Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MODEL DECLARATIE IN FAVOAREA PARINTILOR ADOPTIVI


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui petra73
buna, sa dori si eu un model de caracterizare de la locul de munca si unul de declaratie privind motivatia adoptiei multumesc
Rog frumos sa-mi trimita si mie cineva aceste modele. Multumesc mult
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Petra, noi avem atestatul de la sfarsitul lunii ianuarie si acum....asteptam. Au dreptate fetele mai vechi, cea mai grea este perioada de asteptare. Cat timp am strans actele pentru dosar si pana cand am luat atestatul, parca a trecut mai usor timpul, am simtit ca facem ceva. Acum doar stam si asteptam. Madalina, eu cred ca as depune actele acum, pana intra in vigoare noua lege. Acum dureaza 2 luni pana iei atestatul, iar dupa legea ce intra in vigoare in aprile va dura 4 luni. Mie mi se pare enorm de mult, iti trebuie f multa rabdare. Partea buna a acestei legi este ca vor fi copiii declarati mult mai repede adoptabili. MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalina,eu nu as astepta,pentru ca perioada de atestare se prelungeste de la 60 la 120 de zile odata cu noua lege.Si asa,din proprie experienta,nu dureaza 60 zile acum,ci mult mai mult (depinde de judet),iti dai seama cand legal va fi de 120 de zile,ca poate dura si sase luni sa-ti iei atestatul.Eu zic ca daca ai toate actele,depune dosarul acum.Succes! MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

" Atestatul eliberat de directia in a carei raza teritoriala domiciliaza adoptatorul sau familia adoptatoare este valabil pentru o perioada de un an.", citat din lege "In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma." (Will Rogers) simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...