Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, hello, [hopsieu] Cam tarziu de cand a inceput anul, dar, ce sa faci, timpul asta scurt si lenea maaare. Vad ca deja va faceti probleme cu gradinitele pentru anul viitor. Ne gandim si noi sa il dam la program prelungit, dar nu stiu cum sa facem, mai ales ca acum s-a obisnuit aici si e OK. Bine, ca nu se joaca cu copiii prea mult, cu doamna in schimb, daca s-ar putea, ar merge si la toaleta. Cu vara-sa, cu finutu' se joaca, nu am probleme, dar la gradinita nu stiu daca se joaca prea mult cu ceilalti copii. E el mai salbaticut, mosteneste pe maica-sa cred [:D]. Dar singur se joaca, acasa vorbeste cat il tine gura cu masinile, ieri le aliniase pe toate in jurul unei cutii puse cu fundul in sus si transformata in masa si le canta la multi ani. Weekendul e rezervat mesei in familie, sa-i spun asa, punem masa frumos impreuna la pranz, el asaza farfuriile, pahare, tacamuri, iar aseara aplica la masini.[:)] Carmen, dragalas tare puiul tau cel inteligent. Si mare realizare ca reusiti sa il culcati asa devreme. Al nostru nu adoarme inaintea noastra nici piscat. Adica la 11, 11 si ceva si dimineata la 7 il scol. E OK, nu faca scandal, in schimb se alinta, trebuie gagalit, cum spune, pupat, alintat asa ca ne trezim ca e ora de plecare si fugarim prin casa cu imbracatul. Vreaau si eu masaj, daca doamna respectiva este de acord sa mai aiba cliente. Daca e asa, m-ar interesa si pe mine. Mersi. Noi suntem cam mucosi acum, dupa cateva zile de tuse seaca, din cand in cand, dimineata era cu nasucul infundat. O sa vad cum e acum, sper sa ii treaca repede. Lacramioara, sanatate multa lui Stefi. Va pupacesc si va doresc sanatate maxima si apropo, SPOR la SHOPPING. Vin reduceri la Era, de maine! Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Si o [cafea] fierbinte.

Stefy, tot cu febra... eu m-am pricopsit cu o angina...si am niste dureri... Dar scapam noi si de astea. Eu incerc fara antibiotic, dar daca dupa 3 zile nu se potoleste febra.... am sa mai vad.

 

Carmen, ce-mi place Alex..."ma straduiesc". O sa ne invarta copiii astia pe degete. Dar sunt asa de dulci. Multumesc pentru sustinere.

 

Constanta, multumim. Mulsa sanatate si lui Calin.

 

Gabi, multumesc de cafea. Cred ca beau... 2-3 azi. Deja am 2 nopti nedormite si... cu stresul de la job... simt ca nu mai rezist mult.

 

vacanta la mare

Poze din august-septembrie

Poze din Copou

Lacramioara (08.12.1975) mamicaid="green"> [copil] Stefaniei Iulia id="red"> (05.12.2006id="blue">)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lacramioara au dat ieri anunt ca e epidemie de scarlatina in oras asa ca nu neglija sa mergi la dr. Si eu am lungit-o pana m-am dus la dr si pe langa amigdalita pultacee aveam si bronsita care s-a tot dus!!! si am o luna si 5 zile de tratamente si inca tusesc, mai rar dar tusesc - drept ca nu ma mai doare tare gatul!!! insa am luat 3 ture de antibiotic cate 10 zile! nu e de joaca. Plus ca de Craciun am bolit iar de Revelion nici sa rad in voie nu puteam de tuse... - de fapt am ras pt un an intreg adica am completat pt 2008... Deci mai in gluma mai in serios nu neglija.

Sanatate multa celei mici si aveti grija de voi.

 

Adriana, am luat calciu cu d3 de la nycomed si calciu lactic cat am fost la mare.

Si intradevar inainte de a lua calciu nu aveam nimic la rinichi, stiu pt ca in iunie ma facut o ecografie.

 

Acvi trebuie sa mergi sa vorbesti cu invatatoarea direct. Iti dau pe PM numele si iti alegi de acolo. Eu nu optez pt step-by-step, desi i se face mare reclama...

De asemenea am cautat pe cineva care sa aiba si afterschool. Nu stiu daca va merge la afterschool sau nu dar e posibil in conditiile in care noi lucram atat de tarziu amandoi.

 

Cony, noi nu am mai avut de ales... eram prea obositi cu totii si nu mai mergea... In fine anul asta am inceput sa dormim si noi normal, adica 6-7 ore pe noapte... si doarme si el 10-11 ore macar.

