Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am intrat sa va salut si sa va mai ofer o [cafea]. Va doresc o zi usoara. [url="http://community.webshots.com/album/565459323FEYtVW"] vacanta la mare [/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2504057230103074785NVeFYq"] Poze din august-septembrie[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562869389MKpgUL?start=12"] Poze din Copou [/url] Lacramioara (08.12.1975) mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Si noi in febra inscrierilor la scoala insa. Si asta pentru 2010-2011! pentru ca noi am spus ca la exact 6 ani si o luna - cat ar face la toamna nu il dau pe Alex la scoala, mai asteptam un an. Eu am fost cea mai mica din clasa intai pana intr-a noua si nu a fost prea usor... Din pacate si eu stiam sa citesc si sa scriu cand am ajuns la scoala si m-am plcitisit teribil. De fapt a fost cel mai urat in clasa intai, mai ales ca caligrafia mea era diferita de ce ne invata invatatoarea. Am intrebat invatatoarea de la 23 unde am discutat deja ce ar trebui sa stie pentru clasa inati si ne-am linistit, este acolo unde trebuie nu mai inaintam in directia scrisului inca. Adica Alex, desi citeste binisor nu scrie inca. Face semne grafice, aceleasi pe care le fac toti copiii la gradinita insa atat, atat cat le face, mai strambe, mai drepte ca la 5 ani si 4 luni. Va fi satul de semne grafice si probabil ii va fi usor in clasa intai... Dar va fi pregatit... Am lasat-o mai usor si cu activitatile extrascolare pentru ca mi s-a parut obosit copilul. Ma uitam la el, fiecare dupa amiaza o avea ocupata... cand sa se mai joace? Asa ca am cazut de acord sa ii lasam si timp pentru el. Acum vrea la inot si asteptam sa se mai incalzeasca si am sa il duc la bazin la Baia Comunala, unde am gasit un antrenor care se ocupa de pusti asa mici. Unde acum 2 ani nu suporta sa isi bage capul in apa si era scandal la spalat pe cap acum inoata in cada!!! si vrea sa inoate... Aseara eram numai noi doi acasa si cum se apropia ora de culcare eu incercam sa il linistesc iar el voia unul din jocurile sapientino primite de Craciun. Eu nu aveam chef, ca deja era 19,55. Asa ca vine copilul si ma ia in brate si incepe sa se joace cu "mama, tata, frati bunici... " Dupa care imi cere iar sa pun baterii la jocul in cauza si eu refuz la care copilul spune: "mama, m-am jucat cu tine, nu? te-am pupat... pune-mi jocul" eu refuz iar la care copilul izbucneste: "dupa cat am facut pentru tine, te-am strans in brate si si m-am jucat nu imi pui jocul?!" perplexa ca nu stiu de unde a scos chestia asta refuz iar, la care copilul imi tranteste:"mi-ai frant inima... sufar"... Banui ca a mai vazut vreo productie minimax cu textul de mai sus dar pe mine m-a distrat teribil. Auzi, dupa tot ce a facut pt mine! O zi buna si numai bine! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare salutare! Daria,nu ai pentru ce.. Lacramioara multumim de cafea. Carmen,bine ai revenit cu "d-ale lui Alex". Si pana la urma n-ati jucat jocul(dupa tot ce-a facut pentru tine!!)?? Ti-am spus despre Catalina,cum dupa ce au testat-o ptr clasa a I-a la Waldorf asta vara,mi-au spus ca o pot da direct in cl a II-a..stie sa citeasca,sa scrie cu litere de tipar,sa numere pana la nu stiu cat,sa socoteasca,tabla adunarii cu unu si cu doi ..si scaderi..m-au intrebat daca nu cumva stie si integrale..[:D] Asa se face gradinita la Euroed..grupa pregatitoare e un fel de clasa aI-a. Pentru ea ,anul acesta de gradinita este ca un fel de vacanta prelungita,educatoarea mi-a spus ca se va plictisi si ca va regresa..nici macar nu-mi pasa,sant sigura ca nu se va plictisi de joaca[:)].Poate asa va ajunge sa fie atenta la ore in clasa a-I-a,din toamna. Oricum,va fi cea mai mare ,va avea 7 ani si 6 luni,si va fi si cea mai inalta,bineinteles.. In alta ordine de idei,eu n-am scapat de ce mi-a fost frica,am racit zdravan la burta,stau in casa si iau pastile si copilul meu pe langa mine caci daca nu o duc eu la gradi,taica-su nu se deranjeaza..Ar trebui sa iasa din casa la 8 fara ceva s-o duca la gradi si el incepe lucrul pe la 9 si jumate..zice ca e prea mare diferenta.. V-am pupat si va doresc o zi buna! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi place de Alex, stie cum sa puna problema [:D] chiar asa, ati mai jucat sau nu? si cum faceti voi de va culcati la 8, fratilor? Adriana, sanatate [flo]! intrebare, intrebatoare: unde este un salon de masaj ok? adica maseuza buna, pret decent (nu mic, decent) si ceva intimitate. vreau sa-i iau un bilet de masaj mamei mele. si unde stiam eu a plecat maseuza, unde merg eu nu e intimitate deloc, si cu siguranta mama n-ar aprecia asa ceva. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Va ofer o [cafea] ca de data asta am si eu mare nevoie... ca n-am dormit deloc asta noapte. Sunt necajita ca Stefy e ... cu febra mare. Ieri cand am fost s-o iau de la cresa mi-a spus asistenta ca la trezire, la 15.30 avea 39.2 Aseara la 20 avea 40.0 Am vorbit cu pediatra, i-am dat antitermice si astazi mergem sa o vada. Banuiesc si de unde. Duminica am fost intr-un supermarket si un.... nu pot sa-l numesc a stranutat direct pe ea. Eu zic ca itai dde toate pui mana la gura, apoi, eu cand sunt virusata nu ma duc unde-i lume mai multa sa dau si la altii. Consider ca astea sunt lucruri ce tin de educatie. Nu as vrea sa ajung sa nu mai duc copilul nicaieri de frica sa nu-l imbolnavesc, pentru ca exista altfel de oameni. Carmen, ce dulce e Alex... "la cate a facut el pentru tine"... pana la urma i-ai pus jocul? Adi, multa sanatate. [url="http://community.webshots.com/album/565459323FEYtVW"] vacanta la mare [/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2504057230103074785NVeFYq"] Poze din august-septembrie[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562869389MKpgUL?start=12"] Poze din Copou [/url] Lacramioara (08.12.1975) mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In vacanta de iarna am facut sedinta de familie si Alex a promis ca daca il las sa nu doarma la pranz se va stradui sa se culce seara mai repede, adica cand spun eu. Va rog sa remarcati acest se va stradui . Pur si simplu nu am putut scoate de la el o promisiune, doar ca se va stradui!!! In fine, de la 19,55 - 20,15 ne pregatim de culcare si incepem cu spalatul pe dinti etc, ca la cel mai tarziu ora 21 sa fi terminat si povestea si sa se bage in pat. La 21,-21,15 adoarme si se scoala fara probleme dimineata la ora 7 - 7,10. Nu ma intreabti cum fac asta!!! Greu. El a fost mereu dificil cu dormitul, mereu a dormit mai putin decat era firesc sa o faca. Si cum dupa masa are program in general mai bine asa. Da, i-am pus bateriile la joc si l-am lasat sa se jaoce fix 5 minute, dupa care a descoperit ca mai trebuie sa invete muult fiindca jocul e pt 8-11 ani si el are doar 5... are niste texte pe care trebuie sa le citeasca inainte de a da raspunsurile si intr-adevar sunt intrebari si de geografie si de biologie la care nu are inca notiunile clare... adica am scapat ieftin, doar ca trebuie sa ii cumpar 'alte enciclopedii, de copii mai mari de acum...' alea vechi nemaifiind bune... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana sanatate! Eu am aflat cu stupoare ca am nisip pe unul dintre rinichi... asta vara nu aveam nimic la rinichi insa intre timp am luat calciu cu d3 timp 6 luni deci am rezolvat problema pozitiv: nu am un indice mai bun la dexa la calciu in coloana dar am facut nisip la rinichi. Macar am niste explicatii pt starile subfebrile... Pana la urma Catalina e tot la Euroed acum? Si o dai la Waldorf in clasa a doua? sau ai facut doar o testare? Stefi, stiu sunt multi marlani pe aici! Stii cum ammele de tampiti si marlani sunt mereu insarcinate... Sanatate lui pui mic. Si eu il feresc mereu pe Alex de locurile aglomerate, tocmai din motivul asta. Problema e ca nu il poti tine sub un glob de sticla si nu ai mijloace de interveni mereu. Anca, eu faceam masaj la salonul Deea. Era destul de intim. Acum cu programul meu cel nou am pe cineva care vine acasa insa duc dorul vacuum-ului de la Deea. Parca vad ca am sa imi iau un aparat cu vacuum. Daca vrei nr de tel ti-l pot da... au sediul undeva vis-a vis de Spitalul militar. O zi buna tuturor. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare salutare! Carmen,stiam eu ca nu-i bine sa iei calciu..dar nici chiar asa.Ce fel de ca ai luat,sa stiu sa ma feresc,va trebui sa fac si eu o "infuzie " cu Ca,caci se pare ca il elimin..ups.. Catalinei ii dau acum Osteocare,la sfatul madicului caci se pare ca a crescut mult intr-un timp scurt.Nu degeaba se plangea copilul de durere de picioare.. CAtalina e la Waldorf ,unde a trebuit sa insist sa o primeasca la gradinita..dupa ce au testat-o ,caci spuneau ca e un copil prea pregatit chiar si ptr cl a-I-a..d'apoi ptr gradinita..Va regresa..se va plictisi..etc.. Pana la urma,ea e foarte fericita la gradi..deocamdata. Felicitari ptr ora de culcare! Mare reusita.. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...