Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nazdravani de august-septembrie 2003 (oct.2008)


Recommended Posts

dana_ene Deocamdata...sunt in asteptare. Cand o sa fie Da sau NU, o sa va spun. Laptop educativ avem noi. Este ala cel mai simplu, primul meu calculator, in limba romana. Are doar 10 functii, dar fii-mea se joaca cu el cu mare drag. Asa a invatat toate literele, ordinea lor in alfabet, cifrele, vecinii unei cifre, notele muzicale. Nu e cine stie ce performant dar noua ne place f tare. Il avem de vreo 2 ani dar si acum inca se mai joaca cu el. La varsta respectiva n-am considerat ca era necesar unul bilingv sau trilingv asa ca ne-am orientat catre asta. Cred ca este o jucarie interesanta. Noi deja am scris scrisoarea pentru Mos Craciun. Fii-mea isi doreste mult de tot un carucior de bebelusi. A avut pana acum destule de-astea de plastic dar deja este inaltuta si cand le plimba sta un pic cam cocosata asa ca cautat sa fie unul mai sofisticat... cam de genul [url="http://www.quelle.ro/ro/q4r/kinderweltspielwelt/FH_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/"] asta [/url] Am cautat sa fie cu manere ajustabile. Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ooofff Carmen, bine ca ati trecut de greu, zic eu, iar cu alergia... ce sa zic... la noi oricum nu stii in ce sa te mai increzi si in ce nu. Mai bine la Viena PS _ cum se cheama joculetul cu gradina zoologica? Dana - Eliza are un laptop de-asta, de jucarie adica. Dar prefera sa se joace la calculator - pe poissonrouge, pe uptoten... Poissonrouge e cam usurel, cu el a inceput. Laptopul il are de un an jumate, i l-a luat frate-miu, deci e in engleza si in spaniola. A fost un lucru bun pentru ca a invatat sa scrie cuvinte in engleza. Ii plac jocurile cu litere. Si cele cu muzica. Totusi nu se joaca asa des la el. Noi nu am inceput inca lista de cadouri. Studiem incetisor ofertele... Am gasit niste jucarii frumoase la un magazin online, magazinuldejucarii Ma duc la nani ca pic de somn... Anca mami de [url="http://www2.snapfish.com/slideshow/AlbumID=235356587/PictureID=5370108711/a=104553732_104553732/t_=104553732"]Eliza si Erika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la noi, vad ca e cam slabutza miscarea aici...Cristina unde ai disparut??? Si Silvia are un calculator de jucarie, nu e laptop ci calculator cu ecran, tastatura si mouse. E usor si il poate transporta pe oriunde. L-a primit de ziua ei acum, de la noi. Are 30 de jocuri dar unele sunt prea grele, inca nu le intelege. Sunt cu matematica, cu adunari si scaderi. Dar restul sunt OK, majoritatea sunt de memorie. E tare figura ca s-a plictisit in suedeza de el si il pune in finlandeza ca e interesant [:D], nu intelege nimic. [:D] Carmen imi pare rau pentru problemele avute si tu si Alex. Cum mai e cu gradi? Merge cu placere acum? Mai mergeti la psiholog? Super zodiacul, l-am citit mai demult si eu...m-am distrat copios ca sunt unele chestii care mi se potrivesc, asa exagerate cum sunt... Referitor la strigat/lovit copiii....recunosc ca atunci cand Diana era mica am strigat la ea si a si primit palme...a fost o perioada grea pentru mine si s-a rasfrant asupra ei din pacate. [bang][q] Ma simt cateodata ca am fost o mama rea, dar ea saraca nu zice asa ceva. De strigat mai strig si acum dar mai rar. M-am calmat mult in ultimul an si am incercat sa fiu cat mai calma si mai rabdatoare cu ele. Permisiva in anumite limite si severa la fel. Vreau sa fiu mama prietena si sa vina cu incredere si cu deschidere la mine orice probleme ar avea, oricare din