Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele*(24)*


Recommended Posts

Adriana , reteta de conopida pane as vreo daca ai timp [pup] eu conopida am facut doar cu sos de rosii si carne de pui, dar am mancat la cineva cu sos alb...ca o ciulama si cu piept de pui [pofta] un deliciu! Katty , frumoase pozele de la party! Andrei are niste ochi [olala] iar verisoarele tare simpatice asa pictate pe fata! Unde a fost petrecerea? vad ca au fost copii putini (te intreb pentru ca fina mea cauta sa ii faca ziua la finul mic la un loc de joaca si unde a intrebat au spus ca minim 10 copii...si nu are decat vreo 4[:D] ) Ai gasit rochie pentru nunta? ce culoare, ce model, de unde , cati bani? [:D] te-am zapacit! Si eu trebuie sa caut dupa sarbatori, mai ales ca vrea sa gasesc o croitoreasa buna, vreau sa ii fac si Biei rochita din acelasi material ca si rochia mea... ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adriana , ce ai facut la magazin, ia doamna jucarii de la voi? Dany , nu ma mai fierbe, intra si da-ne vestea buna! [pup] Gabi , cum a-ti petrecut azi? ceva musafiri? Bia mea a facut febra azi, fara tuse-fara muci...doar temperatura, off sper sa nu o ia tocmai acum de ziua ei vreo raceala ceva [q] Am bagat in ea ceai hapciu si oscilococcinum si panadol, sper ca noaptea asta sa nu faca febra .Azi nu a mancat mai nimic :5 linguri de lapte cu cereale, 5 nu mai mult [bang], un iaurt mic , o jumatete de mar, 2 grisine mici si cateva linguri de ciorba...nu mai mult de 10 [bang]. Am facut ieri mancare de cartofi cu carnati, ieri a mancat azi cand am incalzit mancarea a fugit din bucatarie ca ea nu mananca ca nu ii place [alcool] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata,conopida pane o faci simplu,fierbi buchetelele de conopida in apa clocotita cu sare ,5 minute,le scurgi le dai prin compozitie de snitel( ou cu faina si lapte,sare si piper)si le prajesti in ulei.le mancam cu mujdei de usturoi sau o salatica de gogosari cu rosii. Am facut si conopida la cuptor,cu piept de pui si smantana.E buna si asa,chiar n-am facut de mult.Tot asa faci,fierbi conopida 5/10 minute,sa nu fie prea moale,strecori,fierbi piept de pui,dupa ce a fiert il tai suvite sau bucatele,,ungi cu unt si tapetezi cu pesmet o tava yena,pui un strat de buchetele de conopida,presari piept de pui,putin cascaval ras,iar conopida,pui,cascaval si conopida.Bati un ou cu smantana,sare si piper si torni deasupra.Trebuie sa fie suficient sos sa ajunga pana la fundul vasului printre conopida.Deasupra inca putin cascaval ,la cuptor pana se rumeneste deasupra,la foc mediu si gata. CAtalina mananca conopida,ii place si-o mananca si fiarta,pana sa apuc eu sa o fac pane.Si brocolli mananca tot asa bine,doar ca asta e mai scumpisor si nu facem des. Katti,da,am mancat si eu pe undeva pa langa Bicaz sarbusca facuta cu zer de la branza de vaci si a fost superbuna,de aia m-am incumetat si am facut acum,insa ,ce am avut eu era zer de la branza de oi si nu mi-a placut cum a iesit. Jucarile "mele" sant aceleasi,nimic nou ptr baieti.Vor intra din decembrie produse de la Hello Kitty,deocamdata am doar pozele fara preturi,vor fi gentute,posetute,gentuta ptr CD-uri,perna ptr gat ptr masina,pisicuta cu ventuza,rucsacei(mici)si pisicute cu magneti. Pentru baieti am doar masinile de montat din plastic(sant poloneze) ,din lemn(nemtesti),circuite de masinute,si niste masini de plastic mari de 65 cm (tot poloneze),preturi cuprinse intre 6 lei si 182 fara tva Pe cele de plastic scrie de la 4 ani in sus,cele de lemn sant intre 3 si 6 ani(am dus cadou la un baietel de 5 ani si n-a stiut sa faca singur)iar circuitele sant de la 3 ani in sus. Am poze mai mari daca te intereseaza ceva si vrei sa-l vezi mai bine Am vazut si eu pozele cu Andrei,si am vazut ca e stirb? I-au cazut incisivii? Catalina nu da vre-un semn ca ar ramana fara dinti,si vad ca -s cam de-o seama..oare sa-mi fac griji? Noapte buna si vise placute! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan La multi ani fericiti si cu sanatate si din partea mea![s][s] Katty[pup] -poate oi fi scris eu aiurea... nu maine este ziua noastra [:I] ci pe 3 noiembrie ( mai e oleak)Oricum...multumesc mult pt. urari![8D] ce sa mai zic...ce copil frumos ai?? dar asta o stii deja![pk] adi-maine vizionez pozicile..caci asa...usor usor..la ora asta ultimul neuronas al meu..o ia la vale si zice: nany-nany!!Si mie imi place conopida pare( as manca cu tonele) mi-ai dat idee sa pun usturoi... Cata- gata..am scapat .Offf... stiam eu ce ma asteapta! A fost o tipicareasa( m-a puricat la sange..la docomente...etc) in final a fost ok!Mai am inca 2 dar le