Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (19)


Recommended Posts

Buna fetelor Ma intereseaza si pe mine referitor la copii care zboara cu insotitor. Letitia, ai spus ca tu l-ai trimis cu Tarom, pot sa te intreb ce anume se intampla cu ei inavion, adica in ce fel au grija de ei etc. Eu as vrea sa-mi trimit fetita singura (ar avea atunci 6 ani) cu British airways si imi fac un milion de probleme. Ea pare a fi ok sa mearga singura dar eu nu pot dormi noaptea gandindu-ma ce o sa faca ea 2 ore jumate pe avion singurica... Va rog din suflet daca puteti sa-mi dati niste informatii. Va pup laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lau 10id="blue"> in avion nu se intimpla nimic deosebit, sint asezati pe scaun si din cind in cind insotitorul vine sa intrebe daca totul e OK. Al meu a avut si un MP4 la el si a vizionat tot timpul filme, deci nu s-a plictisit.

Cind a plecat, l-au luat in primire cu numai vreo 15 minute inainte de decolare ca sa nu stea si prin salile de asteptare nu stiu cit. Cind a ajuns la Buc a trebuit sa astepte vreo 3 ore pina la decolarea zborului Buc- Suceava.

La venit a fost si mai usor ca a dormit tot timpul pe durata zborurilor. Nu s-a plins deloc si a zis ca mai merge si alta data. Ideea e ca baiatul meu avea 8 ani si 11 luni cind s-a intimplat asta, nu stiu daca l-as fi trimis la 6 ani si nu cred ca ar fi vrut el sa mearga. Anul trecut spre exemplu, spunea ca nu e pregatit sa mearga singur, anul asta a fost [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta mea din trecut -( calatorit f mult/diferite companii ) de la check-in sunt insotiti de un angajat al companiei- intotdeauna dat pe mina altuia numai pe semnatura . In timpul zborului vor sta in primlele riduri din economic sa fie mai la vazul insotitoarelor - le dau ceva de colorat...( asta sunt sigura ca si tu o sa-i dai ) , o ajuta cu centura . Si tot timpul sunt cu un ochi pe ea. Asta e teoretic si din ce am vazut eu .

 

Baietelul meu face numai 5 ani - deci mai astept pina sa il trimit singur.

 

O zi buna sa avem

 

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor din Marea Britanie, am si eu o intrebare la care nu gasesc raspuns:

Cand a fost adoptat votul universal in Marea Britanie?

Poate pe gasiti pe undeva scris despre asta, pe site-uri englezesti, eventual??!

Va multumesc!

 

Lora, mami de Iustina

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766

 

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

 

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafoneid="red">

 

www.inimacopiilor.ro

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, daca te referi la dreptul de a vota al femeilor in alegeri, la sfarsitul primului razboi mondial, in feb 1918, femeile de peste 30 de ani au putut vota si participa in parlament dar abia in 1928 s-au acordat aceleasi drepturi femeilor de 21 ani si peste (limita de 21 fiind aceeasi si pt barbati). Legea a fost votata pe 2 iulie 1928. -------------------- Andra si [url="http://media3.dropshots.com/photos/467842/20081123/145155.jpg"]bebe Theodora[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124728"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

motanik, multumesc pentru raspuns. O sa-i spun sotului meu, pentru ca el e cu intrebarea, invata la istorie pentru un test. [:)] Daca mai am intrebari, o sa indraznesc sa va mai deranjez. [flo] Lora, mami de Iustina http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766 Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara : 858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone www.inimacopiilor.ro (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea!

 

Imi cer scuze ca dau buzna la subiectul vostru, dar as avea o intrebare.

Ne-am programat o mini vacanta in Europa si ajungem in August si in Londra.

Vrem sa ne inchiriem hotel si am vrea sa stim cam de ce zone sa stam departe si care zone ne-ati recomanda.

Veenim cu 2 copii si am vrea sa fie safe zona in care ne vom caza.

Multumesc anticipat si numai bine.

 

Pupici

 

Dana, mamica de 2 baieti--Andrei(18 august-2000) si Stefan(21 Mai--2004)http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/danatent/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Long time no see. [pup][flo]

Noi suntem bine busy ca de obicei, Ari cu scoala eu cu amandoua plus ne pregatim de concediu in Italia, avem si o invitatie la o nunta acolo, anu viitor vrem si noi sa facem cununia religioasa undeva mai exotic deci trebe si pt asta planning, deci busy busy bee.

Suntem bine putin racite fetele, dar bine, cresc Ari iubeste scoala ar merge toata ziua am avut noroc ca a primit scoala noastra care e la 5 min outstanding la ultimul control deci am ales f bine, suntem happy, invata multe vb tare frumos engleza of course, nici nu ma omor cu romaneste ea traieste aici tre sa se descurce aici romaneste intelege si vb daca vrea deci e super ok.

Ami deja are 5 dintisori sta in funduletz imita sunete si isi adora surioara se joaca impreuna gelozie cate putina da nu f mult deci e bine, dorm impreuna se inteleg si noi suntem mega happy in formula de 4 nici ca se putea mai bine. [il]

Criza na ne-a afectat si pe noi ca pe toata lumea dar ne descurcam, e imp sa fim sanatosi si sa reusim sa ne platim chiria si facrturile ca restul nus asa imp.

cam asta e de la noi pe scurt.[pup]

 

Dana zone bune is cam toate daca veniti in vacanta mai bine undeva mai in centru, eu ca zone proaste sa zic mai rau famate is elephant and castle, hackney si stratford, nu ca e rau famata da e plin de romani, toti acolo vin ca is f multi si tot vin la cei pe care ii cunosc si mie nu imi place deloc, no offence fetele care stati pe acolo.

Oricum e mai bine prin centru zona 2 maxim 3 ca sa fiti aproape de toate celea sa puteti vizita si etc.[flo]

 


"God is in the detail"id="blue">

 

Ludwig Mies van der Rohe, talking about restraint in design, New York Herald Tribune, 28 June 1959

 

id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Pacat ca nu suntem mai active pe forum.Eu chiar daca nu scriu citesc tot ce scrieti ca sigur aflu noutati.Sper ca nu sunt multe fete ca mine

Eu am aplicat si obtinut Child benefit .Se da 3 luni retroactiv din momentul in care ai aplicat.Am primit si un voucher de 250 £ de investit sau economisit pt copil.

Saptamana viitoare plecam in tara pt 10 zile la Sulina.

Voi ce mai ziceti?

 

POZE Rares(7 mai 2007)

 

 

Filmulet Un anisor

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...