Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(53)


Recommended Posts

Buna fetelor! Eu nu prea scriu, va citesc tot timpul, de cativa ani citesc fiecare randulet. Dupa al doile curs, sunt cu moralul la pamant. Si al meu sotior la fel. Dupa ce la primul curs s-a pedalat pe cat de mult inseamna primele luni/ani din viata copilasului pentru dezvoltarea lui armonioasa, pe de o parte, pe de alta parte ni s-au prezentat posibilele aspecte negative care pot sa apara in timp (dupa adoptie), astazi concluzia este ca in judet nu sunt copii adoptabili sau ca un copil poate deveni adoptabil dupa 3-4 ani. Cautarile in alte judete nu se recomanda, sa ne cautam singuri copilasul nu este voie, sa asteptam doar sa ne prezinte ei copii adoptabili care de ceva vreme nu prea exista (excetie etnie rr). Sunt trista dar imi va trece si sper sa am putere sa trec peste toate. Sigur marea majoritate a voastra ati trecut sau treceti prin asta... Ma bucur ca existati.Iar despre reinegrarile in famile sau in familia extinsa cred ca sunt un esec pentru copii indiferent de varsta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, Ce mai faceti fetelor? Pe mine ma scuzati dar intru mai rar , doar citesc si nu am timp sa scriu, Bianca imi ocupa tot timpul.Este asa de frumos. As fi dorit sa postez cateva poze sa vedeci ce mare sa facut de cand este la noi. Misha sa stii ca nu uitam si suntem cu sufletul la gura si le uram succes ca intr-un viitor (mai aproape sau mai indepartat) urmam si noi.[loveyou] Sa ne intalnim la [cafea]Iti doresc din tot sufletul sa fii [mamica][fetita]sau [baietel].[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] diciu- 5 noiembrie[majoreta][majoreta][loveyou][loveyou] Miha - 6 noiembrie[majoreta][majoreta][loveyou][loveyou] Aysha-73 -13 noiembrie[majoreta][majoreta][loveyou][loveyou] asi - 19 noiembrie [majoreta][majoreta][loveyou][loveyou] Sabina [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo][flo][flo][flo] MAMI DE BIANCA Toate lucrurile bune se intampla celor ce asteapta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Steliana fii linistita ca la toti ni s-a spus exact acelasi lucru.Nu fii trista copilasul tau e undeva. Luiza sa nu te superi pe mine ca iti spun dar indiferent cat iti doresti copilasul acela, el ar fi bine sa creasca langa fratele/sora sa.Cand ne-am hotarat sa adoptam al doilea copil primul lucru pe care l-am intrebat a fost acela daca Razvan are un frate sau o sora, pentru ca ne-am fi dorit acest lucru.Daca familia care are fratele/sora copilasului doreste sa il adopte va avea prioritate indiferent din ce judet e.Asa ar fi si moral sa fie.Sper sa nu te superi pe mine ca ti-am spus asta dar mie asa mi se pare corect. Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p3.png"]Razvan[/url] si de [url="http://b2.lilypie.com/vkajp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asieste adevarat si ceea ce spui tu, nu am de ce sa ma supar[pup] am si eu insa un punct de vedere, atata timp cat ei nu au crescut impreuna, deci..nu ii despart, intr-un fel nu faci pe nimeni sa sufere...cred crezi ca sunt singurii frati care traiesc separati...sa fim serioase in fine asa cum am mai spus....daca e sa fie al meu VA FI! va pooop iza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, Luiza, dar vin si eu cu "drobul de sare" [:)] Dar daca in viitor vor afla unul de altul, sint scenarii pe care ar trebui sa le iei in calcul, iar unele nu sint prea roz, ca nu sintem in filme. Nu stiu, zic si io. [url="http://www.dropshots.com/popescu71#date"]Curiosilor [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu va respect opiniile[floare3] nu sunt rea si nici egoista, dar v-as ruga sa va puneti cateva clipe in locul meu..stiu ca este f greu...[:(] nu stiu ce va fi...astept pana maine..si revin cu detalii misha71 nu am inteles exact postarea ta...si daca se vor intalni, care ar fi problema? Ai impresia ca niciun copil din cati sunt adoptati nu mai au fratii?? va pooop iza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, sint convinsa ca 99% dintre copiii adoptati mai au cel putin un frate/o sora. Eu sint in general cu "dar daca..." si sint cam fricoasa din cauza asta, poate de asta nu am avut curaj pina acum sa fac multe. Nu am vrut sa spun nimic rau. Sincer, mie mi-ar fi teama sa nu doreasca la un moment dat sa-si cunoasca familia si sa vada ca poate fratele lui traieste mai bine si sa dea vina pe mine la un moment dat pt. asta. Insa TU nu esti EU asa ca iti doresc multa bafta miine. Si daca e sa fie, atunci va fi. Simt oricum ca te-am iritat putin, asa ca mai bine o las moarta. A fost doar o opinie personala pe care nu trebuie sa o iei in calcul. Pur si simplu am scris ce am gindit. [url="http://www.dropshots.com/popescu71#date"]Curiosilor [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misha71 nu mai iritat deloc[pup] insa, repet nu intelesesem postarea ta[alcool] ..si nimeni nu ma irita atata timp cat isi exprima o parere, opinie...e dreptul fiecaruia, de aceea suntem aici, nu? si daca isi va dori la un moment dat sa-si cunoasaca familia (mama, tata, frati, surori) e dreptul lui, si eu nu ma voi impotrivi. va doresc noapte buna tuturor...ma bag la [nani] iza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luiza [pup] si bafta azi! Claudia [pup][pup] Sa dea Domnul sa trec si eu pe lista de sus (m-am stricat deja la aspirante [:D]) Steliana nu uita ca ce-i al tau e pus deoparte! Va veni si rindul nostru [pup] Diciu bafta miine!!!!!!! [majoreta] [url="http://www.dropshots.com/popescu71#date"]Curiosilor [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...