Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (82)


Recommended Posts

Multumim de cafelutza fierbinte....Imi incep ziua mai cu spor [flo] E o scumpica cea mica...sa va bucurati pe deplin de perlutele ei si multa sanatate. Didi, eu sunt pacienta dr. Cambose...e drept ca am un an de cand n-am mai fost, tb sa-mi fac iar programare. Alti medici nu stiu sa ti-i recomand din proprie experienta... Vad ca va agitati cu scoli...au crescut copilasii. Matei va merge vara asta la scoala, deja l-am inscris de anul trecut din vara la invatatoarea lui Otto. Acum imi place ca Matei citeste "Cartea cu Apolodor"...si nu glumesc cand spun ca citeste. Nu-l oblig, si sincer nu i-am aratat eu literele mici sa citeasca, a prins de la Otto, de afara, de la gradi...Are ambitie. Va pup si va doresc o zi minunata, chiar daca afara curge de sus si e mizerie pe jos. Pupici, Gabriela si baietii [pup] PS. Intreba mai demult Alexz de o gradi prin centru. Stiu ca este o gradinita buna pe strada cum cobori de la PRO TV pe dreapta, parca "Sf . Nicolae" se numeste gradinita, dar nu-s foarte sigura de nume. Succes!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici eu nu sunt pentru aftre-school din aceleasi motive ca si tine... Doar ca Alex nu mai doarme la pranz deocamdata si prefera sa aiba activitati dupa amiaza. Si in plus sunt de parere ca studiul individual trebuie deprins de mic... ce face din clasa a V-a? cand nu mai au afterschool si trebuie sa invete singurei? Si bineinteles mancarea de catering... care e totusi... Ieri vorbeam cu cineva de al inspectorat sa merg sa vad si clasele de la Negruzzi de I-IV... doar ca nu prea ma trage inima desi eu lucrand in Copou si cu perspective de mutare apropiate in zona... plus ca amandoi si eu si sotul suntem fosti negruzzisti. Acolo au si afterschool si tot in clasa, ca si la Junior si 23. Doar ca, spre deosebire de Junior mai au un teren de sport, etc -vreau sa spun mare, adevarat... nu stiu cum sa spun fara sa imi ridic pe nimeni in cap, am o cunostinta cu fetita la Junior care spunea ca e f obosita copila si ca in aceeasi incapere invata, mananca, se odihneste si isi fac lectiile. Plus fitzele... (de asta am renuntat la locul e la Junior din cauze de fitze si ma intreb daca la Negruzzi nu dau tot de fitze.) "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata cu un ceai verde
Citat:
citat din mesajul lui GabrielaG PS. Intreba mai demult Alexz de o gradi prin centru. Stiu ca este o gradinita buna pe strada cum cobori de la PRO TV pe dreapta, parca "Sf . Nicolae" se numeste gradinita, dar nu-s foarte sigura de nume. Succes!!!
Acolo este Sf. Sava.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Darria
[hia] trec direct la ce "doare" [:D] va rog frumos sa ma ajutati [:)] cand se face inscrierea neoficiala la o gradinita de stat? sa stau linistita ca am locul asigurat stiam de febr. sau martie in ce consta atentia, cui si cand se ofera? auzisem de 100 euro, depinde de gradi si program(normal sau prelungit) si se vb. cu directoarea gradinitei dar nu stiu cand(la inscrierea oficiala sau inainte?).
scuze ca rasound tarziu - am fost f ocupata la servici. eu nu am dat nici o atentie; pur si simplu aveam dreptul sa-l inscriu acolo, pt ca locuim exact vis-a-vis de gradi. nu stiu daca vroiam sa-l duc in alta parte a orasului ce se intampla. iar la inscrieri nu m-au primit decat in perioada "oficiala" - adica sfarsitul lui august sau chiar inceputul lui septembrie - cand au deschis gradinita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herra: multumesc frumos pt. raspuns [flo] [flo] [flo] Nu tb. sa ceri scuze, raspundem cand putem. [:)] Nu voi avea prioritate la inscriere pt. ca am domiciliul in alta parte a orasului. Aici locuiesc cu chirie. De aceea ma intereseaza in ce consta atentia si cand se face inscrierea neoficiala. Depind de locurile ramase libere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Multumim de urarile de sanatate si de cafea. Pe care insa nu o beau, ca ieri am baut un 3 in 1 si spre seara imi tremurau mainile. Cine ma aude rade, da' chiar nu pot sa beau.

Calin e cu nasul infundat bocna, aseara se alinta ca nici nu poate sa sufle nasul, nu poate sa respire, ce face el asa? Incerc cu Sumetrolim, ca asta mi-a dat, poate trece fara antibiotic, ca de cate ori a fost asa nu i-a trecut fara ceva tare. Voiam sa-i facem si exudatul, vorbisem la Synevo si veneau si acasa, dar luase aseara Sumetrolim si nu ar fi iesit concludente rezultatele.

Ati auzit ca au inceput sa isi retraga oamenii copiii de la gradinite particulare din cauza crizei? Clar este un subiect alimentat si de presa, dar un sambure de adevar exista. Ma gandesc ce va fi la anu' in gradinitele cu program prelungit. Ce sunt acum multi copii in grupa, cred ca la anul vor sta cate doi in pat.

Didi, eu merg la doamna doctor Lazescu, are cabinet pe Sf. Lazar, sunt multumita de cum lucreaza.

Si in alta ordine de idei, ati auzit de Decorama? Se construieste un ansamblu de 5 blocuri in Bucium si preturile sunt atractive, apartament de 3 camere, vreo 90 si ceva de mii de euro, la cheie. Am fost astazi pana acolo, iar barbatu-meu a zis ca el il cumpara. Zona e draguta, destul de aproape, dar mai e de lucru pe acolo, mai sunt si niste vile in constructie. Planurile arata bine, inca nu am decis sa ne ocupam serios de detalii, totusi e o varianta care as putea sa o luam in calcul. 2 blocuri sunt deja locuite, si repet la cheie nu mi se pare mare pretul. Ca de altceva nu ne putem apropia. Asa ca daca aveti detalii, imi spuneti si mie.

Pupici si sanatate maxima.

 

 

Constanta si Calin

Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!

cautam cu disperare pe ici pe colo informatii despre scoala 11, invatatori...etc...si apoi v-am gasit! sunt happy! [:D]

si fetita mea va merge din 2010 la scoala in clasa I, si as vrea la scoala 11, stiti ce invatatori mai au clasa a IIIa? (Ioana spunea de d-na Paraiala)

si-n alta ordine de idei: scoala 11 are si after school? stiti cumva? prefer sa o dau la after school, pentru ca nu prea avem de ales...suntem amandoi la servici...

mercik!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...