Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (27)


Recommended Posts

neata gagici, cu toate ca s-a schimbat ora - eu tot dupa cea veche m-am trezit. nasol sa fii buha. na Dodo? cum ati petrecut? cand vedem poze? eu am reluat cu cititul din capitolul vechi - de pe la pagina 11 - asa ca daca raspunsurile mele vor fi plictisitoare si nu o sa ma cititi - nu o sa-mi raspundeti - o sa stiu de ce- dar cumva tre sa recuperez si eu. las ca vine el prenatalul - ma intorc eu printre voi - iar o sa fie o perioada cand nu o sa scapati de mine. [pk] asaaa - am vazut caunele dintre voi v-ati tuns - si va sta chiar fain - Dayanara, Alex, Carla, Dastefa. Bravo voua.[pup] Roxana imi pare tare rau pentru dr. de fam. nasol sa fi tampit. asa ma lupt eu cu dr. meu de fam. si ma tot chinui sa mi-l schimb - dar iote ca nu am timp si de asa ceva. Dbunny mi-a placut faza cu "McChicken-ul in poseta" de la nunta britanica. [:D] Dodo am citit ca Bodo nuare preferinte la ebe din burtica - vrea doar sa se joace cu el/ea - ce-o fi. Cam asa ceva si Kara - nu uita zilnic sa vina sa-l mangaie in felul ei pe bebe - si sa-i vorbeasca - bebe ei - adica isi pune capulpe burta mea si eu indrug acolo ceva - Karina te iubesc, Karina vreau sa ma joc cu tine - etc din astea. Si atunci ridica capul fericita si ointreb ce-a zis bebe? - si ea raspunde bucuroasa. Sunt tare nerabdatoare sa vad ce-o fi bebe - imi doresc tare mult un baietel - dar si fetita dac-o fi - la fel o sa ne bucuram si o s-o iubim. Atat imi place de mult candzice Karina - mama burtica - bebe, tata nu bebe - tata - beie - adica BERE. Mor de ras, nu alta. Dodo cum te mai simti? Greturile cum au fost la tine? Mie mi-e si jena de actualele gravide sa le spun cum ma simt - adica eu nu simt nimic -uneori chiar uit ca sunt gravida -zau asa - daca nuartrebui sa-mi deschid fermoarul la blugi aproape complet - nu cred ca as realiza ca sunt cu burta. no - bine sa-mi fie - ce sa zic - nu cred ca mi-ar fi placut sa-mi vomit matzele de cateva ori pe zi. Saraca mama lui Ami - si de cate 15 ori pe zi o facea - asa ca zic merci ca sunt asa cum sunt. va pup -trimit primul mesaj ca altfel iese roman foileton. [:D]
Miro[gravi] 12+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

acum am citit faza cu trimisul copiilor acasa dacasunt cu diaree sau raciti - etc - ceea ce scria Koko [pup]. am vazut si eu zilele astea o gradi - ca tot salivam eu dupa ea de pe vremea cand am vizitat eu mai multe si m-am decis asupra celei actuale. De fapt eu am vazut gradinita - de atunci s-a construit in alta parte o cresa - sub acelasi nume, sub acelasi patronat. Frate - nu se compara gradinita cu cresa - nu se compara nici ca si cladire - si nici ca dotari. Intr-un cuvant - m-a dezamagit. In fine - pove eu mai pe larg -ceea ce m-a facut sa va pove de ea - e ca am vazut printre altele IZOLATORUL. Nu vis-a ridicat parulpe spate? Mie DA. Acest izolator este o camera - mica de altfel - si usa abia se deschide - ma simteam acolo caintr-un turn de castel- un loc izolat si urat. De fapt e o cameramica - luminata de o fereastra mare, cu uncovor pe jos si in rest nimic. Acolo sunt dusi copiii in astfel de stari- febrile, inceput de raceala, inceput de diaree - pana vine parintele si-l ia. Normal ca nu sta singur, cu o ingrijitoare, i se aduc jucarii - etc. si etc. M-i s-a zburlit parul pe mine. Intr-adevar e un lucru bun pentru restulcopiilor din gradi - dar e un lucru infiorator pentru cel izolat - noroc ca ceide cresa sunt chiar prea mici sa inteleaga totul- ei percep faza doar ca pe o joaca intr-oalta camera. Sper io. In fine - ce sa va mai spun de aceasta gradi? E mare - arata bina, personalulnu stiu cat e de calificat - ele se lauda ca da,cea care ne-acondus prin gradi era foarte bine pregatita - Bunatreabapoate face in vanzari [:-@][:-@][:-@] si deci ni s-au prezentat numai lucruri bune. Am insistat sa vedem si copiii - unii erau la masa - altii la schimbat. Au trecut