Sa fiu sincera deja cochetez cu ideea de a-l convinge sa doarma singurel in camera - am pierdut trenul, pe la 3 ani voia asta... si eu nu am fost de acord; acum va fi mai greu dar vom reusi cumva...

Sanatate multa.

 

Partea buna e ca nu mai beau cafea. Decat una pe zi.[:D]

 

"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceai verde, caldut, pt. cine doreste

 

Multa sanatate tuturor si refacere rapida bolnaviorilor cu mic si mare.

 

Scarlatina exista in Is din decembrie. Atunci ne-am pricopsit cu domnul streptococ [bang] L-am "terminat" dupa 10 zile de antib. dar acum suportam consecintele(astazi mergem la ginecolog) chiar daca a luat in paralel biotics(3/zi si adm. corect). Cred ca este candida, abia astept sa vad rez. analizelor. Nu mai spun nimic ca deja m-am enervat iarasi...........

 

Vad ca vb. despre afterschool. 2 chestiuni nu-mi plac. Intre scoala si aftershool nu-si odihnesc creierasul, fie prin joaca in aer liber fie prin somn. Pe termen lung cred ca se vad efectele. Nr. 2: mancare de catering.

 

Si eu intentionam sa o invat mai multe decat prevede programul la gradi dar dupa ce am discutat cu 2 invatatoare am ajuns la concluzia ca as fi procedat gresit.

 

Ma delectez cu perlutele strumfilor vostri [:)] Avem si noi dar mai micute.

 

o zi placuta tuturor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
[ Acvi trebuie sa mergi sa vorbesti cu invatatoarea direct. Iti dau pe PM numele si iti alegi de acolo. Eu nu optez pt step-by-step, desi i se face mare reclama... De asemenea am cautat pe cineva care sa aiba si afterschool. Nu stiu daca va merge la afterschool sau nu dar e posibil in conditiile in care noi lucram atat de tarziu amandoi. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Carmen, vreau si eu un nume de invatatoare de la 23, te rooooog! sa inteleg ca sunt cu afterschool si step-by-step? adica doua chestii diferite? Si after school unde fac? in clasa? Multumesc. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de raspuns Carmen,chiar te rog sa-mi trimiti numele invatatoarei ...Alex e la gradinita nr 3 cu program step-by-step si am inteles ca de la ei se selecteaza pt clasa I step de la scoala 23 ...ar fi a doua serie..dar nici eu nu prea inclin spre step..prefer varianta clasica..si nici nu am avut ocazia sa vb cu parinti care au acum copiii la step sa vad cum e ....

 

Pt amatoare...sunt reduceri de 50% la carefour la haine..pt orientare am luat pt Timeea set de 3 bluzite cu maneca lunga cu 6 lei/setul,honorac din flecce cu 12.5 lei..deci merita!!

O zi frumoasa tuturor!!

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, tuturor![flo]

 

Scriu de pe un nick "imprumutat"....am mai scris eu, dar foarte rar....acuma, insa, sunt ieseanca si cu domiciliul...

 

As avea o intrebare [flo]:

 

imi puteti recomanda un stomatolog bun, bun de tot? [:)] Eu stiam de Norocea si Cambose, dar poate mai sunt si altii....Cu vreo 12 ani in urma (eram in liceu [:D]), am fost la Norocea de care am fost ffff multumita....Dar poate mai sunt si altii cu mana buna, fina si estetica [:D]

 

Merci mult![flo]

 

 

Alina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Va ofer o [cafea] fierbinte. Stefy noaptea asta ce a trecut nu a mai avut febra. Dar refuza sa manance. Cand i-am bagat degetul in gura... e jale. Gingiile umflateee. Insa am inceput eu. Aseara mi-a facut sotul Polidin si Stefy cand a vazut seringa zice: "Mami, fase tati buba", eu zic, ca o sa ma fac bine, iar ea zice: "nu pan-gi?" Cand imi facea injectia vine si ma sterge pe obraji sa se convinga ca nu plang si ma mangaie asa... cum stie ea. M-a mai intrebat iar daca nu plang si apoi s-a dus la ale ei. Carmen, multumim. Am fost cu ea la pediatru, mai urmeaza o repriza si astazi. [url="http://community.webshots.com/album/565459323FEYtVW"] vacanta la mare [/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2504057230103074785NVeFYq"] Poze din august-septembrie[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562869389MKpgUL?start=12"] Poze din Copou [/url] Lacramioara (08.12.1975) mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...