Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogosi


Recommended Posts

Buna, era mai demult, acu' vreo doi, trei ani parca, postata o reteta "gogosi bestiale" intitulata[8D], o facusem de cateva ori la vremea respectiva si acum caut aceeasi reteta si nu o mai gasesc, erau gogosi facuti cu iaurt si bicarbonat, atat imi amintesc din reteta erau tare bune si usor de facut insa nu mai stiu restul ingredientelor exact si desi am mai facut eu incercari si atentate, nu mi-au mai iesit asa. Am dat cautare si nu mai gasesc nimic cu titlul respectiv, din cate imi amintesc, sper sa imi amintesc bine, reteta era postata de "despre copii". Ma poate ajuta cineva sau raman doar cu nostalgia amintirilor?[pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Eu fac reteta asta si ies super bune: 200 g iaurt,150 g faina,1 ou,1 varf de cutit coaja de lamaie, 4 linguri zahar,1/2 de lingurita praf de copt stins,un praf de sare 3 linguri zahar pudra,1 zahar vanilat,ulei pentru prajit. Intr-un bol se amesteca iaurtul cu oul, zaharul, sarea, coaja de lamaie dupa care se pune faina si praful de copt. Compozitia arata ca o smantana foarte groasa. Se incinge uleiul la foc mediu-mare. Se ia compozitia cu o lingurita si se pune in uleiul incins. Se lasa cateva minute pana se prajesc, colorandu-se usor in maro. Se tavalesc calde in zahar pudra, eventual amestecat cu putin zahar vanilat. Se servesc calde. Anto [8**] "Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!" [url="http://community.webshots.com/user/antosit?vhost=community"][foto][/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...