Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A ajutat Dumnezeu sa scriu si eu AMR.... Asta va doresc si voua.[flo] AMR 22 de zile. Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p3.png"]Razvan[/url] si de [url="http://b2.lilypie.com/vkajp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Am somat cateva zile ca am fost super ocupata, dar acum revin cu vesti: azi am primit prima vizita de la DPC. Desi eram plina de emotii intalnirea a decurs foarte natural, o discutie simpla despre familie, despre copii. A fost o singura doamna, foarte draguta care ne-a intrebat de familia noastra, de parinti, de frati si cam atat. A vizitat putin si casa, ne-a intrebat cate camere avem si gata. A spus ca o sa ne sune d-na psiholog pentru examen si cam atat. A.... si ca suntem printre cele mai tinere cupluri de viitori parinti adoptivi[:D]. Pe drum la intoarcere m-a intrebat daca nu as vrea sa ne atestam pentru frati. Nu i-am raspuns pentru ca nu am stiut ce, avand in vedere ca nu ne-am gandit la asa ceva pana acum. Tin pumnii fetelor in focuri si va astept cu vesti bune. Abia astept sa ajung si eu la acest stadiu[:D].
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie [url="http://www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902"][foto]Poze...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! va invit eu astazi la o [cafea]. irinush4u - un exemplu...s-a depus dosarul pe 9 octombrie si am termen pe 6 noiembrie, noi avem pentru deschiderea procedurii de adoptie manuelita- dificil...eu nu am putut sta decat 4 luni si din cauza de salar dar si de job(am un proiect in desfasurare) ..., dar nu ma duc decat part time si vinerea stau acasa. Matei sta cu mama mea, dar il duc dimineatza la 10-11 si il luam pe la 4-5 dupa amiaza. misha- multumim pentru galerie[flo][flo], astept cu nerabdare momentul sa fac si eu asemenea pentru tine. pupici, Miha, mami de [bonjovi] Matei (16.01.2008) si [zana] Laura (30.09.1997) "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna [cafea] [cool] criss, wow...super! teoretic si noi asteptam vizita saptamana viitoare. am o mie de ganduri legat de asta dar cred ca doar eu imi pun mari probleme legat de asta...[batcap] AMR usor la fetele cucuiete [pup] looking for my sunshine [am] +6
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna cafeluta.O zi frumoasa fetele. Eu am niste stari foarte contradictorii, imi este foarte dor de Paula dar imi este foarte greu sa ma duc la ea, am senzatia ca ma pacalesc si pe mine si pe ea, imi este frica de reactia ei, stiu ca ar bine sa ma duc pentru a vedea ca ne intoarcem dar cand incepe sa planga ca plecam simt ca mi se rupe sufletul. Nu stiu cum este mai bine. Multi [pup][pup][pup]pentru toate fetele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aysha_73la carte zice ca trebuie sa existe cat mai multe intalniri inainte de aducerea definitiva acasa a copilului, pentru ca transferul atasamentului si a rolului de ingrijitor al copilului (caregiver) sa se faca cat mai treptat si mai puternic. Asa cum ai zis, va invata ca te intorci de fiecare data, si asta e baza pentru mai tarziu cand va plange ca pleci de langa ea dar va invata ca de fiecare data te intorci. Numai sa nu incepi sa plangi si tu :))) Manuelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...