Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-iulie 2003 (7)


Recommended Posts

Am uitat sa va spun ce mi-a zis fi-miu: Mami, daca nu imi faci si mie un frate sau o sora, macar fa-mi un caine![:D] http://picasaweb.google.com/magdacorlea/Alex# Magda si Alex(4 ani si 6 luni) ,,Lasati copilul sa vada, sa auda, sa descopere, sa cada, sa se ridice si sa se însele! Nu folositi cuvinte când actiunea, faptul însusi sunt posibile!#8217;#8217;
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, o saptamana usoara sa aveti. Wow, am avut ceva de citit si recuperat, dar mi-a facut mare placere sa aflu ultimele noutati si sa vad pozici cu puiutii frumosi....si mamici cu siluete de invidiat. Noi tot la 7 ani vom merge la scoala, acum fiind la grupa mare. Ii merge mintea brici, dar nu are inca suficienta rabdare si este foarte repezit. Pe Zana maseluta o asteapta Calin cu foarte mare nerabdare, aseara tocmai citisem povestea cu Zana maseluta si dupa am inceput sa ne verificam dintisorii, doar, doar s-o misca vreunul. Dar nicio sansa deocamdata. In ceea ce priveste priveste timpul liber, de 3 x pe saptamana mergem la inot si vad ca inca ii place, mai ales ca ne descurcam singurei, fara colac sau altele de gen. Cu alte sporturi nu prea am avut foarte mare noroc. Mergem la patinoar si pe role, dar nu ne atrag in mod deosebit. Cu ski-ul vom vedea in februarie cand merge in tabara de ski cu gradi. In rest avem noroc ca fac multe la gradi - karate, dans sportiv, pian, cor, mindlab. Ii place muzica si are si voce. Si-a dorit mult o chitara, pe care a primit-o de la Mosul, dar acum sa vedem cand vom reusi sa mai facem si asa ceva. Profesor am gasit, cu timpul insa stam prost. Pupici multi, Maadi si Calin (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, fetelor, mi-a luat jumatate de ora sa va citesc :). Gabitz, bine ai revenit, sa stii ca ne-ai lipsit [flo]. Catale - m-am lasat de fumat printr-un context de imprejurari: eram racita si fiecare tigara fumata imi lasa in gat un gust infiorator, ma inecam, nu era nici o placere. Ne-am mutat intr-un sediu nou unde ca sa fumezi trebuie sa cobori de la etajul 7 pana jos afara in frig, ceea ce este exclus acum. Si, desi suna banal, poate acumulate toate sfaturile despre cat de nociv este fumatul, au contribuit si ele. Cat despre scoala, noi mergem clar pe varianta de 7 ani, la cat de sensibila este Stefania nu vad de ce as grabi-o. Sa mai fie copil un an [flo]. Alinuta - este foarte avansata Alexandra! Eu nici nu mi-am pus problema sa o invat pe Stefania sa scrie, trebuie sa recunosc [:I]. Despre dintisori: Stefaniei ii dau ambii de jos, sunt deja crescuti mai mult de jumatate, si unul este stramb la 45 de grade, ca si la Cornelia. O sa poarte aparat, asta e. Despre activitati extra: noi avem inot, balet si pictura. La balet nu merge ea preqa convinsa, dar celelalte doua ii plac nespus de mult si e incantata. Am avut mare succes cu ski-ul (am mai povestit...) in schimb nu prea la patinaj, cred ca nu stiu eu cum sa o invat. Am fost o singura data si o dureau picioarele. Am slabit 5 kg, nu imi vine nici mie sa cred. Am trecut sub 65. Mai am 6 zile din regim. Sa va spun ca visez numai la mancare? [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor ! [flo] moama ce misto ca s-a reuscitat sobectu' nostru [alcool] sincer nu prea am tregere de inima sa bananai pe la alte subiecte, mai ales ca timpul meu pt DC este limitat si prefer 'punct ochit, punct lovit' [:D] acu sa incerc sa raspund... mi-am notat sa va raspund nominal, dar pana la urma vad ca cam toate vorbiti despre aceleasi kestii... deci sa vedem ce-o iesi, nu va suparati daca nu dau nume sau nu le dau pe toate [olala]
  • despre scoala ce sa spun, si la noi ca pe la toata lumea, nik deosebit [:D] adica: tudor zice ca vrea si el la scoala, sa invete sa scrie si sa citeasca [cool] dar pana la urma am afalat 'secretul' lui: vrea la scoala pt ca de-acolo il ia mamaie in fiecare zi la pranz [8D] pe cand la gradi tre' sa stea pana la 4-5 concluzia: il duc la scoala in 2010, sa mai copilarim un pic... cat despre bagajul de cunostintze, sa nu pierd ocazia de a ma lauda: stie sa citeasca unele cuvinte, recunoaste chiar si litere scrise de mana, rezolva integrame (asistat [pk]), stie numerele, socoteste pe degetzele (si nu numai). in general ii place sa faca lectii, evident nu mai mult decat sa joace pe internet dar ii place [cool] aseara chiar se juca cu frate-sau de-a profu' si scolaru, a luat B la dictare [:D] dar biletele ca sa-si ceara iertare nu scrie inca... (madic, sper ca l-ai pastrat [:)]) insa a avut o perioada prin vara cand scria pe unde nimerea MAMI TE IUBESC (tati, bogdan, bunica, etc) [pk] si tot la cap. asta, nu ma pot abtine: catale, lectzii la 6 dim ???? woww... [:D] cat despre ingrijorarea ta ca nu recunoaste ceasul, fii pe pace: lectia cu ceasul se face abia intr-a II-a, mai e destul timp [alcool]
  • zana maselutza nu ne-a vizitat inca pt praslea, iar la bogdan nu vine caci el e tare atasat de dintzii lui asa ca ii pastram intr-o cutiutza, bine ascunsi sa nu-i ia nimeni [:D]
  • cu innotul noi am avut succes, adica le place la amandoi si al mare chiar a invatzat sa innoate, mai are evident de lucru la partea cu respiratzia dar PLUTESTE [:D] buba la noi este ca piscina are datorii la astia cu incalzirea, prin urmare apa este cam rece in timpu iernii... asa ca asteptam primavara si atunci ii vom duce
  • Edit: uitasem de activitatile 'extragradinicioase' [:D] dupa cum v-am mai povestit, tudor face lectii de canto, 1 ora/ saptamana, canta ca un ingerash si sunt super-mega mandra de el [pk] bogdan nu face nimic in afara scolii, am oarecum remuscari dar ce sa fac daca semana cu mine si l-a calcat elefantu' pe ureki??? [:D] ce-i drept, ar exista si alte posibilitati dar din lipsa de timp si criza financiara ramane sa il ducem (sper) la innot in sezonu cald
  • sa aveti o zi minunata, [pup] [url="http://razvan-glinta.piczo.com/?g=36969912&cr=1&nsrc=slh"]Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta![/url] ________________________ ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
    Link to comment
    Distribuie pe alte site-uri

