Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (27)


Recommended Posts

eu iar sunt cu gatul in pioneze..iar am puroi..abia am terminat antibioticul si dupa 4 zile am iar probleme cu gatul...ce sa mai iau?? david este si el bolnavior...putin racit..sper sa nu se complice..momentan doar mucishori si nasuc infundat... alex..nu am decat cuvinte de lauda din toate punctele de vedere in rest,scuze ca nu raspund..nu am citit mai nimic..sunt intr-o stare de nestare..intelegeti voi dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

saluti fetele, am intrat si eu rapid sa uerz sarbatoritului La multi ani! [s] Dodo sa va traiasca Bogdi, sa creasca mare si frumos. [pup] fetele - am reinceput sa citesc din capitolul trecut si imi fac tot felul de notatii intr-un word - asa ca o sa revin cu unmesaj mai lung. deocamdata astept o vizita - dar revin io pe seara - sper sa pot. noi suntem bine - burtocu a inceput sa creasca - de cand iau vitaminele am inceput sa mananc ca sparta si normal ca se vede. Azi mi-am cumparat niste blugi cu burta - ca salopeta inca nu merge - nici burta nu e chiar atat de mare incat sa port salopeta. Karina e ok la gradi - e din ce in cemai receptiva si invata din ce in ce mai multe. a venit vizita - tre sa ies - revin io va puppe toate [pup]
Miro[gravi] 12+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui angi_m
Dastefa, mi-a placut mult ce par aveai la 4 ani. [il] Probabil ca si Iulia il va avea tot cam asa de mare daca nu o tund. Aoleu, Dbunny, m-ai lovit unde ma doare. EU nu prea tin minte denumirile medicamentelor asa ca nu stiu cum se cheama toate pastilele alea de le ia Mircea. Stiu ca pentru giardia ia un medicament ce se ia 4 pastile odata si inca 4 odata la o saptamana, Cica trebuie sa i se faca greata dupa ele. El a luat pastilele acu 3 zile si i se facu ceva greata abia azi [:D] Ma gandesc eu ca atunci cand moare giardia elibereaza niste toxine, ceva, ce provoaca greata... nu stiu... si poate ca acu simtira gonghitele alea medicamentul [:D] Pentru stafilococ ia un antibiotic la 12 ore care iar nu stiu cum il cheama. Daca vrei denumirile medicamentelor sa imi spui ca incep sa caut prin ele sa vad cum le cheama [pup] Dodo, petrecere frumoasa maine la chef. Sper ca Bogdanel este Ok acum, da? [pup] Alexandra, tare mult mi-a placut cum esti tunsa. SI iti sta foarte bine. Mai, sa sti ca aceeasi replica ar fi avut-o si sotul meu daca ma tundeam asa [:D] Pentru rinichi trebuie sa bei ceaiuri multe. De ex. Mircea a reusit sa scape de o piatra de 1 cm diametru cu ceaiuri. A baut cam 2 litri de ceai zilnic timp de cateva saptamani (2~3) si din cand in cand mai simtea el o jena pe la rinichi, semn ca se elimina. Iar cand a facut ecograful a vazut ca nu mai avea piatra aia mare de 1 cm. A maruntit-o ceaiul si a eliminat-o. Daca ai dureri mari, fa cada, stai in apa calda cu bazinul. Asa se dilata caile urinare si elimina mai usor nisipul. Dbunny, ma bucur ca a inceput Dani sa pape. Asta este semn bun. Iulia a pus deja pe ea 1 kg si jumatate de cand ne-am intors din spital. Iti dai seama ce foame s-a pus pe ea... ar fi mancat mereu. Abia zilele astea parca s-a mai domolit un pic cu mancarea, dar o fi de la mucii aia mici de ii are... Bamboletta, da-i ceai sau apa cate putin si foarte des. O gurita mica, mica. Sper sa se repare repede [pup] Aaaaa, am vazut acvariul... este foaaaarte frumos. Cred ca Antonia a fost in culmea fericirii cand l-a vazut. Nu sta lipita toata ziua de el? [:D] Dayanara, nu-i asa ca e altfel cu parul mai scurt? Eu la primele spalari pe cap dupa ce ma tund imi pare ca sunt aproape cheala [:D] Carla, nici Iulia nu suporta Eurespalul. Si pe buna dreptate, are un gust... [vom] Noua si in spital ne-a spus sa luam eurespal si eu ii ziceam dr-lui ca nu-i dau eurespal ca nu-l inghite, ii dau