata nu zice NU cind ne cumparam noi gagicile ceva si ne cumparam in fiecare luna cite ceva...asa ca merita, ca e baiat bun:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

iuly, nu s geloasa. i-am spus de atunci, macar sa i iasa fetita. ca doar n-am inregistrat numele la osim. oricum cu numele cea mai tare a faza a fost cu o colega de a mea. ma duc la ea in vizita, era gravida. imi zice ca-i fetita. era cam cu un an inainte sa raman eu cu iris... eu, bucuroasa foc, ii zic ca anul care urmeaza o sa mai fac si eu un bb, si daca e fetita o s-o cheme iris. asta s-a albit la fata, sa innebuneasca. ea hotarase deja s-o cheme iris. barba-su, om cu cap, s-a pus pe ras, ca n-are minte. cum sa se oftice, eu nici macar nu s gravida, si macar sa-mi iasa fata. si uite asa acum avem amandoua cate-o floare acasa. barba-su tot mai face misto, mai ales cand imi fac planuri, ca-s periculoasa, de obicei imi ies si alea imposibile. asa ca... macar sa se uite sasha la fi-mea si ultima lui problema sa fie ca-i raspunde si sor-sa...[:-)))]. felicitati si pentru dintisor. andrei e disperat de-a dreptul. vrea sa i pice. acum a inventat ca-l doare unul din fata, sa l duc la dentist sa i-l scoata. asta asa, ca tot mi am scos eu aseara a doua masea de minte. a studiat copilu cu interes maseaua, am stat sa i explic cum e cu radacina. (bine ca nu i ca ta-su, care s-a albit cand a vazut-o).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei din lista mea de messenger, ieri, dupa ce am reinstalat PC-ul pe curat m-am virusat cu 'Your Daddy Has Shit Fetish ' si, majoritatea, daca nu toate contactele mele, au primti un link cu numele de mai jos: “hahahah Your daddy has shit fetish ??? hxtp://studyguide102.com/fetish/retards/YourDad.GIF” - va rog nu il accesati! Este un virus... Deocamdata solutia de devirusare e asta, pana s-or destepta si altii sa il scoata mai civilizat... http://www.faravirusi.com/2009/02/12/alerta-nou-virus-pentru-yahoo-messenger/#more-487 "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana, ma distreaza ce povestesti depsre sotul tau... stiu din experienta proprie ca ai dreptate... ieri citeam asta pe net si ma distram singura... http://www.newsreport.ro/articole/Divertisment/3630526/Ati-cumpara-o-porcarie-care-nu-functioneaza-VIDEO.html?tk=xx659xz35039z1 asta ca sa te distrezi si tu, si voi... Exact pe considerentul asta, ca el nu spune nimic de cate ori vreau eu ceva, trec si eu cu vederea cand vad ce 'mobilier' electronic am in casa... pe care il folosim destul de rar dat find ca stam asa putin pe acasa... dar ma rog, stiti si voi copiii mici au nevoi mici, cei mari au nevoi pe masura... [:D] O zi buna, fara virusi... de exemplu... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuly - nu e geloasa Cristina! Mai ales ca inca nu stim care va fi primul nume, cel la care va trebui sa raspunda ! Poate o sa ii spunem Laura, cine stie ... Anca, mami de Sasha si [gravi] 19 + cu [fetita]; [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Anca&year=2009&month=7&day=14&babycount=1"] surioara lui sasha[/url] Nazdravani de august - septembrie 2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, apropos de ce povesteai tu de prietena ta. Noi am avut aici o vecina care mi-a spus intr-o zi ca e tare suparata. De ce? Pe fetita ei o chema Karolina si o prietena de a ei i-a pus fetitei ei nou nascute numele de Carolina. Era neagra de suparare. Eu am zimbit si mi-am spus ca eu chiar m-as bucura sa stiu ca numele alese de mine pentru fetele mele place asa de mult incit alte mamici il aleg si ele pentru plozii lor:)).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din nou subiectul nostru e intr-o etapa de liniste. Asa ca vin sa o tulbur eu un pic. Anca, mama de Sasha, nici nu stii cat de mult te "invidiez" acum...ca bebita din burtica ta este maaaare, adica ai trecut de etapa vomicioasa si somnolenta in care ma aflu eu acum [:(] Asa ca la toamna si Andra va avea un fratior/surioara. Mandra a tinut sa ma insoteasca la medic...si n-a putut sa se abtina sa o intrebe pe dr "ce va fi: baiat sau fata??" Pe madam a bushit-o rasul si n-a avut ce face asa ca i-a explicat ca mami ii face un frate si ca trebuie sa aleaga ea numele. Eiii, si uite cum fata mea are o gramada de treaba acum. Va [pup] si ma duc sa-mi fac o cana de limonada. Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaa !!!! Bravo, Liliana, felicitari !!!! Sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara ! Ce ma bucur .... Ati vazut, fetele, cuiva i-a fost mila de mine si nu m-a lasat singura anul acesta !!!! Cate saptamani ai ? Eu am avut noroc de data asta, nu prea mi-a fost rau, doar ceva stari de greata dimineata, in rest, parca nici nu sunt insarcinata ! Doar ca nu ma mai incap hainele, respectiv pantalonii !! Singurul lucru de care ma "oftic" este ca, dupa raita data prin America, tocmai imi reimprospatasem garderoba cu niste costume tare faine, care acum ... nu mai intra. Dar, lasa, dupa aceea, poate o sa reintru in ele ! Anca, mami de Sasha si [gravi] 20 + cu [fetita]; [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Anca&year=2009&month=7&day=14&babycount=1"] surioara lui sasha[/url] Nazdravani de august - septembrie 2003 http://bd.lilypie.com/fNiwp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...