pe langa noi si cateva fete cunoscute, tare m-am mirat sa aud de la mamicile lor cat le este de bine la gradi - eu ce am vazut acolo am vazut altfel - erau plansi copiii - unul dintre ei urca scarile fara educatoare/ingrijitoare ce era, si avea pantalonii coborati - pe vine - o priveliste nu tocmai frumoasa. Ii ducea la schimbat de pampi. Cei cu care am fost la vizitat de gradi au fostneplacut impresionati ca fetita nu m-a salutat - ofi ea plansa - dar nu m-a salutat - am incercat eu sa le explic ca ne vedem rar - cane cunoastem noi parintii - ne vedem foarte rar in parc si deci copiii nu au cum sa reactioneze bine la vederea unuia dintre parinti. Ma rog. Mai era una mica - care a urlat cam non stop cat am stat noi acolo. Mamica cu care eram acolo -era gata gata sa intre in sala respectiva - ce puii mei avea - de ce nu o putea linistii nimeni? Explicatiile ce ni s-au dat erau de-a dreptul penibile - dar ma rog. Ideea in mare e ca am fost acolo ca la pomul laudat - si nu e ceeace ni s-a spus acolo. Nu preadifera cu nimic fata de gradi unde e Karina - deci nu vreau s-o schimb. Au loc de joaca interior si exterior - insa tre sa fie foarte cald sa-i scoata afara, si atunci de ce-l mai aveti? de luat ochii parintilor? - mare dezamagire - atunci pentru ce-l au? Noi scoatem copila afara pe orice vreme. ce nu mi-a placut din nou este personalul - asa niste tzaranci mi s-au parut - ma rog - deja la final eram sictirita si vedeam numai partile negative - toate au parul lung si NEPRINS. pai nici macar nu as accepta asa ceva - uite o idee buna mi-a venit pe moment - am sa le scriu un mail. Cum adica stai cu parul neprins cand stai cu copiii? Si pentru activitatile pe care le desfasori nu e benefic - daramite sa te apleci cu asemenea par peste castronelul din care papa copila mea. O fi sau nu spalat cu o seara inainte - tot nu e igienic. Avea una un pulovar pe ea - mie una mi s-a parut cald in gradi - aia sigur se cocea pe sub - ma rog - si niste tzatze dom'le - nu cred ca avea sutien pe ea - tare mi-a displacut la prima vedere. Ma rog - poate gresesc eu - dar no - ma bucur tare mult ca am fost si am vazut-o - macar sa nu mai balesc la ea gradinita si sa ma multumesc cu ceea ce am. Oricum de la anu Kara va fi la gradi de stat - asa ca ... pana atunci Alina noastra- face toti banii. Si la activitatile propuse pentru cei mici ii luam - asa ca m-am linistit perfect. fug acum - ca s-a trezit si Kara si bagam micul dejun. mai revin io - mai revin io tot la capitolul trecut am ramas - of of - mai mai (la pagina 13)
Miro[gravi] 14+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Koko - sa-ti traiasca Andy -cu intarziere ii spun si eu [s] si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti. apropo de a nu lasa copiiicu nimeni - de cand e Kara la gradi a avut 2 episoade de stat acasa din cauza racelilor. Prima data a stat acasa cu mine - insa a doau oara eram deja angajata - asa ca am rugat-o pe socrela sa stea cu ea. Vai mie - ce am facut? sa nu va spun ce circ a facut Karina laintoarcerea la gradi - dupa 4 zile de stat cu buni. Se minunau toti din gradi cine e aceasta copila - caci pe Karina nu o mai recunostea nimeni. Au fost necesare 4 zile sa-si revina copila din proasta educatie aplicata de buni in acest timp. Am crezut ca mor - chiar si cu educatoarea am ajuns la un conflict - noroc ca s-a rezolvat si am redevenit prietene - ca altfel imi taiam venele. Si cand ma gandesc ca in noiembrie vin 2 zile in care vom fi din nou nevoiti sa o lasam cu buni ... mor. O sa insist sa o duca la gradi si sao ia doar la ora 5 - sper sa si reuseasca. Angy si eu vreau poze cu Iulia impletita si despletita - sper pana ajung la capitolul actual sa le si vad, da? [pup] acum chiar ca fug