ambroxol. Si au fost toti medicii de acord. Intreaba si tu medicul tau. Eu ii dadeam cate 10 picaturi dimineata si 10 la pranz. Seara nu se da. Il poti pune in orice, lapte, miere, sucul de dimineata... Humex-ul nu stiu cum e. Sanatate multa [pup] Kokorina, pixul se ia cu alcool medicinal. Secretul este sa reziste vopseaua de pe pielea din canapea la alcoolul medicinal [;)] Eu am alta intrebare: cum se ia pixul de pe perete [:D] Aaaa, si despre vitamina C... eu ii dau Iuliei de aproape un an vitamina C picaturi, cate 10 picaturi dimineata in fiecare zi. Si tot a facut muci [q]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Si alex vomita si le-am luat prin eliminare sa vad de la care, cred ca de la eurospal! Am ambroxol picaturi in casa, sun doctora sa vad ce zice daca inlocuiesc! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o noapte de cosmar, a vomitat, a tusit, nu a dormit decat vreo 3 ore, azi a dormit 15 minute! Eu azi noapte am stat si m-am jucat cu ea, la un moment dat am atipit jos langa pat, eram moarta de oboseala, iar ea numai in brate sa o plimb vroia! Cred ca am dormit vreo ora , oricum m-am trezit intepenita, ma dor toate oasele si acum! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KOKO-la mine pixul de pe canapelele de piele s-a luat ..si nu s-a luat. Fiind rosu-grena nu s-a mai cunoscut,dar a frecat barbatu-meu de i-au iesit ochii din cap cu un burete suav si gel de dush . mi-a fost frica sa dau cu alte solutii,sa nu se cunoasca apoi vreo diferenta de vopsea,cine stie..nici cu burete aspru nu am dat . apa multa si sapun si i-am spus sa nu apese ca ma gandeam ca devine mata pielea acolo .in final nu se mai vede.nu stiu cum ar fi fost daca erau albe. cu spirt iar imi e frica. acetona sa nici nu incercati,nici pe mobila,aia topeste . de atunci nu prea a mai prins pix pe mana,decat la bucatarie si sub atentia mea.le pun sus si ii dau creioane cerate. pe pereti mi-a facut undeva ascuns dupa perdea in colt bagata dupa noptiera sa nu o vad.. Si pe un raft din asta zidit .in rest nu s-a aruncat ,si o si urmaresc,si ii repet de zeci de ori sa scrie pe foaie,ca mai de mult imi sccria pe langa foaie si asa mi-a dat cu pixul pe cuvertura alba de pe pat (s-a spalat la masina de spalat) si cu markerul negru si rosu pe masa de la bucatarie (are culoarea lemnului ) si aia nu se mai ia niciodata .asa ca au zburat si markerele din fatza ei ! se mai face ea pe maini cu pixul,intentionat,ii place . si mie mi-a desenat pe burta cand atipisem ,si eram gravida cu Andrés . [url="http://viatapentrumama.wordpress.com/"]Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .[/url] [zana]Sofía (2ian2007) [copil]Andrés (22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna! ce sa va spun?doresc multa sanatate celor bolnaviori...nici noi nu santem prea ok dupa cum stiti.pascal mai tuseste dar macar expectorant,sophia e bine,nu are nimic.asta e austriaca get-beget,manelistul de pascal vad ca are mai mult sange romanesc in vene...ma refer la faptul ca aici eu nu vad si nici nu aud lume bolnava(raceli,gripe...andi la fel raceste tare rar...eu sant mai pacatoasa la de astea). AELITA....si canapeaua care am cumparat-o e tot un rosu spre grena si daca zici ca se ia pixul de pe piele atunci m-am mai linistit.oricum dipar toate pixurile din casa,doar de nu le-o uita directorul de andi pe unde apuca...cum ii e obiceiul.dar la banii care i-adat pe ea cred ca o sa tina minte sa-si tina pixul dupa ureche ca mesterii[:D].mi-a placut faza cu mingea la nebunie,si cu inghetata.copchii mei spun la inghetata...ACHITZA.nu cred ca esti cu capul,eu cred totusi ca esti indragostita asa cum ti-am mai spus-o. DASTEFA.....copchii mei se uita putin le desene.ma refer la timpul legat cat stau in fata tv-ului.imi dau seama ca ai procese de constiinta,dar daca altfel nu reusesti,le faci si tu cum poti si cum te descurci. BAMBO...mersi mult![pup] am dat comanda deja de tort,luni dimineata il luam ...asta e pt invitatii care or vrea sa vina.maine inpachetez cadourile si luni....Doamne nu-mi vine sa cred ca am copii de deja 2 ani,ca merg la gradi,ca vorbesc atatea.... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Bogdan!! Dodo vrem poze dastefa decolam maine...chestia ciudata e ca facem mai mult cu masina de la mine deacasa pana la aeroport, decat in avion...asta e...o sa se faca curu patratos la noi... dani la tv sta cam...30 de min...in 2-3 reprize...si sta dar la ceea ce-i place, adica la Mickey sau la cantecele... bambo ma bucur ca-i mai bine caprita Sanatate la bolnaviori.... se presupune ca intru si din romania, ca are mama net acasa...deci nu-mi iau ramas bun...[pup] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor...! In primul rand vreau sa va multumesc la toate pentru complimente...[olala]...ma bucur ca v-a placut freza! Un pupic si un [s][s] pentru DODO! Noi am tulit-o azi de acasa....am plecat la baia mare ca sa ne facem control la ochi,Marius deja se plangea de dureri de ochi si nu il mai ajutau ochelarii care-i avea! Mi-am facut si eu un control la ochi,de catva timp am si eu probleme....asa ca m-am facut si cu ochelari...0,75 la amandoi! Stati sa vedeti ce rame indraznete mi-am ales....[:D]...atunci sa ziceti ce indrazneata sunt...[:)]!Numai vineri sunt gata...asa va va tin in suspans...[:D] Am fost si la gradina zoologica,Mark a fost super incantat...nu am mai putut sa il luam de acolo...a povestit cu maimutele:"ceau...faci?...hai toace(incoace)! Korinutza...wow...ce repede au trecut 2 ani...sti ca eu mai pastrez mesajul tau?mi l-ai trimis dupa ce ai nascut![olala] Am uitat sa iti spun ca am sarit peste un mesaj de al tau unde imi spuneai ca Sophia si-a gasit alt iubit....[q]...ce ma fac eu acum?Si il cheama si Mark...ufff...trebuie sa se vada cat mai curand ca sa il uite pe ala de la gradi....[:)]! Ce tort le-ai facut la sandokani?[pup] Bambo...ce scumpa e Antonia...si ce mare s-a facut...are si masina si inca nu a implinit 18 ani...[:D]..[pup] Dbunny...drum bun si sa va luati haine groase...la noi e frig...[pup] Mirona...ma bucur ca sunteti ok...mai povesteste-ne de Kara...[pup] Carla...sanatate Alexutei...[pup] Dolores...[asia]..[pup] Angi_m...ce norocos e Mircea al tau...la mine se pare ca nu vrea sa se sparga...cica depinde si de tipul pietrei...![pup] Eu va spun noapte buna si ma duc la nani ca sunt obosita! Pupici intregului [grup] alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, DODO![pup] drum bun dbunny, paco & dani! sa stapaniti sanatosi canapeaua , kokorina! eu las tv deschis non stop, pe ivan nu.l tenteaza deloc deloc! eu nu mi.am pus problema cu tv.ul, dar apropo de ce spuneau alti parinti, daca nu.i pui restrictii de genul asta e mai bine, daca il lasi sa manance ciocolata de exemplu, el nu va mai fi asa tentat, sa inteleg ca asa se poate spune si de tv, il las la liber si asa el nu va fi atras de ce interzis?¿ [:D] [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KOKORINA-tine cont ca la mine a scris pe canapele acum cateva luni ,cand nu avea asa putere sa apese ,de atunci nu a mai facut,dar la 2 ani daca pune mana pe pix mi-e ca nu o mai scoti la lumina [:)] initial ,dupa tot frecusul cu sapun ,inca se mai cunoste daca te uitai atent,dar acum m-am uitat de curiozitate si nu se mai vede nimic.s-o fi sters cu fundurile,restul. asa ca mai bine le pazesti! si pe ale mele le-am luat anul asta .ca aveam un coltar care era plin de iaurt[:D] [url="http://viatapentrumama.wordpress.com/"]Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .[/url] [zana]Sofía (2ian2007) [copil]Andrés (22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...