Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nazdravani de august-septembrie 2003 (oct.2008)


Recommended Posts

DAca e primavara am scos si noi capul din barlog. Felicitari fetelor pentru bobitele din burtici si sa aveti parte de liniste si calm! Despre noi : Radu e intr-o transformare continua.L-am dat de 3 saptamani la aikido si nu contenesc sa ma felicit.Aikido nu inseamna doar miscare si invatarea unor figuri de aparare ci este un intreg concept de viata si o lectie de comportament.E foarte incantat si eu sunt extaziata. Mai mult, m-am decis sa-l trimit in iunie in tabara de aikido unde va sta 11 zile(cred ca voi muri)si unde va fi un fel de aramata mai romantata.Imbracat singur, facut patul, gestionat bagajul, mancat singur ...[bang][bang][bang] Raluca s-a facut o tzacanita desavarsita.Daca cu RAdu n-am avut nici un stres,ea il razbuna si face cat 3.Are idei de prostii,si il atrage si pe Raduc in ele. Am scapat de scutece ziua dar ma dispera ca o apuca pipi numai pe autostrada, in intersectii foarte aglomerate,la magazine fara toaleta... Eu m-am apucat masiv de gradinarit si fac rasaduri si nu mai am loc de ghivece si abia astept sa vina caldura sa-mi scot zecile de muscate inmultite peste iarna. Irinuca Poze cu Raducu si Raluca: http://picasaweb.google.com/mircea.strimbeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[q][q]Anka si Dana... asa e!!! Aveti perfecta dreptate! [q][q] Prea multa inca... Nu pot decat sa va urez BAFTA! si sa reusiti asa cum va doriti. Stiu e grea painea de emigrant dar poate eu nu am avut puterea sa o mananc... nu inseamna ca nu e buna! In ce priveste societatea noastra romano-mitocana... asa e...nu imi vine sa cred in ce lume traim... Am mare noroc ca IAsul e mai mic si mai ferit, dar si aici gasesti destule exemple, prea multe chiar. Dar, pana una alta, voiam sa va urez o primavara fericita si plina de impliniri si numai bine tuturor. Sa reusim sa trecem peste probleme cu bine si sa ne bucuram de comorile noastre dragi! Un martisor de al noi![flo] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut serbarea ieri... [url="http://www.dropshots.com/hornoiuc#"]a fost[/url] minunata, am reusit sa nu bocesc pana la final... cand n-am mai rezistat. cand l-am vazut cu cadoul... osi numai zambet, mi au dat lacrimile. noroc ca o aveam pe iris in brate, si m-am ascus putin. cea mai tare faza insa a facut-o fi-mea. s-a asezat si ea in rand cu copiii, deh, daca e serbare. si era langa colegul lui andrei de 4 ani jumate. la un moment dat, incepe asta s-o mangaie, sa-i treaca mana prin par... si punctul culminant, ii ia o suvita si incepe s-o miroasa... spre deliciul publicului, fi mea a facut o fatza indignata, iar andrei protesta d epe partea cealalta...las-o, e sora mea! maine revenim cu serbarea nr.2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, se pare ca iris are deja succes la baieti:)...bravo ei...sa se tina tare pe pozitie:)). Ieri am avut parent-teacher conference (aici se face sedinta profesor si parinte). Emma a fost si ea prezenta si mi-a aratat ce stie sa faca. Dupa ce am vorbit in particuler cu profesoara, mi-a aratat ca stie sa faca grafice, sa scrie, sa citeasca etc. Am primit si report card (un fel de carnet de note, dar fara calificative). O sa il scanez sa vedeti ce urmaresc ei la un copil de 5-6 ani. Emma are numai "+", numai la identificat sentence are un 'needs more time" ca la testare a incurcat oalele si la intrebarea cite propozitii sint (erau 2) a spus ca 6 (cite cuvinte avea prima ropozitie). Oricum, profesoara e f. multumita de ea, nivelul ei de cunostinte e de clasa I. I-am spus profesoarei ca nu vrea sa vorbeasca romaneste acasa si profa a intrebat-o pe Emma daca nu vrea ea sa ii invete pe copiii din clasa sa numere si sa spuna culorile in romaneste. Avea Emma un zimbet pina la gura:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana - am zis ca scriu si eu una alta, dar nu am mai apucat ca m-am aruncat sa privesc pozele si nu am mai terminat. Super! Baia e din filme frate, si m-a cucerit camera de joaca, dormitorul fetelor... de fapt toate, ce mai, foarte foarte frumos! Bravo voua! La Eliza nu a fost serbare, si de fapt nici nu mai stiu ce sa intamplat in ultimele zile, ca nu am dus-o de marti. A avut putina febra si acum tuseste. Eu am inceput fizioterapie si masaj ca ma doare spatele cam prea tare. Imi place [:)] A venit mama la noi ca sa ma pot duce eu la terapie, si deja ne-am certat... Aia e [:)] Cris - citind ce ati patit voi, gandesc ca e mai bine ca nu am avut serbare [:D] Mi-a pregatit insa o felicitare tare draguta care m-a emotionat maxim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scanat report card-ul Emmei si am pus 2 filmulete sa vedeti cum citeste ea...va pup. http://family.webshots.com/album/568957428pTsmNx Cristina, fudul tare Andreiu tau. Ce tantos statea...cred ca daca il intepai in fund si tot nu se misca:). A recitat tare bine poezia. Bravo. Multumim pentru aprecieri la adresa baii si nu numai:). Adevarul e ca imi place tare mult sa fac home improvment (al dracului de greu proces)...nu avem noi bani sa facem mai mult, dar incetul cu incetul vom termina. Daca aveti timp si chef, am pus niste poze cu nepotul meu-dansatorul:D. Sint mindru de el de parca ar fi al meu...de fapt acum 16 ani eu am fost cea care l-a vazut prima cind a iesit din burta mama-sii....si acum cica e mai inalt ca mine...are 1.78. Din pacate anul asta la campionatul national a iesit pe locul 7 (din 40 de perechi) pentru ca a avut doar 1 luna jumate de exersat cu noua lui partenera. Fosta lui partenera a iesit pe locul 9...cica a plins de ciuda. http://family.webshots.com/album/569769435ebJPTt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaai, ce m-a diostrat emma, copoiii astia parca sunt trasi la indigo... cum ii apuca somnu, setea, orice, numa' sa nu termine ce-au de facut. in schimb la andrei daca ai apucat sa zici "e ultima", apai poti sa mori, ca nu mai face nimic dupa ce-a terminat-o pe-aia... ema a mai citit saraca dupa "the last one"... aseara am fost sa i iau lu fi mea pantofi. ca le da rochite de la gradi, si nu prea mergea in cizme... sau in adidasi... asa ca am luat o pereche de pantofiori roz. a tras ea concluzia ca s de "lebada", si nu s-a descaltat de ei toata seara. a dormit cu ei langa perna... su tot ma ruga... sa nu i iau de-acolo, ca i iubeste. cred ca are nitica ticneala copilul asta... andrei a ramas acasa azi, deh, liber de 8 martie. pe mine ma apuca o viroza, ma chinui sa bag de toate in mine sa fiu pe picioare diseara la serbare... asa, si discutau copiii de dimineata: iris:"adei, stai cuminte azi, nu lupi tenu, si ai glija de lady, da?!" ca deh, pe ea am trimis-o la gradi...chiar sa zac cu amandoi acasa nu pot. o sa revenim cu poze de diseara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o nepotica nascuta pe 9 oct 2003...poate o ajutati cu cateva voturi(zilnice) la un concurs...e primul ei concurs i as vrea sa-i fac o bucurie.Multumesc