Miro[gravi] 14+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am papat - i-am trimis afara - mai scriu rapid un mesaj si fug sa pun de papa pentru pranz. Adina - multumesc foarte mult. [pup] Koko - ce-am mai ras de cucuiul Sophiei si de clopoteii lui Pascal. ha ha ha. pupa-i-as! [pup] Dayanara - imi place tare mult cum l-ai tuns pe Ivan. [olala] super fain jocul lui Ivan.Faini si papucii - pacat ca nu ai mai prins si pt tine o pereche. Koko - eu nu-i dau nika Karei pentru muci - o aspir doar - cat de des trebuie. Of ce m-am emotionat - vine ziua sandokanilor - maine - of. incep sa plang. [pup] Angy - vazut pozele cu pletoasa mica si frumoasa si filmuletzul cu Maria si Mirabela. Of - ce amintiri mi-ai starnit... imi pare tare rau ca iar sunteti cu muci. nu dispera cu plecarea lui Mircea - reintalnirea va fi dulce. [olala] Dbunny - ce de motociclete am vazut - super. ii plac lui Dany? sau doar Paco e fan? Super tare dormitorul - mi-a placut. Va dorim numai bine cu putza lui Dani - sper sanu ajungeti la operatie. Doamne fereste - oigienizare mai drastica poate e de-ajuns. aelita - da - eu te inteleg cum e sa nu ai timp si sa vorbesti uneori cu fetele in gand. [olala][olala][olala] Dolores - imi pare tare rau ca te simti rau. Sanatate multa mami. Of Carla - si voi? sanatate multa. Iote - acum si Bogdi a lui Dodo. sanatate si voua. Of - voi si cu voma- Domane pazeste. Sanatate mami. Roxana - vad ca ma strigi - nu gluma - aici sunt - doar ca in timpul saptamanii nu mai ajung la calc. [pup] uite ca-mi scot parleala in w/e. Am acaparat pagina toata. [bibe] Acu vad ca si Angy - stati calme fetelor - nu va parasesc eu - n-aveti frica- doar ca, cu timpul stau mai prost. Mayaione - nu ma pierdeti - of - va pup pe toate - s mie mi-e dor de zilele in care vb cu voi zilnic. Dastefa - pare tare rau pentru Daria si eruptia ei. of of danita e in Timisoara - la o nunta - din pacate nune-am vazut - am vb doar latelefon. of of - poate om aveam vreodata ocazia sa ne si vedem. Pupici am terminat capitolul trecut - trimit mesajul si revin
Miro[gravi] 14+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla - succese mari la condus. Si pe minescrie - ANTITALENT.sunt o fricoasa de n-am aere, abia astept sa ajung ladestinatie sa mascap de ea masina. Nu mi-e frica de reactile mele si de a celor din jur - ca-s niste badarani soferii din ziua de azi. Conduc bine - am reactii bune, insa imi lipseste curajul si experienta. datsefa ce par frumos aveai ... Koko - sper ca ai facut rost de numarul meu. [pup] te astept la o sprechaneala pe mobil. [:D] M-ai spart cu depasirea facuta. ha ha ha Sa stapaniti sanatosi canapeaua. Doamne Angy - de unde le-o racolat Mircea pe toate? Ma bucur ca nu mai amanati ziua Iuliei si ca o sa fie si tati acasa la implinirea celor 2 anisori. [pup] Of sicu cazatura asta - of of. Frica i s-a facutde canapea acum? Sau tot pe sus circula? Danita - sa-ti traiasca portelanul. [pup] Alex - super freza si super reactile baietilor tai. [olala] Bambo - sanatate micutei tale. [pup] Super tare acvariul- ii place Antoniei? faina simasinuta. s-o stapaniti sanatoase. Dolores - Carla -sanatate maxima. Alex - vrem poze cu tine cu ochemarii - abia asteptam sa le pui. Sa-i porti maica - ca nu-i de gluma. noi scoatem pix-ul, creioanele, cariocile de pe pereti (lavabila) cu CIFF. de pe canapele, fotolii nu a fost cazul - ea are unsingur loc unde are voie sa deseneze - pe un perete - pe care lipim foi A0 si doar inacea portiune are voie sa se desfasoare - daca trece de foaie - stergem cu ciff. AM TERMINAT!!! yupiiii - am ajuns lazi cu cititul si cu raspunsurile. si noi am comandat torturile pentru ziua Karei - unul pentru acasa - duminica si unul pentru la gradi. pregatiri minime - nu mai fac dezmatz. lagradi voiam ceva haios si nu mi-a iesit pasenta - asa ca am renuntat - un tort micut, o muzica si animam noi copiii in sala de sport si eventual cu cateva baloane. acasa la fel - minimum necesar. Dayanara - cam asa ceva - era tatade laudata de cunoscuti - incat deja salivam la ea. Eu vazusem doar gradinita - cresa m-adezamagit. Numai copiitristi am vazut acolo, pe langa povestile ascultate cresa mi s-a parut o casa normala, jucarii putine - nu gogosile auzite din alte parti, doar jucariile din exterior mi-au placut - poate fiindca la anoastra gradi nu sunt. Mamicacu care am fost acolo a decretat - copila ei e prea mica pentru asa ceva, nimic din ceea ce a vazut si i s-a povestit nu a facut-o sa se decida s-o aduca aici. Cam asa si pe mine - nu m-a determinat s-o schimb pe Kara la o alta gradi. acum chiar cafug - trebuie sa si mancam azi ceva, nu? v-am pupacit [pup] vaiubesc pe toate si sper sa nu revin abia in w/e urmator - sper sa maiamceva timp si in saptamana. bye bye
