Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (19)


Recommended Posts

La multi ani mamici si de 8 si de 22 Martie [:D].Sa aveti o primavara frumoasa.[flo] Motanik, noi sarbatorim 2 anisori pe 28(sambata),desi ziua Noemiei este pe 31 Martie.De putin timp a inceput sa vorbeasca(sunt foarte emotionata).Este un amestec de romana cu engleza,dar intelege in ambele limbi desi noi suntem aici doar de 1 an [olala]. Legat de subiectul Jade Goody eu sunt mai snsibila (mi-am pierdut mama tot din cauza cancerului in urma cu 2 ani si simt in fiecare zi aceeasi durere ca atunci).Imi pare rau de ce i se intampla acestei mamici... [url="http://good-times.webshots.com/album/569115677aulnKt"]adelina si piticii[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/569581532hrDWYH"]Vacanta 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Motanik, cu criza e jale. Cica, pe tara, se inchid in jur de 100 de mici afaceri in fiecare zi. Nu-ti spun ce fel arata centrul orasului unde locuiesc (care era extrem de frumos, semana putin cu un oras de munte din Romania) acum de cind s-au unchis si se inchid micile magazine + Woolworth + Adams care erau tot in centru. E foarte depresiv sa vezi zabrelele trase pe vitrine. Cica criza ar putea dura ani, citi, Dumnezeu cu mila.

 

In ce o priveste pe Jade, parerea mea este ca a ajuns in situatia asta din cauza sistemului sanitar idiot din tara asta. Tot au testat-o de cind avea 16 ani, stiau ca are celule precanceroase, i-au dat all clear in 2004 si 2006 (dupa repetate crize pe care le-a tot avut) inclusiv in august 2008, inainte de Big brother din India - a avut o criza oribila cu singerare masiva - i s-a dat all clear si i s-a spus ca poate sa participe la emisiune. Ca la 2 zile dupa ce a inceput emisiunea sa o anunte in direct ca are cancer si daca nu se intoarce de urgenta risca sa moara.

De asta sint eu ingrijorata, ca doctorii nu au fost in stare sa depisteze mai din timp boala, care era foarte tratabila in stagii incipiente. Deja in august au vazut ca e in stadiu avansat.

Nu e zi sa nu ma gindesc la asta, (desi nu am fost fan jade, din contra, cind ii vedeam fata pe o revista nu o cumparam tocmai din cauza asta)ma obsedeaza de acuma, aseara am vazut nunta si binenteles ca am plins. Cum e posibil???? ramin 2 copii fara mama.

 

Sanatate multa la toata lumea, ca se pare ca e mai importanta decit orice bogatie pe pamintul asta.

 

Madaid="red">tu ce mai faci? Complesita cu mindrele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor[flo]

fetelor am si eu niste intrebari.sora mea are o bursa de 5 luni in Anglia in Standford, la o ferma de capsuni.As dori sa stiu care sunt preturile pe acolo, ea pleaca din Cluj, pe 15 mai trebuie sa fie acolo.Daca ati putea sa imi spuneti va rog o companie de zbor mai ieftina, am gasuiit ceva pana in Londra, dar nu stiu cum e cu autobusele acolo, adica daca sunt linii regulate, paote imi ziceti voi ceva companii.

Astept orice informatii, va multumesc anticipat[flo]

o duminica excelenta tuturor[flo]

 

