Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (82)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Eu zic sa facem cerere la ISJ si sa facem in 2010 o clasa I numai cu copilasi DC...Ei? Nu ar fi frumos? Carmen, si zici ca ai gasit scoala aia fara fite, cu prgram prelungit si ok? Nu dai niste detalii, te rog... (noi inca suntem in asteptari; as vrea totusi program after school) Adi, sunteti mai bine? Acvi, ati fost deja sa va inscrieti? ce trebuie sa faceti/aduceti/dati? Buli, deja la scoala flacaul? Mai, da cand au trecut toti anii astia???
Pai cum am spus am mai raman pe 23 si 15. De la 23 ti-am trimis si numele de invatatori parca... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Da, da. (mama, cred ca nu am uitat sa multumesc, nu?) Ma gandeam ca ambele doamne spuse de tine au program normal si...ziceam ca poate tu ai gasit si after school-ul perfect. [pk] Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, mamici. Vad ca cele mai multe vorbiti despre scoli, dar la cresa are cineva copii de dat? Eu am terminat cu scoala, adica baietelul mare merge din toamna la scoala 13, dar acum trebuie sa-l inscriem pe cel mic la cresa. Este cineva din Alexandru care si-a inscris deja copilul la cresa? Oana, mami curajoasa de Tudor si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

onyca1978, eu vreau sa merg la sala ca sa slabesc. Dar saptamana trecuta am facut o criza de lombosciatica si acum trebuie sa fac proceduri balneologice ca sa imi revin. Si kinetoterapeutul mi-a zis ieri ca trebuie sa fac si gimnastica medicinala. Deci o sa fac cel putin o luna gimnastica cu el, la Policlinica Industriala. Apoi o sa ma duc la Armony. Tu la ce salon vei merge? Cat te costa tot tratamentul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Xerxe. Eu voi merge la o tipa care are salon acasa. Voi plati 330lei pe 10 sedinte combinate de electro+vacuum+ altceva. Abia astept sa incep. Am o prietena care anul trecut a fost de 2 ori cate 10 sedinte si a dat 10 cm jos. Arata super. Acum a inceput din nou, dar sa stii ca nu s-a mai ingrasat deloc de atunci. Oana, mami curajoasa de Tudor si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Eu zic sa facem cerere la ISJ si sa facem in 2010 o clasa I numai cu copilasi DC...Ei? Nu ar fi frumos? Carmen, si zici ca ai gasit scoala aia fara fite, cu prgram prelungit si ok? Nu dai niste detalii, te rog... (noi inca suntem in asteptari; as vrea totusi program after school)
Pai cum am spus am mai raman pe 23 si 15. De la 23 ti-am trimis si numele de invatatori parca...
Da, da. (mama, cred ca nu am uitat sa multumesc, nu?) Ma gandeam ca ambele doamne spuse de tine au program normal si...ziceam ca poate tu ai gasit si after school-ul perfect. [pk] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
NU, pentru ca nici nu am cautat cu multa convingere fiindca nu sunt prea convinsa ca e ok la afterschool... Prefer sa ii chem acasa o invatatoare buna o data de doua ori pe saptamana sa il controleze, dar sa vina acasa dupa ore si sa manance ceva sanatos si sa se odihneasca un pic, apoi sa isi faca temele singurel - sa trudeasca un pic ca nu ii vin toate de-a gata in viata - pana vin eu acasa si il controlez, decat sa stea la afterschool si sa ma trezesc in clasa a V-a ca asteapta pe dna sa ii scrie pe tabla rezolvarea la problema... Bine, eu exagerez acum grosolan... nu dati cu pietre. Dar ma gandesc ca si noi ne faceam acasa lectiile si ca nu am avut aftershool si uite ca suntem intregi! E un trend, o moda sa lasi mort copt copilul la afterschool. Dupa mine afterschool-ul e o solutie pentru acei parinti super ocupati care nu reusesc sa faca fata si nici nu au cu cine lasa copilul acasa. Eu, cum deocamdata pot sa il las cu cineva, fac pas. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui onyca1978
Buna, Xerxe. Eu voi merge la o tipa care are salon acasa. Voi plati 330lei pe 10 sedinte combinate de electro+vacuum+ altceva. Abia astept sa incep. Am o prietena care anul trecut a fost de 2 ori cate 10 sedinte si a dat 10 cm jos. Arata super. Acum a inceput din nou, dar sa stii ca nu s-a mai ingrasat deloc de atunci.