ele. Sper sa reusesc. Silvia a avut pana acum parte de o mama mai calma decat Diana si Silviei nu i-am dat nici o palma. Ea nu stie ce inseamna asa ceva. Si nici Diana n-a mai primit din aceeasi perioada, de cand o am pe Silvia si mi-am dat seama ca e mult mai bine asa. Am copii mai cooperanti, mai intelegatori si mai calmi de cand si eu sunt asa. [:D] In rest, toate bune. Silvia e super OK, sanatoasa deocamdata, n-a fost racita, bolnava toamna asta, se vede ca a crescut si sistemul imunitar s-a intarit. [pup] pe toti! [url="http://vorbele.blogspot.com/search/label/vorbe%20de%20copil..."] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am aparut mihaela, cu un [pup] si [flo][flo]. "la multi ani", sa ai o zi minunata azi! la fel si pentru alex, emma-mica, si cei doi sfintisori gabi si mihai. va pupam pe toti! liliac, carut am vrut si eu... am comandat din septembrie, pe [url="http://www.quelle.ro/ro/q4r/kinderweltspielwelt/FH_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/"]asta[/url], voiam sa i-l dau de ziua ei, si... mi-au raspuns acum ca nu mai e pe stoc. o sa incerc cu alt model, poate am mai mult noroc pentru craciun. noi cu calculatoarele... deocamdata cu jocurile de masini si cele cu thomas. adica avem jocul cu cars... m-a innebunit cu el... oruicum calculatorul e rasplata pt ceva, tot asa, cu timp limitat sau vreun bonus. ah... si daca tot am apucat sa povestesc... am ajuns la etapa aia cand absoarbe tot ce aude in jur, nu mai putem vorbi nimic... nu mai zic de minunatele expresii din desene animate. mai bine ramaneau in ingleza, si traduceam eu "frumos"... inscriem aici in top: - "sobolan batran" - peter pan, mai ales ca formula de adresare catre parinti... - "mare scula", cars... replica ce ne-a lasat masca pe metrou. nici nu mai stiu contextul, da' ne-a palit... apoi, restul" tati, ce-i aia mare scula"? <sculele tati... sunt uneltele cu care se repara masinile, si sunt mai mici sau mai mari>. a treia e cu mine in masina, caci... nu stiu cum sa fac sa ma controlez nitel. imi taie unu calea, da' nasol. "BOULE etc bip bip". <mami, ce e ala bou?> tati: boul este sotul vacii, si au un copil numit vitel...". la vreo juma de ora, mai apare un destept care facea slalom pe benzi... andrei simte ca franez... <mami, e si nenea asta bou>? [bang] cat despre mine... ajung la limita, is cu nervii la pamant, obosita de nu se poate. greu greu la batranete... atarna prefixu [:-)))]. deocamdata ma mobilizez pentru ziua lu iris, n-am gasit figurine cu peter pan pt tort, asa ca am scanat cartea si-o sa decupez la greu, ca sa aiba fata peter pan pe tort. nu am nici papusa, in schimb am gasit in bulgaria puzzle pe lemn, disney, cu peter pan (15 leva... niste preturi nesimtite de-a dreptul!). i-am luat doua, mai ales ca am vazut cat ii plac cele cu alba ca zapada. am vazut si papusa tinker bell, da'i urata cu spume... anul asta am zis ca fac cu copii de dimineata, si adulti seara. asa ca o sa am o zi... plina de-a dreptul. gata, va pup, poate mai apuc sa citesc ceva pana se scoala zgatiile mici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, si din capitolul "lauda de sine", unul dintre cele mai dragi proiecte pe care le am in grija, este si aceste: www.GifyClub.ro . ce pot sa va invit e aici, http://www.gifyclub.ro/gify-propune.aspx , la "Imnul Gify Club", o melodie tare simpatica. la petrecerea aniversara a fost minunat, n-am apucat sa va povestesc ca m-am intalnit cu Tango. Era cu amandoi piticii, nu mi-a venit sa cred. Daria e o domnisoara tare delicata, si m-am bucurat enorm sa-i vad.