Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele*(24)*


Recommended Posts

Mercic Daria...o sa-i spun..insa ea vrea ma rog..pe cineva recomandat..ca asa probabil ca netul e plin! Nu mai are timp sa testeze avocati! Pai are ..c.aci ea vrea sa faca tranzactia cu casa odata cu divortul... Insa el nu tine mortis...el vrea doar divort... nu-l deranjeaza ca ea sa plateasca 27 de ani..si el sa ramana in acte..iar la sf. sa fie la fel de proprietar! Ea ar urma sa ia asupra ei toate drepturile de achitare asupra casei... Dar orice modificare in contractul cu banca ( scoaterea lui din acte costa 45 mil.) introducerea ei in acte( inca 45 mil)... plus ca ii trebuie un girant ceva( a gasit o sora de-a ei) si pt . asta are nevoie de salariul pe ultimele 3 luni lucrate( asta inseamna sa fie la serv. ) ori ea fiind in post natal si intrand in CIC. cum sa procedeze...ca cei 800 de lei nu-i ajung nici macar pt. banca..d-apai sa se intretina ea si bb?? De aceea zic..ca el a ales mom. taman atunci cand ea.. material e in imposibilitatea de a prelua singura creditul! Nu stiu cum se va termina...dar am asa un gust amar... of ... oare DD. nu vede?? Trebuie sa existe o lege a compensatiei undeva! Nu se poate ca el sa scape asa...senin..ca si cum nu a gresit cu nimic. Binenteles ca in cererea aia a scris ref. la copil ca doreste sa fie crescut de mama!si se obliga sa -i dea pensie exact min. cat zice legea! [xx(] S-a spalat pe maini... traieste bine mercic cu iubirea alaturi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dany , off in ce situatie grea se afla fina ta! [q] eu nu cunosc niciun avocat asa ca nu am cum sa te ajut. Am cam inteles ce vrei tu sa spui...ca daca ea ramane ca banii din CIC nu mai poate plati rata la casa, asa este?...inca ceva, am inteles ca de acum se da 85% din slariul mamei, deci va beneficia si fina ta de acesti 85% si daca a avut salariu mare ia mai multi bani decat 800 lei ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetele, [cafea] ? Noi se pare ca am rezolvat-o in bine, sper sa tina mai mult de 3 zile [alcool] Octavia, felicitari pt bb, sa creasca mare , sa fie sanatoasa, si mancacioasa Dodo, cum e Bogdanel, i-a trecut raceala ? felicitari si pt cei ani....pe putin inca 70 fericti va doresc de acum incolo [pup] Cata...vaca pt cioco? daca gasesti i-ami te rog si mie una [pup] motzata ta. dany, numai bine si finei tale, sa iasa totul asa cum isi doreste si sa fie fericita in continuare. Daria cum daca e un copil la mijloc, nu pot sa merg sa dau divort de comun acord? Eu una daca mai trec o data prin ceam trecut ieri, nici nu ma mai uit in urma ledi, cum esti? bb? restul de fete? {pup] la toate ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Daria-multumesc frumos! I-am zis de site-ul cu pricina! Acum sa vedem ce va fi! Cata- chiar si daca ia mai mult decat aia 800 roni cu 500 sa zicem... tot nu e suficient...caci s-au schimbat conditiile de creditare fatza de acum 3 ani cand au luat ei creditul...si in mom. de fata niciunul nu poate prelua singur creditul! De aia zic ca e f.f.f complicat! Si asa cum a scris el acolo in cererea aia sau cum s-o numi nepomenind nimic de casa... nu mai poate face ea nimic acum...si practic el obtine doar ce a dorit..divortul si atat!Nu-l intereseaza casa...sau asa zice... Probabil ca o sa le vanda banca casa pt. recuperarea creditului...vor pierde amandoi caci piata imobiliara e moarta...ea se va multa la parinti( pensionari ) si nu se stie ce va mai fi .Ideea era sa aibe si copilul casa lui( cel mai bine e cand incui si descui la casa ta...parintii sunt parinti..si oricat nu ar dori tot ii vor face reprosuri... ca de ce nu a vazut la timp( de parca isi putea da seama...etc..etc..) Oricum... am asa o dispozitie... de nu vreti sa stiti! Annie--offff.... ce sa zic!SUNT MUTA![bang] Ca sa schimb subiectul deprimant: am pregatiti aseara: ciorba radauteana( in premiera) o nebunie! Deja oala e jumatate! Tocana de cartofi cu ciocanele de pui( din lipsa de inspiratie) Mai aveam o salata de ton cu legume si.... pam -pam( krem a la krem) pt. sorela mea care azi schimba prefixul si devine oleak mai babutza![:D] Fetele mai e o saptamana si se schimba si ora...trecem la ora de iarna! Gabita- nu promit dar maine incerc sa ajung la Posta! oricum te anunt cand trimit! [pup] pt. toate fetele!O sa mai intru pe la nocturna incolo!