din suflet pentru voturi http://www.edituraedu.ro/index.php?page=show&id=296 [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, primele 2 filmulete sint de acum vreo 4 luni. Era obosita si noi tot insistam ca ea sa citeasca. Cum face Iris a ta asa face si Diana. Cind i se pune pata pe ceva, vrea ceva-ul ala sa doarma linga ea sau cu ea. De vreo 3 zile a gasit in punga cu diademe una cu floricele si doarme cu ea pe perna. Pina si la patinoar a vrut caciula peste diadema de pe par:)). O vrea si la scoala, nu conteaza ca are alta culoare fata de hainutele pe care le poarta. Imi aduc aminte ca Emma asa facea cu posetele si rochiile:). Dragul meu sot e plecat la ski de ieri. Vine azi inapoi, dar Emma e deja suparata tare... ca nu a dus-o ieri ta-su la scoala (joi trebuie sa mearga dimineata si sa fie acolo la 8.20 si o duce el), iar azi il cauta in dormitor. Parca nu ii venea sa creada ca nu e acasa. Diana nu a intrebat un cuvintel de el. Miercuri Emma a fost la teatru cu scoala si era toata pe jos de ris cind imi povestea piesa de teatru. Anka, nici aici nu se fac serbari. Probabil ca Emmei i-ar place ca e innebunita sa fie pe scena:)). Pe mine serbarile nu ma prea incinta. Eu probabil ca am ramas cu "schije" de cind eram copil cind serbarile erau ocazii pentru parinti sa se dea in figuri cu ce pot sa faca copiii lor si cu ce cadouri aduc educatoarelor etc si cind rolurile cele mai frumoase se dadeau pilosilor. Personal ma bucur tare ca nu mai am de a face cu PCR-uri si cu suflari in fund la profesori. Noi tinem si sarbatorile romanesti, dar 8 martie ca si Valentine's Day imi displac pur si simplu. Cadourile date la profesori de 8 martie le-am urit sincer. Nici cind eram profesoara nu acceptam cadouri de la elevi. Puneam copiii sa le dea la ceilalti profesori ai clasei, in general babe care aveau pretentii. Ma scotea din sarite ca elevii/clasele care nu ofereau flori sau cadouri erau stigmatizati. S-or mai fi schimbat lucrurile in Romania (m-as mira) si oi fi ramas eu cu impresii negative, dar tare am urit datul florilor la inceput de an si cadourile de Craciun si 8 martie cu listutele aferente cu elevii contribuitori atasate felicitarilor. Aici imi face placere sa ofer cadouri profesorilor pentru ca nimeni nu iti baga sula-n coaste daca nu dai si in special pentru ca, daca dai, nu esti vazut mai bine decit ceilalti. O cutiuta de ciocolata e la fel de bine primita ca si un cadou mai consistent, asta daca te tine buzunarul. La Emma in clasa de Craciun una dintre mamici s-a gindit ca ar fi frumos daca fiecare copil ar aduce 1-2$ pentru un cadou colectiv. Nu a fost obligatoriu. Si 2$ chiar mi se pare o suma derizorie la salariile de aici. Ce ma mai bucuram in Romania cind 8 martie cadea simbata sau duminica[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, am revenit, tot la linkul cu andrei gasiti si pozele de la serbarea lui iris. au fost niste mici zane minunate, erau atat de frumoase fetitele... serbarea... ca la grupa mica, cu plangaciosi, poezii spuse pocit, sau prea incet. iuliana, eu anul asta le-am luat doar flori. la iris am pus bani si am luat ceva colectiv. la andrei nu s-a putut. si cum sunt tare pretentioase educatoarele, pus si simplu nu am stiut ce le pot lua, nici de f multi bani, si sa fie si multumite. sa dau banii pe ceva ce-s convinsa ca va ajunge la cos... mai bine iau flori si gata. par insa sa fi trecut peste faza la care "conteaza".... sper macar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...