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Mai scriem si noi cu noutati, nu prea bune. Raducu tuseste si stau cu el acasa de vreo 4 zile, nu ii trece cu nici un fel de sirop dat de medicii de aici, nici cu Eurespal pe care il aveam din Ro, am aplicat si traditionalul suc si ceai de ceapa si mai nimic. De 2 zile am descoperit niste pastile cu extract de cimbru care noua ne-au facut bine aici, si am inceput sa-i dau si parca parca a inceput sa-i mai rupa din cand in cand. Inafara de asta a avut saracul si ceva digestiv (o fi o viroza din aia turbata care da si probleme la burtik) si a facut kk f moale 2 zile, chiar si pe el intr-o noapte, asa ca acum umbla cu tampoane de femei in chilotei ca sa nu mai avem surprize dintr-astea. Colac peste pupaza, ieri mi-a fost si mie f rau, am avut febra si frisoane, eram singurica cu Raducu, noroc ca s-a intors seara sotul meu din delegatie si mi-a aplicat o frectie strasnica cu Carmol romanesc si parca e ceva mai bine acum. Nu imi dau seama ce o fi cu noi, ca tot luam vitamina C, Raducu ia si multivitamine...dar si aici am auzit tusind copilasii la gradi, deci se poarta. Apropos de cadouri de Craciun, Raducu a vazut de la Lego un set cu aeroport, care are de toate avion, control bagaje, porti, oameni care stau in avion, ma rog, e ditai cutia si foarte interesant. Inafara de asta isi doreste mult o masina de pompieri (probabil au facut ceva despre pompieri la gradi, caci e foarte patruns de meseria asta). I-am spus sa faca bine sa imi spuna din timp ce sa-i scriem lui Mosu' sa ii aduca, si daca va fi cuminte si va minca tot la gradinita se prea poate sa primeasca ce isi doreste. Daca nu stiati, Mosul ii da telefon educatoarei de la gradi si o intreaba pe rand despre toti copiii daca maninca tot [:D] Da...pentru ca este inalt si-i numaram coastele si nu putem avea controlul asupra cat maninca la prinz la gradi. El spune ca maninca, educatoarea la fel, dar stiti cum e...rezultatele nu se prea vad. Despre atins copilul, eu nu-l prea ating, nu pot chiar daca asa si-ar merita-o uneori...taica-su il mai atinge, gen un tras de ureche, o castana, nu prea a primit batai. Mihaela inca o data LA MULTI ANI pentru ziua de astazi! [pup][flo] Carmen imi pare tare rau ca ati trecut prin asa sperietura cu Alex,stiu cum e sa atirne incertitudinea asupra diagmosticului copilului tau [q]. Bine ca s-a clarificat cat de cat si ca are tratament. Cat despre tine, ce sa iti pot spune, eu am shtate vechi in crize de bila, si la echo m ise spune la fel, bila frumoasa, supla, dar pacientul...asa ca am icneput asta-vara sa iau Anghirol, ceaiuri cat de des pot si parca e ceva mai bine cu bila. Insa atunci cand ma supar, acolo simt totul, parca mi se pune un carcel, simt cate un cutit spre bila si stiu ce ma asteapta [bang] A, mai folosesc Rowachol, e f bun cand crezi ca te asteapta o criza, daca esti incordat sau stresat. Sanatate multa![flo] Dana-ene eu cred ca e ok laptopul educativ, mai ales daca vezi ca au atractie. Noi avem unul de vreo 2 ani, dar adus de aici, in germana,cu carduri pe diferite teme si asa invata anumiti termeni din limba germana. Stiu ca exista cu engleza la fel. Pupici fetelor! [flo] Cristina inteleg ca esto o doamna foarte activa si ocupata in ultima vreme, am vazut ca ai intrat rar pe aici. Vreau sa iti transmit cu putin avans, ce e drept, LA MULTI ANI pentru Iris! Sa va aduca numai bucurii si sa aiba o viata frumoasa asa cum e si ea [flo] Liliana sa dea Dumnezeu sa iasa asa cum va doriti! Pupici Andrei [pup] Numai bine tuturor si petrecere frumoasa celor