las pt. la anul. Mda... ca sa zic asa... imi mai revin in simtiri cand aud ca si voi va plangeti de copii cu vorbitul asta! Offf cat ne mai chnuim cu Teo( stie tot dar zice rar ceva...) o sa ziceti ca e mic la 2 ani si o luna...dar e frustrant sa vezi ca poate/ nu e prost dar nu vrea sa vorbeasca! Annie - ma bucur ca ti-e un pic mai bine![pup] noapte buna tuturor [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Semnez si eu condicuta ... ca ma paste gandul sa scot bota aia urata sa strig catalogul ... so, treceti si voi rpd pana nu o luati :-) Catutza, cum e mumoasa ta ??? Sanatate muuulta ii dorim. Dodo, iesi la raport, cum sunteti ??? Dany, felicitari si tot asa mai departe !!! Noi raportam o seara normala ... Giulia mi-a aratat ce artista e, dup`aia ne-am certat k vb urat (adik tot zice kk si ma scoate din pepeni) ... si am facut racituri :-) Buuuneeee :-) ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la Iasi!! Azi sant morcovita. Am fost dimineata sa donez sange ptr cunostinta unei cunostinte care are leucemie si grupa mea de sange(cu RH negativ) si nu m-au lasat sa donez.Cica din cauza problemelor legate de chist si uter fibromatos,pierderi de sange dese si a artrozei.Asta m-a pus serios pe ganduri si m-a facut sa-mi pun intrebari legate de sanatatea mea.Hmm... Daria,am o intrebare la tine.Am gasit pe net telefoanele a trei magazine din Oradea,dar as vrea sa te intreb pe tine sa-mi spui daca sant magazine care au si jucarii la vanzare ca sa stiu daca sun sau nu. Uite astea ar fi - Unda chic, Str Transilvaniei 8, 0726120520 - mag. Mini junior, Str Ialomitei 1, 0744543675 - mag. Mia butique, Str Republicii 12, 0359174696 Cata n-am ajuns ieri la magazinul cu pricina. Dany,felicitari! Eu ies sa duc gunoiul,am sarit o zi de dus gunoi si a inceput sa faca gazulite de la cojile de pere. Mai pe seara poate fac niste briose,chiar mi-a placut ideea ortansei de aici http://www.flickr.com/photos/24759233@N04/2971093667/in/set-72157607879622477/ doar ca eu am sa fac din compozitie de negresa . Pup iu! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, cam tarziu, dar totusi zic prezent la apel!!!
Citat:
citat din mesajul lui catutza Katty , frumoase pozele de la party! Andrei are niste ochi [olala] iar verisoarele tare simpatice asa pictate pe fata! Unde a fost petrecerea? vad ca au fost copii putini (te intreb pentru ca fina mea cauta sa ii faca ziua la finul mic la un loc de joaca si unde a intrebat au spus ca minim 10 copii...si nu are decat vreo 4[:D] ) Ai gasit rochie pentru nunta? ce culoare, ce model, de unde , cati bani? [:D] te-am zapacit! Si eu trebuie sa caut dupa sarbatori, mai ales ca vrea sa gasesc o croitoreasa buna, vreau sa ii fac si Biei rochita din acelasi material ca si rochia mea...
Multumesc de aprecieri, Catutza, ziua Anei mari (erau 2 Ane, cea mica verisoara lui Andrei si cea mare) a fost la gradinita Discover me, exact langa ANEFS, foarte frumos organizat, desi stiu ca a fost destul de mult ca pret, din ce am auzit si eu pe acolo! Sanatate multa Biei! Adriana, o sa mai dau un ochi pe lista ta de jucarii! Imi pare rau ca n-ai putut dona sange, dar cauta-te si vezi si tu cum stai! M-am uitat la linkul ala, arat tare bine briosele alea! Dany, scuze daca am gresit, parca asa am citit pe undeva! M-am uitat in urma si am gresit eu intr-adevar! Mai scriu maine ca cica trebuie sa plecam! [pup] pe toate! Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello! Daria , [asia] Bia se simte mai bine, asta acum dupa ce azi a dormit aproape toata ziua si nu a mancat decat putin cascaval, un mar si o grisina [bang] nu ma supara ca nu mananca ma supara ca e bleaga rau si ca nu are putere sa faca nimic [:(] Adriana , mi-au placut si mie fantomele Ortansei, sa ne arati si tu ce faci [;)] Pune mana si refa analizele si vezi cum ies, eu sper ca bine [pup] cand va duceti dupa bomboane? Katty , zi-mi te rochie te rog, abia astept sa vad poze cu voi de la nunta [;)] Dany , felicitari pentru grad! ma bucur ca ai scapat de stres! [bis] Annie , ai fost la plimbare? va [pup] pe toate, revin sa vad pozele Adrianei cu fantome...sau macar sa ne spuna ca sunt bune [;)] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit zahar pudra de care-mi trebuie sa fac pasta de zahar.I-am dat tema sotului cand vine de la munci sa mai caute.Acum am in cuptor briosele,insa nu stiu daca voi avea chef sa ma apuc de pasta de zahar pe la 8/9 cand ajunge sotul,mai mult ca sigur ca raman pe maine dimineata. Dupa bomboane mergem maine seara. Mi-am reparat aparatul foto si poate fac si niste poze. Va pup! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...