Mami si Alexid="red">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Saptamana viitoare voi fi in Londra si nu vreau sa ratez schimbarea garzilor regale. Ma poate ajuta cineva, sa-mi spuna, cand se schimba garzile la palatele Buckingham si Windsor ? Am auzit ca, pana in aprilie se schimba o data la 2 zile. Stiti cumva care sunt zilele si ora? "Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alecsia, In primul rand Windsor nu este in Londra ci in...Windsor, in afara Londrei, trebuie sa mergi cu trenul daca vrei sa ajungi acolo, dcred ca din Wimbledon faci cam o ora. Din cate stiu eu la Windsor nu exista o schimbare a garzii regale. La Buckingham intr-adevar schimbarea garzii are loc la 2 zile in jur de 11.15am. Changing the Guard at Buckingham Palace is scheduled to take place at 11.30am on the following dates: However we recommend you arrive by 11.15am.: March Confirmed Schedule 1st,3rd,5th,7th,9th,11th,13th,15th,17th,19th,21st,23rd,25th,27th,29th,31st Detaliile aici: http://www.changing-the-guard.com/sched.htm Olim, Companiile care opereaza zboruri directe din Romnia catre Uk sunt British Airways si Tarom si cele doua low fare Wizzair si Blue Air. De la oricare aeroport unde va ateriza are legaturi de autocar sau tren pana in centrul Londrei. Cat despre preturi, desi nu stiu exact ce vrei sa stii, la mancare si haine sunt cam ca in Romania asa ca nu o sa se socheze aici sora ta. Pt mai multe informatii, da mai multe detalii. -------------------- Andra si [url="http://media3.dropshots.com/photos/467842/20081123/145155.jpg"]bebe Theodora[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124728"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui motanik
Alecsia, In primul rand Windsor nu este in Londra ci in...Windsor, in afara Londrei, trebuie sa mergi cu trenul daca vrei sa ajungi acolo, dcred ca din Wimbledon faci cam o ora. Din cate stiu eu la Windsor nu exista o schimbare a garzii regale. La Buckingham intr-adevar schimbarea garzii are loc la 2 zile in jur de 11.15am. Changing the Guard at Buckingham Palace is scheduled to take place at 11.30am on the following dates: However we recommend you arrive by 11.15am.: March Confirmed Schedule 1st,3rd,5th,7th,9th,11th,13th,15th,17th,19th,21st,23rd,25th,27th,29th,31st Detaliile aici: http://www.changing-the-guard.com/sched.htm Multumesc, motanik. In Londra stau , dar de acolo vizitez mai multe zone. Si sper sa ajung si la Windsor. ------------------- "Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna fetele

Am primit si eu informatia si o dau mai departe :)

 

Se desfasoara in Londra o campanie de ajutor pentru copilasi din orfelinate si pentru batrani. Puteti dona haine, jucarii, alimente, echipamente electronice, carti, casete video, CD-uri, DVD-uri.

 

Locatiile unde pot fi facute donatiile sunt:

 

- Depozitul localizat langa Eastcote Methodist Church (High Road, Eastcote, HA5 2QU),

in Nord-Vestul Londrei. tel: 07966277475 ( Catalin)

 

- Restaurantul The Britannia, 2 Sebastopol Road,

Edmonton London N9 0QH; Tel. 020 8803 8409 ( Lili Dinescu)

 

- Patiseria La Romana, 33 Burnt Oak Broadway,

Burnt Oak, HA8 5JZ; tel: 020 8050 004

 

- Restaurantul 32 Old Bailey, Old Bailey,

London EC4M 7HS tel: 020 7489 1842 (Bogdan)

La sfarsitul campaniei donatiile vor fi sortate, urmand ca ele sa fie transportate de catre organizatori la cele doua fundatii in Romania.

 

 

[tube]

[/tube]

 

Lara, mami de Ioana

 

Rugati-va pentru DIANAid="red">

-----------------------id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am o mare rugaminte, poate ma ajuta cineva...Vreau sa comand niste pantofiori de la Mothercare online si nu stiu ce masura sa iau...Se pricepe cineva? Fetita mea poarta marimea 20 la pantofi/ghetute, masura europeana si are 81 cm inaltime. Marimile la mithercare vad ca sunt 1-6...si nu stiu cum sa ma orientez...Ma puteti ajuta, va rog? acestia sunt pantofiorii... http://www.mothercare.com/Girls-first-walker-t-bar-shoes/dp/B001TANRGY/sr=1-18/qid=1238151171/ref=sr_1_18/278-7986673-0150114?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44524031&mcb=core Ade, mami de Ilana http://www.ilanaandreea.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...