Vreau si eu!! Serios, in ce zona este? Oana scuze sunt obosita nu vehementa! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, si eu sunt de acord cu tine in privinta afterschoolului. Baietelul meu e in clasa I si nu e la after. Bine, ca acum stau eu acasa cu amandoi, dar din toamna voi incepe serviciul si il voi lasa sa vina singur acasa, sa se odihneasca, sa se joace si sa-si faca singur temele. Tipa la care ma duc e in Dacia. Maine, cand ma intorc, va dau detalii. Nu este nimeni care si-a inscris copilul la cresa? Oana, mami curajoasa de Tudor si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! nu am intrat vreo doua zile, din lipsa de timp :( Adriana, noi mergem la baia comunala, e refacuta acum, si duminica dupaaminaza (dupa 2, parca, desi nu ajungem niciodata asa devreme) e mixt, adik poate merge si mami si tati. Noua ne place, e un bun mod de a petrece "quality time" cum zic americanii [8D], copila se balaceste, in voie ca ii pun aripioarele si nu mai am grija ei....mai degraba mi-e frica sa o las cu colac...mai bagam o sauna...e ok. Sunt abonata la baby center pe net de cind eram insarcinata, si periodic imi trimit diverse articole, specifice varstei copilului. m-am gindit sa impartasesc cu voi asta, pentru ca mi s-a parut interesant - sper sa va placa si voua http://www.babycenter.com/0_ten-ways-to-build-your-childs- self-esteem_65569.bc?scid=bigkid_20090127:3&pe=5Du6gK [flo] Acuma, despre after school....eram si eu cam impotriva la un moment dat, pentru ca vroiam a am eu controlul a ce si cit invata Deea....dar vorbind cu mai multi parinti care au deja copii la after school, am inceput sa imi schimb parerea...pentru ca una e sa ma uit eu pe caietele ei si sa o verific , si alta e ca eu pe la 5-6 sa ma apuc de facut temele cu ea...pentru ca sunt sigura ca macar in clasa intai o sa fie nevoie de supraveghere directa...bine parerile sunt impartite...colegele mele cu copii mai mari se uita dezaprobator la mine, dar eu zic ca nu-i un capat de tzara nicicum, daca o sa mi se para ca nu merge bine, nu o sa o mai duc la afterschool, nu? pupici! noi ne pregatim de mers la ski in austria, daca ati mai mers cu copii si aveti ceva sfaturi, multumesc de-acum! numai bine![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Dupa doua zile de stres, si controlat ...kk... a iesit si "oul de aur".... Deja stiam de dimineata ca e in colon... dupa eco si radiografie, dar nu pentru asta am ajuns noi azi la spital si am sta pe acolo vreo 5 ore... Ci pentru o laringita urata, combinata cu angina eritematoasa....si febra...40 evident. S-a trezit dimineata la 1 si aproape se sufoca. Am pazit-o toata noaptea si la prima ora ne-am infiintat la medicul din spital, pediatra ei fiind dupa amiaza. Dupa ce ies si analizele la sange.... maine, vedem ce e de facut. Deoacamdata doar antitermice si aerosoli. Ramona, multumesc. Clisma am inteles ca nu ajuta. Trebuie ca tranzitul sa fie normal, ca sa poata impinge corpul strain afara. Lichidul nu poate impinge o pietricica sau ceva mai greut. Carmen, multumesc. Nu, a zis ca exista acest risc, dar in mai putin de 10% din cazuri. Si sigur nu in cazul Stefaniei, dar a fost suficient sa o spuna, ca sa ne speriem putin, poate alta data sa fim mai atenti. Adi, multumim. [url="http://community.webshots.com/album/565459323FEYtVW"] vacanta la mare [/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2504057230103074785NVeFYq"] Poze din august-septembrie[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562869389MKpgUL?start=12"] Poze din Copou [/url] Lacramioara (08.12.1975) mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...