Miro[gravi] 14+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRO.....da ce poveste despre gradi...brrrr,m-am cam cutremurat si am ajuns la concluzia DAYANAREI....afara vopsit gardul si inantru leopardul.las-o pe karina unde vezi ca-i merge bine,nici schimbarile nu sant atat de bune.ia catadicseste tu si da-mi un pm cu nr tau de tel.ca mai toate fetele mi l-au dat pe cel pe care il am si eu de altfel,te sunasem dar nu raspunzi soro....la care nr raspunzi??? ALEXANDRA....vreau sa te vad cu ochelari,adica cu rama indrazneata. fetelor,acum doi ani pe vremea asta le innebuneam pe alea din salon cu sforaiturile mele.dupa ce ma trezeam le vedeam pe alea cum rasfoiau revistele in nervi...le stricam buna dispozitie cu sforaiala mea de care ma speriam si singura cateodata.aveam senzatia ca-mi creste burta din 5 in 5 min...era(ca in fiecare an de altfel) ziua internationala a a austriei,o plictiseala in spital si niste calduri atat afara cat si in spital....abia asteptam sa scap de burta.cum mi se spunea,sorocul cam ar fi trebuit sa fie pe 1 noiembrie....au vrut sa vina mai devreme pe lume,sa o vada pe mamica lor si sa i-a viata "in piept".... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri cu ivan intr.un centru comercial unde e un parc de copii foarte dragut, au o zona plina cu mingi impartita in 2 de un gardulet de cauciuc pt 1-4 ani si legat de zona asta alta mult mai mare care vine si peste zona de mingi, cu topogan - labirint, scari si camarute mici, foarte captivante, pare un joc pe calculator, e pt copii intre 5-12 ani, ei bine ivan a stat 3 ore nu.l mai puteam scoate, era inebunit de placere, la inceput se urca cu grija pana a gasit toate sensurile, apoi se urca si cobora pe diverse tunele si topogane rapid, intr.una...a fost super incantat, cum totusi era sambata a fost un pic aglomerat asa ca vom merge in cursul saptamanii sa se poata juca cat vrea, il las pana se satura ;) noi facem cu schimbul si tragem cu ochiu in magazine kokorina azi e ziua copiilor? eu vreau sa deschid un pic culoarea parului, aveti idee de loreal color booster, care se spune ca e special pt par negru? mentionez ca nu.s vopsita, nu m.am vopsit decat o data acum vreo 10 ani, pt o saptamana [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi regasite, Eu mai greu la Pc azi,[;)]caci inca n-am terminat cu serbatul si petrecutul... Azi petrecem pentru Dan(Dumitrul-nostru). Petrecerea lui Bodo a fost super...s-au jucat copii ,au mancat dulciuri[;)]cat au vrut si au cantat la tort.Dar surpriza lor ce-a mai mare au fost lumanarile dupa tort[:D]..o locomitiva cu cinci vagoane ce avea fiecare cate o lumanare [bis] Ce a primit?!
  • o bluzita cu locomotiva Thomas[;)]
  • o bluzita cu ceva litere adaugate si o geaca groasa
  • o alta bluzita
  • un elicoptec+masinuta+o pereche de papuci de casa
  • O jucarie de marime medie din plus un taur boxer[:D]
Se bucura mereu cand vine copii la el [bis],la inceput se uita necajit ca-i folosesc jucariile,ii trece rapid si se joaca cu ei iar cand vede ca pleaca deja iar suparare cand mai vin. Koko [pup] sa-ti traiasca puiutii si-ti/va uram de azi"La multi ani!Sa fie sanatosi,norocosi si sa va aduca numai bucurii " [pup][grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bn.lilypie.com/clIZp3/.png"]Varsta lui Donu'Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...