Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! ( 125 )


Recommended Posts

Lia [pup] si noi am facut sfestanie in casa in urma cu trei saptamani insa cred ca si Mihi te poate sfatui in sensul asta! nu esti deloc deplasata, tine de curatenia casei, de linistea ta interioara. cum e cel mic acum?? am citit ce ai patit...groaznic! la jurj tot asa nebunie este?? ce ti-au zis la programare?? [pup] looking for my sunshine [am] +6
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dorsilia, eu zic ca preoti cu har gasesti printre cei de la manastiri, pentru ca ei sunt oarecum privati de "mondenitatzi" si traiesc doar prin si pentru rugaciune si Dumnezeu. nu sunt din Timisoara (locuiesc aici doar de 4 ani de cand sunt la facultate), si nu stiu sa iti recomand o manastire din judetul Timis, insa daca o sa ai vreodata ocazia eu zic sa mergi la manastirile din zona Valcii. eu am bunicii dintr-o localitate din apropiere si stiu ca sunt foarte multe manastiri, cu moaste, cu icoane facatoare de minuni. iti enumar cateva: Manastirea Dintr-un Lemn, Manastirea Surupate, Manastirea Bistrita, Manastirea Arnota, Manastirea Turnu, Manastirea Frasinei, Schitul Cornet, Manastirea Hurez, Schitul Pahomie, Schitul Patrunsa... si cu siguranta mai sunt, dar nu-mi amintesc. de multe ori, eu trimit pomelnice la aceste manastiri cu o suma relativ mica 5-10 lei (prin posta cu adresa luata de pe net, sau cand am fost in vizita am cerut calugarilor/calugaritelor de acolo adresa), si am primit raspuns ca si confirmare ca banii au ajuns, si ca imi va fi pomenit (cam 0,15-0,2/zi). nu s-a intamplat sa nu imi ajunga vreodata plicurile... probabil ca rauvoitorilor le este frica sa caute in plic dupa bani, vazand ca sunt trimisi catre manastire. de asemeni poti sa ii si suni, sa iti confirme telefonic... in fine, ca am cam deviat de la subiect. ideea este ca la manastiri vei gasi preoti cu har. poti sa cauti pe net diverse site cu manastiri din zona timisului, si daca ai posibilitatea sa ajungi, sigur o sa fii multumita. Dumnezeu sa fie cu tine, si cu puiul tau! O seara buna [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, cu Jurj a fost ceva...ceva. Adica dupa ce sunasem si aflasem ca are cam plin pana in noiembrie, intr-o seara iar am sunat ca asa m-a apucat pe mine, si am dat taman peste d-lui la telefon, fara sa stiu ca e fix el....la care mi-a zis ca ma primeste si maine daca vreau, peste program, daca am rabdare sa pichetez usa lui....am ramas asa blocata ca pana la urma mi-am facut o programare in noiembrie la inceputul lunii, motivand ca nu-mi place sa fortez programul nimanui mai ales ca nu demult am iesit din spital cu asta micu si e inca destul de tare speriat. A ras manzeste si m-a planificat atunci. Mi s-a parut foarte cooperant, amabil, la telefon. Vom vedea face to face ce impresie imi face. Baietelul pare deocamdata ok, emotional e cam labil inca, uneori il ia cu calduri asa din senin, transpira tot apoi ii trece, apoi ii trece, dar eu nu pot nici noaptea nici ziua sa ma calmez, traiesc asa din inertie, tresar din orice, cu cei din familie, altii decat copiii sunt repezita, ma enerveaza subiectele lor de discutie parca, nici n-am rabdare sa-i ascult, sunt speriata, panicata, sunt cu totul intoarsa pe dos, sunt in stare sa ma fac luntre si punte numai sa le fie copiilor bine. De aia vreau din tot sufletul sa fac ce mi-am pus in cap sa fac, sa iau legatura cu un preot, sa ne binecuvanteze si sa se roage pt indepartarea raului de casa, rau facut cred de niste rude, daca se mai pot numai asa :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi, hmmm, discutabil...eu am avut o experienta cu un mare preot de la manastirea Sag, experienta care m-a tinut multa vreme departe de rugaciune si de biserica. am trait mult timp cu vina ca am facut ceva rau cand nu facusem de fapt. deci e discutabil. Lia, am vanat mult timp un mare preot din Timisoara si in final am facut sfestania cu preotul de unde apartinem. nu mi-a parut rau deloc! cei 'mari' sunt greu de adus acasa...e cam ca la medici aia batrani si saturati :D ela tinem pumnii atunci sa treaca repede si bine! fii tare [pup] sper ca nu m-ai inteles gresit cu ce am scris mai sus!! e groaznic prin ce treci tu [pup] looking for my sunshine [am] +6
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dorsilia, mie mi-a venit o data unul de la manastire, atunci m-am cutremurat de ce mi-a spus si mi-a venit sa-l scot afara... zicea ca e clarvazator, ceva de genul asta. Mi l-a adus obligat-fortat prietena mea, ca fata ar fi facut orice sa ma ajute. Au trecut vreo 3-4 ani de-atunci si omul n-a fost prea departe de adevar. Daca vrei o intreb pe prietena asta, ea a umblat pe la tot felul de preoti, e foarte bisericoasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ela,va jucati de-a piratii [:)][marinar][pirat] lia, te inteleg, sper sa te linistesti dupa sfestanie! [pup] looking for my sunshine [am] +6
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venisem eu cu o ideee, sa cer sa mi-i panseze pe-amandoi, ca sa pot sta acasa... dar cred ca e interesant si jocul de-a piratii. Dorsilia, imi pare rau pentru experienta pe care-ai avut-o cu medicii. Maria, nu stiu ce puteam intelege gresit. N-am nevoie sa-mi spuna altii ce fel de mama sunt, ma plangeam ca m-am saturat sa mi se spuna ca nu sunt buna ca mama. Merg sa ma culc. Cine stie, poate maine, cu un ochi, voi vedea viata altfel[wow].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dorsilia, imi pare rau de ce s-a intamplat, am citit si eu povestea, sper sa treceti cu bine peste tot. Ela, ma gandesc la tine maine, sa fie totul ok si sa stii ca pentru puiutu' tau esti cea mai buna mama [pup] Gabitza, imi pare rau nu stiu medic stomatolog, poate fetele te pot ajuta. Bine ai venit la noi! Dana, la tine totul ok? Cum merg pregatirile pentru primul live? Claudia, tu gatesti din plictiseala??? Eu cand ma plictisesc, imi pun apa fierbinte in vana, imi iau o tigare, eventual un pahar de vin sau bere si stau asa ...... pana vine fiu-miu si ma trezeste la realitate [:D] Doris, astept coafura [:)] Laura mama, mai poti? Gagici, va pupez, ma duc sa-mi pun apa in vana [pk] Silvana si Paul [url="http://community.webshots.com/user/silvana1075"]Poze cu noi[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/"]blog DC, Timisoara impreuna[/url] Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...