Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De unde stiti?


Recommended Posts

Cand mi-am cunoscut sotul eram prinsa intr-o relatie abuziva,eram constienta de ceea ce mi se intampla dar nu reuseam sa ma desprind. Drept urmare nu i-am acordat nicio sansa sotului si am ramas cu celalalt continuand agonia unei relatii bolnave... Un an de zile ne-am tot intersectat in diverse locuri,eu la bratul celuilalt iar sotul cu diferite domnisoare[:D]El nu-si lua ochii de la mine iar eu,pe atunci, nu intelegeam de ce ma invadeaza o stare de liniste si pace cand ii simteam privirea. Acum , dupa 8 ani de casnicie stiu. Iubirea din ochii lui era calda,lina,blanda, total opusa iubirii maladive pe care o traiam eu atunci. Cand o cunostinta comuna mi-a spus ca el este indragostit de mine de mai bine de un an iarasi nu am inteles.Noi doar dansasem impreuna intr-o seara si schimbasem cateva vorbe in urma cu un an Si intr-o zi,trista si nefericita, am simtit ca trebuie sa-l vad,am simtit nevoie de starea de bine si de siguranta pe care o aveam in prezenta lui.Am facut sapaturi si am gasit cu greu un numar de fix de la serviciul lui de atunci(nu erau prea multe telefoane mobile acum 9 ani).Am stat minute in sir uitandu-ma la acel nr de telefon copiat dintr-un ghid de servicii.Nu stiam ce sa-i spun ,nu stiam cine sa-i spun ca sunt, nu stiam ce vreau de la el.Stiam doar ca am nevoie de prezenta lui,de linistea interioara pe care mi-o transmitea simpla lui prezenta... Si l-am sunat, nu a parut deloc surprins cand i-am zis cine sunt...parea ca ar fi asteptat telefonul meu dintotdeauna... Si ne-am intalnit,ne-am casatorit...si acum dupa 8 ani de casnicie traim aceeasi poveste de dragoste ,calda si linistita ca un cer senin de primavara...relatia noastra nu are suisuri si coborasuri,e o linie dreapta neintrerupta...eu sunt fericirea lui,iar el e fericirea mea...vedem asta in fiecare zi unul in ochii celuilalt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pentru ca nu este zi in care sa plece la munca fara sa ma sarute si sa imi lase un biletel mic cu:"imi va fi dor de tine,scumpa mea",pt ca ma protejeaza,pt ma face sa ma simt frumoasa,pt ca imi pupa burtica si imi multumeste pt asta,pt ca zambeste cand vede ca il sun,pt ca astepta sa vina acsa sa ma vada,pt ca primesc cele mai frumoase flori...indiferent de anotimp,am tot timpul in casa..si sunt cele mai simle dar si cele mai frumoase. pt ca ma ajuta in bucatarie si pt ca ma iubeste sa ma vada cu faina din cap pana in picioare[:D],pt ca ne jucam ascunsea,pt ca ma pupa prin telefon si pt ca e al meu100% si il iubesc pt asta! 26S+[ruga]sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna intrebare... de unde stiu? pur si simplu simt, stiu ca nu are cum sa fie altfel decat asa, e firesc, e normal... e iubitul meu si este un must have sa ma iubeasca! nu stiu, fiecare por al pielii lui imi sopteste ca ma iubeste, fiecare gest al lui imi dovesdeste... faptul ca de cateva luni incoace ma cere in casatorie in fiecare zi, de "teama" sa nu imi fii schimbat optiunea, faptul ca are grija de mine, ca imi accepta o gramada de chestii. aaaa... si nu in ultimul rand... si eu il iubesc, mult-mult-mult, din pacate nu stiu sa exprim foarte bine asta... dar... IL IUBESC!!![olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu mi-a dat niciodata prilejul sa ma intreb daca ma iubeste :). Pentru mine asta e o certitudine. Eliza [fetita] [url="http://good-times.webshots.com/album/562558533NZVNRF"] Emma(19.02.2008)[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/567908036DoPsdv"]Poze studio[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116819"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
Mie mi se pare o stare de normalitate: - i se schimba vocea la tel cand vorbeste cu mine - seara la culcare ma ia in brate si imi incalzeste picioarele - dimineata zambeste cand ma vede - cand merge singur la cumparaturi cumpara pt mine ceva, o data a cumparat sosete colorate de copii in marimi diferite ca i-au placut modelele - ma suna sa ma imbrac gros sau vine sa ma ia de la metrou daca ploua sau e frig - ma tine de mana....cand suntem pe strada, sau la plimbare sau pur si simplu cand stam pe canapea E mai mult totusi decat gesturile pe care le face, e ceea ce simt eu cand suntem impreuna: ma simt frumoasa, libera sa fac ceea ce imi doresc, in siguranta. Eu am crescut intr-o familie cu relatii tensionate, cate-odata nu-mi vine sa cred ca se poate sa existe o relatie pur si simplu normala! cristiama
Cam la fel si la mine...Plus, rapiditatea cu care ii trece orice suparare, inclusiv perfect justificata[:D], pe mine... Naty mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008) DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...