Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mesaje subliminale, ce fac altii cu mintea noastra


elenac81

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui Stanescu Cu aia care are oferta mai buna - gen 2 in 1[:D]
Si ce marca e? De curiozitate...
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Pai nu ai citit? Aia care are oferta mai buna[:D] Odata e Colgate, alta darta Sensodyne, alta data aia cu b ca nu-mi vine acu numele... Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu Pai nu ai citit? Aia care are oferta mai buna[:D] Odata e Colgate, alta darta Sensodyne, alta data aia cu b ca nu-mi vine acu numele...
OK. Deci tu sustii ca este in intregime decizia ta independenta si neinfluentata de nimic exterior? Totusi chiar si oferta are un rol manipulator.. ei vand astfel 2 in loc de una desi tu teoretic aveai nevoie de 1 singura.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Asa baieti bagati din top.... Alt exemplu... de data asta vizual nu textual. Multi se plang ca astazi copii au devenit sexual vorbind foarte precoci.
Bunicile mele s-or casatorit una la 15, cealalta la 16 ani! Legal si era un fapt obisnuit! Si nu se uitau la desemne-animale UaltDisnei; eu in schimb, da! Generatia actuala, din nou, nu prea! Reclamele n-au nevoie de nu-s ce mesaje subliminale ca sa fie periculoase; sunt prea multe si din ce in ce mai mincinoase, sugerand ca nu-s' ce produs iti rezolva problemele, te face fericit! Acuma, cat efect au, devine de la inteligenta... Care e nativa; o ai sau nu; daca nu, oricum nu conteaza...; cu sau fara reclame... Reclamele sunt cam ca telenovelele si religiile; prostesc pe cine poate fi prostit... Proasta, urata, saraca, schioapa/chioara/surda, needucata, te mariti cu Fat-Bengos, calare pe Mertzan/Jipan si te muti la palatu' cu popice de aur si traiesti un bulion de ani, fericita si iubita, daca te imbraci cu.../te porti ca.../te rogi la... "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81 Multi se plang ca astazi copii au devenit sexual vorbind foarte precoci. In afara de imaginile sexuale care abunda prin ziare si tv iata ce au descoperit unii in filmele disney vizionate de copii din toata lumea:
Elena, numai un pshihopat cauta falusul prin zecile de milioane de cadre de film de la Disney. S-a gasit unul. Si? Conform teoriei tale Ceausescu incerca sa creasca natalitatea cu ajutorul ... bancnotei de 100 de lei. Caci rasucind-o intr-un anume fel barba lui Balcescu devenea un falus. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui Stanescu Pai nu ai citit? Aia care are oferta mai buna[:D] Odata e Colgate, alta darta Sensodyne, alta data aia cu b ca nu-mi vine acu numele...
OK. Deci tu sustii ca este in intregime decizia ta independenta si neinfluentata de nimic exterior? Totusi chiar si oferta are un rol manipulator.. ei vand astfel 2 in loc de una desi tu teoretic aveai nevoie de 1 singura.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Asa e, una o arunc la gunoi, ce naiba, nu e sarbatoare in fiecare zi sa ma spal pe dinti[:D] Io practic am nevoie cam de 1 tub pe saptamana, da na, nu pot lua cu baxul ca n-am unde il tine. Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce descoperire epocala: Media manipuleaza![pk] Pai orice emite mesaje pentru mase, manipuleaza! Nu asta-i ideea? Adun cat mai multi oameni si le transmit un mesaj; daca-l repet destul de des, oricat ar fi de mincinos, devine credibil. Cei ce nu se lasa manipulati, vor fi pusi la zid de multimea de credinciosi, proaspat convertiti! Asa s-o intamplat cand cu Inchizitia, nazismu', sau mai nou si mai aproape, cu minerii; nu ne seamana, ii kilarim! [bruta] Necredinciosii ne vor raul, evreii ne vor raul, intelectualii ne vor raul! Noi muncim, noi nu gandim e veche de secole! "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu
Citat:
citat din mesajul lui elenac81 OK. Deci tu sustii ca este in intregime decizia ta independenta si neinfluentata de nimic exterior? Totusi chiar si oferta are un rol manipulator.. ei vand astfel 2 in loc de una desi tu teoretic aveai nevoie de 1 singura.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Asa e, una o arunc la gunoi, ce naiba, nu e sarbatoare in fiecare zi sa ma spal pe dinti[:D] Io practic am nevoie cam de 1 tub pe saptamana, da na, nu pot lua cu baxul ca n-am unde il tine.
Ideea e ca o cumperi si pe a doua de la "ei" in loc sa o cumperi de la concurenta saptamana viitoare. Asta presupunand ca saptamana urmatoare concurenta ar veni cu o oferta mai avantajoasa. Desigur ceea ce vreau sa spun nu se limiteaza la cumpararea unei paste de dinti. Ci la deciziile mari din viata noastra. Credinta, meseria, casatoria, copil sau copii, un job sau altul... Ce anume ne determina sa alegem una sau alta din deciziile importante ale vietii noastre? Ar putea cineva sa intervina in aceste decizii fara sa fie sesizat?
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81 Ideea e ca o cumperi si pe a doua de la "ei" in loc sa o cumperi de la concurenta saptamana viitoare. Asta presupunand ca saptamana urmatoare concurenta ar veni cu o oferta mai avantajoasa.
Asadar, nu ne spalam pe dinti timp de o saptamana in asteptarea ofertei mai avantajoase! [dint]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...