care serbeaza azi! Dana [hia] mama lu'[cavaler]Radu Stefan (Fecioras de 2003) "Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina si Dana va multumesc mult pentru urari! [flo] Cristina, inteleg acum, esti ocupata. Frumos site-ul, l-am salvat pentru Silvia. Am uitat sa scriu aseara ca ea se joaca si pe internet, si pe jocuri pe calculator normal. Pe net se joaca cel mai mult pe poissonrouge, a invatat cantecele de acolo in franceza si le canta singura. Un alt site e preluat de la Diana si imbraca personaje, vedete, poate le va placea si fetitelor: www.stardoll.com . E mortal Andrei, m-am distrat de minune [:-)))]...dar si de explicatiile lui tati! [cool] Noi avem probleme cu limba romana, sunt cuvinte pe care le uita in romaneste si vb amestecat, 2 in romana, 2 in suedeza...spre ex ieri la camin mi-a spus: Mama, poti sa-mi köpa o ficklampa? Adica in traducere: Mama, poti sa-mi cumperi o lanterna? Nu si-a adus aminte in ruptul capului cum ii spune la lanterna, dar stiuse cuvantul. Asa ca acum suntem la lectii de romana. [bang] Au nevoie de lanterna la camin...copiii de 5 ani(din tot caminul) au un grup special in fiecare marti dimineata cand le punem de acasa mancarica la pachet si ceai, apa de baut intr-un rucsacel si merg la pimbare. Fie soare, fie ploaie, ca suntem in Suedia [:)]. Si martea care urmeaza vor merge undeva aproape de camin unde sunt niste dealuri si e o pestera micuta, unde au nevoie de lanterne, ca sa fie cercetattori [:)]. Dana, imi pare rau ca sunteti bolnaviori, oooof! Sanatate multa va doresc. La amandoi! [pup] La mine urmeaza o perioada mai incarcata, maine vine cumnatul si sta pana miercuri cand pleaca in Ro sa-l duca pe socrul acasa. Vineri trebuie sa plec la Stockholm la ambasada pentru o hartie pentru Diana, o declartie(si mi-e cam groaza ca n-am fost niciodata singura). Ea va pleca in Ro in vacanta de iarna, singura cu avionul si cand vine inapoi, ca zboara din Budapesta, fara acea hartie tatal ei nu poate iesi cu ea din Ro. [bang] Apoi peste 2 saptamani vin mama cu sora mea(cu care nu ne-am mai vazut de 2 ani jumate) si stau o saptamana, imediat dupa aceea am examenele la scoala. Am inceput si practica de cateva saptamani la laboratorul de analize de sange al spitalului, merg acolo in fiecare joi. E o chestie faina aici, se ocupa scoala ca sa poti face practica(e practica de limba cum ar veni, ca sa fiu intre suedezi si sa aud/vorbesc cu ei), dar e si in avatajul tau, pentru ca poti lucra in continuare in locul unde ai avut practica. Asa ca sper din suflet ca peste un timp, depinde de raspunsul pe care il voi primi de la Stockholm in legatura cu recunoasterea diplomei, sa va anunt ca am si eu un loc de munca [:)]. Luni am intalnire la camin cu educatoarele Silviei, se face in fiecare an ca sa prezinte evolutia copilului. O sa va scriu ce am povestit acolo. Acum 2 saptamani am avut sedinta individuala cu profa Dianei si mi-a prezentat-o foarte bine, e foarte incantata de ea. Profa e noua, au inceput anul acesta cu ea. Mi-a spus ca Diana scrie, citeste si vb atat de bine suedeza, incat ea uita adesea ca Diana e venita doar de un an aici si nu e suedeza. Si ca nu primeste ajutor la suedeza, desi anul trecut asa ramasese stabilit, pentru ca la inceputul anului au dat un test toti copiii emigranti si Diana a stiut foarte bine, incat au ajuns la concluzia ca se descurca singura. Va dati seama cat de mandra am fost [pk]. Cam atat de la noi, va pup pe toate cu drag! [pup] [url="http://vorbele.blogspot.com/search/label/vorbe%20de%20copil..."] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia, ce surpriza sa te "vedem"!Ce mai face Capsunica? IUliana, daca ne mai citesti,hai da-o in colo de suparare si vino inapoi.Zau ca nu merita sa pui la suflet. Eu, desi scriu asa de rar va simt pe toate foarte apropiate si mereu cand va citesc ma linistesc ca sunteti bine si nu mai scriu.Am impresia ca voi stiti de noi si daca nu am noutati nu scriu. Noi n-avem nimic nou.Piticii se cearta, plang apoi tot ei tipa la mine daca il iau la cearta pe vreunul. Aaaaa....cum sa n-am noutati!!!Mi-am adus aminte ca nu v-am scris ca ne-am luat catel.CA doar asta mai lipsea nebuniei de la noi.Deci, acum 3 saptamani am fost la un eveniment in Parcul Carol " Lumea Animalelor".Acolo erau o groaza de catei adusi pt. adoptie si unul in special ne-a intrat in suflete.Asa de tare incat a trebuit sa facem actele de adoptie si sa il luam acasa,N-aveam nici o intentie cand ne-am dus dar,...socoteala de acasa....Asadar aveam un catel de 5 luni dar care suferise tare mult pana atunci si era speriat rau de tot din jur si retras si se ascundea.Am crezut ca e trecator dar dupa o noapte in care am stat cu el pe jos si l-am tinut de labute am ajuns la "performanta" de a se atasa de mine in asa hal incat ajunsese sa maraie si sa muste pe toti cei care se apropiau de mine (inclusiv copiii).Deci...l-am facut pachet si l-am trimis inapoi de unde il luasem dar pt. ca ai mei erau deja cu pata pusa pe un catel, a doua zi am gasit pe net o canisa si ne-am luat-o pe Raya( trebuia sa inceapa tot cu Ra daca e de-acum copilul al treilea,nu?).Pitica este ciobanesc elvetian (un ciobanesc german dar alb), e alba si pufoasa, e tzacanita rau, ne musca de picioare, fura jucarii si e teribil de rasfatata.NU o pot scoate afara pana nu terminam toate vaccinurile si-mi mananca zilele ca trebuie sa curat dupa ea non stop.NU mai am covoare, nu am perdele....of, of! Copiii insa sunt topiti dupa ea, se joaca tare frumos si chiar incearca sa aiba si grija de ea. Hai ca m-am intins rau.Daca vreti sa o vedeti si pe Raya, sunt poze in albumul nostru Irinuca Poze cu Raducu si Raluca: http://picasaweb.google.com/mircea.strimbeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Mihaela, La multi ani! [flo] Felicitari, mamico, pentru asa fete istete. Cred ca esti foarte mandra de ele. Ah, si vei petrece sarbatorile fara Diana? Nu vreau sa comentez mai mult, dar sunt sigura ca nu ti-e deloc usor. La multi ani si pentru Alex si fratiorii si surioara sarbatoriti! [flo][flo][flo] Cris, chiar ma intrebam ce e cu tine. Mamaaa, foarte tari replicile lui Andrei. Ups! Dana, sanatate multa, multa si pentru Raduc si pentru tine. Imi pare rau ca treceti prin asa perioada. Of! La noi pentru tuse de-asta interminabila, a functionat bine Stodalul, un siropel homeopat. Acum in Romania a aparut Prospanul si mi s-a parut bun si asta. Irinuca, sa va bucurati in continuare de noul membru al familiei. Foarte frumos! Probabil bucuria maxima va fi dupa ce trece perioada asta cu inderdictia iesitului afara. Nu? [:D] Freia! Ce faceti, fetelor? ________________________
Daniela mamica de [url="http://picasaweb.google.com/daniela.ene/OanaMaria2Septembrie2003"]Oana Maria[/url] (2 sept. 2003) si [url="http://picasaweb.google.com/daniela.ene/RoxanaElena7Februarie2007"]Roxana Elena[/url] (7 febr. 2006) [url="http://www.dropshots.com/danae"]Alte poze si filmulete[/url] [url="http://www.copilasi2006.3x.ro/"]SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006[/url] [url="http://www.nazdravani.ro"]NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...