Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogosi bestiale - reteta


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui principe
FETELOR, adica "bestiile" astea de gogosi nu se dospesc ca nu au taic? doar amestec ingredientele si le zvarlu in tigaie?? daca e asa chiar ca-s bestiale ca nu tre' sa astept dupa domniile lor sa se infurie[:D]
nuuu!..caci iaurtul combinat cu praful de copt..dau o reactie instantanee...mama..mama... Trebuiesc insa f.f. bine scurse pe servete de hartie, caci au tendinta sa traga mult ulei ..mai ales daca nu-i incins f. tare.. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chair asa cum a spus mama_lui_alex, si in plus daca le faci destul de mici cam cat o nuca, asa, si te stradui sa-ti iasa destul de rotunde, se si intorc singure in tigaie daca plutesc in ulei indestulator, nu glumesc, cum se rumenesc cum se intorc pe partea cealalta. [colegi] Cine nu ma crede, sa se convinga singur(a).[8D] [yum]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Adela P
roxanaz, nu inteleg de mi-ai inchis subiectul despre gogosi, in primul rand linkul pe care mi l-ai dat nu e deloc cel pe care-l cautam, am scris specific ca e o reteta care fusese postata acum cativa ani deci nu are cum sa fie pe prima pagina si nu e deloc pentru ca nu am cautat, ci pentru ca nu am gasit ceea ce cautam, da, erau aletele dar nu era cea cautata asa ca citeste mai cu atentie subiectele inainte sa le inchizi. Si inca o data daca stie cineva reteta de "gogosi bestiale" a primit multe laude la vremea respectiva asa ca trebuie sa fie cineva din vechii forumnisti care ste despre ce vorbesc. Anto, multumesc pt reteta ta, am s-o incerc in mod sigur.[flo]
in afara faptului ca nu vad de ce ar trebui ca retete separate de gogosi sa stea in subiecte separate, subiectul l-am inchis pentru ca era unul tot despre gogosi pe pagina a doua. iar mesajele de aici pot sta foarte bine langa celelalte. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela eu nu am scris ca sunt bestiale pt. ca in caietul meu le-am gasit sub denumire de "GOGOSI CU LINGURA"[8D]![:D] Hai ca mi-ati facut o pofta de bag si eu o tura diseara![pofta][pofta][pofta] Anto [8**] "Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!" [url="http://community.webshots.com/user/antosit?vhost=community"][foto][/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
in afara faptului ca nu vad de ce ar trebui ca retete separate de gogosi sa stea in subiecte separate, subiectul l-am inchis pentru ca era unul tot despre gogosi pe pagina a doua. iar mesajele de aici pot sta foarte bine langa celelalte. Roxana
Roxana draga, pai dupa acest principiu ar trebui inchise mai toate subiectele care apar noi, ca doar s-a mai discutat si despre salate cu ton, ciorbe, avocado, prajituri, etc, etc, trebuie doar sa ne uitam cateva pagini in urma si scriem acolo, nu? Insa daca cauti ceva anume, nu cred ca o postare pe pagina a 4-a a unui subiect deja la stadiul dormant iti va aduce raspunsurile dorite. Esit de acord cu mine aici? Daca nu, e ok oricum, eu am gasit ceea ce cautam si asta a fost scopul mesajului meu. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut gogosile in seara asta, a mancat Ana mea care e in post negru de luni de zile cu duiumul, zau ca mi-era frica sa nu i se faca rau. Maglavaisul l-am facut in 3 min, cu robotul, prajit 3 ture, 15 min. SUNT BESTIALE! Chiar merita incercate. Multumesc de reteta. Roxana, ai si tu dreptate, sunt n subiecte asemanatoare, dar uite ca uneori chiar pica bine o intrebare care duce la un subiect demult prin arhiva [flo]. E greu sa nu intrebi daca nu gasesti ce cauti. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Adela P
Chair asa cum a spus mama_lui_alex, si in plus daca le faci destul de mici cam cat o nuca, asa, si te stradui sa-ti iasa destul de rotunde, se si intorc singure in tigaie daca plutesc in ulei indestulator, nu glumesc, cum se rumenesc cum se intorc pe partea cealalta. [colegi] Cine nu ma crede, sa se convinga singur(a).[8D] [yum]
N-am mai avut rabdare sa-mi raspundeti in legatura cu iaurtul. L-am incalzit putin intr-un ibric si am facut gogosile. Foarte bune, ma intrebam ce gust vor avea daca nu au zahar in compozitie. Dar invatati-ma si pe mine cum sa le fac cat mai rotunde.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcm mie nu mi-au iesit niciodata rotunde!!!Aluatul fiind moale eu le pun cu lingura si imi ies niste forme ciudate[alcool]!Dar sunt bune rau...[pofta] Anto [8**] "Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!" [url="http://community.webshots.com/user/antosit?vhost=community"][foto][/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...