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la mine, sunt in kko am o groaza de lucru ... Annie, ce se intampla cu tine ? Stii ca suntem aici, da ? Oricand vrei sa vorbesti cu noi, suntem aici ... [grup] Dany, ti-am scris de Inaioana ca ea chiar are nevoie de un super avocat, poate ai apucat sa citesti totpicul pt ea ... offf. Iar imputitul ala de om ... sper sa-l ia draqu` la fel ca pe ceilalti cretini ai pamantului. Spunei tinerei mamici ca va fi bine, ca toate se vor rezolva, in timp, sa nu-si piarda speranta. Cr creditul ... nu poate schimba ceva pe mai ieftin si mai mic, nu stiu ce apartament si-au luat, dar in prima faza ... ??? Io voi gati salata cartofi/oo/smantana la cuptor, carnaciori de casa prajiti, supa pe pui si habar nu am ce voi mai face... Sunt pe aici ... sper sa mai apuc sa scriu ... ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de a Iasi!! Dar ce citesc eu pe aici..avocati si probleme..of of.. Danny,multa putere finei tale,daca zici ca nu poate duce singura creditul ,chiar daca se intoarce la munca,mai bine renunta la casa si sta in CIC doi ani,copilul va avea mai mult de castigat.Rusine sazisului tatic... Dodo,felicitari si la mai multi!! Annie,prin ce ai trecut ? Raluca,ce mai faci?Numeri zlele pana ajunge familia la tine? AMR cate zile? Daria,super Giulica !! Cata,si tu..de ce tii ditai frigideru gol?Si copilu flamand ..nt' nt'.. Am facut sarbusca,insa doar am gustat o lingurita si nu-mi place.A mancat Catalina cu taica-su,inchipuiti-va o ciorba de legume cu gust de branza de oaie...ma rog,ceva asemanator.Cred ca nici lui barbata'miu nu-i place prea mult insa n-are incotro ca alta ciorba nu-i. Am facut ieri,o placintica grozava,v-o recomand.Aveam in casa vre-o 600 gr de branza de vaci,si niste pere(5 buc) coapte bine care nu se mai mancau si am facut: Placinta cu branza si pere. 1pachet foi placinta 600 gr de branza vaci 5 oua zahar dupa gust(eu am pus doua sau trei linguri,din oki) zahar vanilat, 5-6 pere coapte scortisoara ulei am bagat la robot branza cu ouale ,zahar si zahar vanilat.perele le-am curatat de coaja, le-am taiat feliute de 1/2 cm ,le-am stropit cu zeama de lamaie si le-am pus o lingura de zahar,un plic de vanilat si o lingura de scortisoara,am amestecat . Intr-o tava mai inalta,unsa cu ulei,intinzi trei foi de placinta unse intre ele cu ulei,torni din compozitia de branza,pui o treime din pere,apoi alte trei foi de placinta unse intre ele cu ulei,iar compozitie,iar pere ,si tot asa,eu am avut 12 foi de placinta,compozitia am impartit-o in trei,iar deasupra am pus un ou batut cu putin zahar si putin lapte.La cuptor la foc mediu pana se rumeneste deasupra si se mananca rece. e super! Altceva am mai facut pangasius si conopida pane,piure,salati de varza,de gogosari cu rosii,pilaf cu legume. Saptamana viitoare vreau sa fac supa crema de conopida. Catalina mea are nasul infundat si nu reusesc sa i-l desfund cu sprayul olynt.Ce sa mai fac? cu ce mai desfundati nasucuri? Va doresc un WK-end placut! Maine plec la Bacau cu treaba. V-am pupat! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, pt nasuc Vibrocyl si ser fiziologic, baie calda cu muuulti aburi si in apa pui ulei de eucalipt sau sare de baie mentolata, in camera poti pune umidificator cu ulei de eucalipt sau o oala mare cu apa fierbinte tot asa cu mentol, o poti unge cu Vic pe piept si spate, pui o fiola de Carvol pe perna sau unde sta ea mai mult pe o batistuta ... noi cam astea le aplicam ... pupici multi la voi. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu totcu Carvol reusesc sa-i desfund nasul; Acum ma chinui sa-i repar stomacoil,e deranjat de....luni doar ca iese doar o data afara /zi[q]. [pup] [grup] PS:[asia] pt urari.
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bn.lilypie.com/clIZp3/.png"]Varsta lui Donu'Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci pune ceai de musetel si sare (daca ai zgrunturoasa si mai bine). Eu am stat pot sa zic ani de zile la "abur" cu sinuzita si alergia ... la un moment dat puneam si ceapa in apa, apoi mai faceam malai pe plita si inhalam, deh, babisme, dar sinuzita trecu` ... stateam noptile ca drogatii :-))) Va pup, azi plec mai rpd sa merg iar la orl :(, apoi mergem la McShit la o aniversare, sper sa vin cu pozici. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...