Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (19)


Recommended Posts

Lara, din pacate asa este. Cand ai accident, vin si-ti evalueaza pagubele,ca de altfel si valoarea de piata a masinii. Si, mai departe, in calcul intra doar valoarea de piata a masinii.

Daca reparatia este peste valoarea asta, fac write off si-ti da prima aia,dupa care isi iau mana de pe tine.

In cazul tau, cam asa stau lucrurile, din cate am inteles.

Singura chestie pozitiva ar fi ca, daca nu voi ati fost vinovati, prima de asigurare nu va creste, pe viitor. Deci inca o sa puteti sa va bucurati de No Claim Bonus.

 

 

 

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cioc!Cioc!Cioc!Bat timid la usa !Ma primiti si pe mine in cercul vostru?Voi sta mai timida,in umbra dar tare bine-mi prinde sa va citesc !

Cu o intrerupere de doua luni , ma aflu in Anglia din luna octombrie si in urma schimbarilor (in bine) din viata mea,se pare ca aceasta imi va deveni ceea ce se chiama "home" .Noi locuim in Hounslow Middlesex ,prietenul meu este englez,un om minunat,foarte calm si la locul lui,contabil la o firma particulara , eu momentan lucrez de acasa ca si din Romania pentru ca mai am de rezolvat cu divortul si apoi incepem step by step sa ma pun la punct cu documentele necesare aici .Nu alerg dupa caini cu covrigi in coada,nu ma astept sa ploua cu lire dar nici nu disper .Luna viitoare imi voi aduce si fata aici ,deja ne-am interesat ce ne trebuie pentru a o transfera de la scoala unde a fost in Romania aici .

Cam asta e despre mine .

Pana imi permiteti sa-mi gasescx un loc printre voi , voi continua cu cititul de unde am ramas si va multumesc pentru ca datorita voua am gasit multe informatii utile !

Laura

 

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor de primire!

Viata de aici deja am inceput-o cu dreptul,zic eu !Aici ma simt "acasa" si imi lipseste cand merg in Romania .

 

Dark , te pupicesc si eu!Am o problema cu compu acum si nu-mi ia zambilicii !E de la antivirus ca macina de vre-o 3 ore !Hihihi!

Azi am avut o zi teribil de ocupata dar si cu mari satisfactii .Am primit telefon ca benoaclele mele sunt gata asa ca am intins-o sa mi le iau (doua perechi la pret de una ) plus suporturi pentru ambele perechi si carpite de sters .Sincera sa fiu am fost impresionata si de politetea celor de la Specsavers (sper ca am scris corect) de aici din Hounslow !

Dupa ce mi-am luat ochelarii am abramburit-o prin oras dupa cadouri pentru fete(a mea mandra creatie ,doua nepoate plus lista de protejati ) si ma bucuram ca un copil ori de cate ori luam ceva!Sunt teribila!Cand e vorba sa cumpar pentru copii,ma lasi 3 ore in magazin si mai stau inca 4 !

 

Apoi m-am reintors la home sweet home si da-i cu smotruitul ca sa las casa curata duminica cand oi zbura spre Ro .

Acu stau cu maclavaisul pe cap ca cika mi-a traznit prin cap sa-mi schimb culoarea din bruna in roscata dar sa vedem ce-o iesi ca prea are o culoare de puding de capsuni .

Pup.Acu vazui ca tre sa mi-l spal!

O noapte placuta tuturor!

 

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Laura, bine ai venit pe la noi. Stai linistita, nu din cauza ta e liniste pe aici, asa e mai tot timpul. Drum bun acasa! Sa ne povestesti ce mai e prin tara.

 

Cristina, pana la urma am reusit sa scoatem masina, asa botita cum e si ne-au dat si aia 500£ amarati, urmand sa ne sune cineva, pentru ca am cerut o reevaluare si sper sa mai urce macar un pic suma. Deci, daca insisti se poate. Acum nu ma astept sa ne mai dea mare lucru, poate nu ne mai dau nimic, dar macar am incercat.

 

 

 

 

 

 

Lara, mami de Ioana

 

Rugati-va pentru DIANAid="red">

-----------------------id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, imi puteti spune daca este o biserica ortodoxa in Wembley? Mi-a spus cineva ca ar fi una greceasca, la care vine si un preot roman si tine slujbe, dar nu am o adresa concreta. Ma puteti ajuta?

A si aveti idee, cele care ati botezat copilasi despre ce taxe e vorba la botez, ceva obiceiuri, traditii, etc.

Va multumesc mult.

 

Lara, mami de Ioana

 

Rugati-va pentru DIANAid="red">

-----------------------id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...