    La multi ani, dragelor! Long time, no see, no read, no nothing. :-) atat de mult, incat uitasem si parola de pe acest site. din ce-am reusit sa citesc, asa, mai in dunga, vad ca sinteti bine si sinteti inca pe baricade. noi am ramas doar cu maya, pentru moment. la scoala mergem de la 7 ani. altfel, scriem, cititm, facem karate, germana si pian. sper sa intru mai des si sper sa va si vad anul asta. ________________________ Nimeni nu moare virgin...viata i-o trage fiecaruia cel putin o data!
    Link to comment
    Distribuie pe alte site-uri

    wow mai fetelor, dar ce ati scris, nu stiu cum se face dar acum parca nu mai reusesc eu sa intru... am avut niste zile super nasoale. Carmenutza , trebuie sa notam ziua asta in calendar, daca te-ai hotarat si tu sa scrii, sper sa-ti tii obiceiul [:)] Gabi, ma bucur ca te-ai razgandit [pup] sa punem datele tale inapoi pe lista Magda, am vazut pozele, arati f bine ca intotdeauna. Ce simpatic Alex cu catelul. mai revin ca plange Olivia Magda, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
    Link to comment
    Distribuie pe alte site-uri

    ooo... ce-o fi cu anu asta de gratzie 2009, de ne-a reunit asa deodata? [:D] sper sa fie de bun augur, si sa redevenim active ca in vremuri de demult [cool] poop [pup] [url="http://razvan-glinta.piczo.com/?g=36969912&cr=1&nsrc=slh"]Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta![/url] ________________________ ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
    Link to comment
    Distribuie pe alte site-uri

    Pana acum am numarat 3 scolarei, Stefan, Alexandra si Razvan, am uitat pe cineva sau se mai anunta cineva? Magda, ca intrebai de activitatile de acasa, nici eu nu mai stiu ce sa-i mai dau de facut lui Razvan, daca l-as lasa la calc toata ziua nu s-ar plange [:D] dar nici asa, am incercat toate jocurile dar se plictiseste repede. I-am luat de craciun un joc de monopoly, a fost super atractiv pentru o saptamana, dar dupa aia gata, cu masinile nu prea se mai joaca, daca il pun sa scrie trebuie sa stau langa el, nu sta mai mult de 5 minute singur, asa ca...mai astept sa creasca [:D] c Cum zicea si Alinuta, nici aici nu se invata scrierea caligrafica, doar de tipar si imi pare tare rau, dar asta e. 5 kg Dana wow, felicitari! cu activitatile extra, Razvan face inot si de maine incepe karate, sa vedem cum i-o place. Cu patinatul am esuat, nu vrea deloc, mai asteptam 1 an, poate poate. Magda, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
    Link to comment
    Distribuie pe alte site-uri

    neatza fetele ! [flo] cornelia, mi-am amintit ca n-am comentat ieri o chestie. pe vremea cand era tudor in burtik (si-l chema raluca [:D] - pt cine-si mai aminteste) am citit intr-o carte de crescut copiii ca atunci cand apare un bebe nou-noutz in familie nu este un moment bun ca fratele mai mare sa inceapa scoala sau gradinitza. cica aparitia lui bebe este deja un mic shoc pt copilul mai mare, si pe cat posibil ar trebui sa nu-l obligam sa isi schimbe rutina. ma rog, asta era sfatul din carte, dar ca sa vezi cat de mult am priceput, noi l-am dat la gradi cand tudor avea 3 lunisoare... [alcool] in cazul mariei insa, cred ca nu as da-o la scoala in toamna, las-o sa se obisnuiasca intai cu noua familie mai mare, e timp tp scoala si in 2010 [cool] Edit: felicitari dana! si sa ai succes sa-ti termini cura [flo] (dupa aia poate tzii si pt mine[:D], ca eu ma gandesc la mancare INAINTE de a incepe vreo cura[q], sunt hopless in privintza siluetei [bang]) [url="http://razvan-glinta.piczo.com/?g=36969912&cr=1&nsrc=slh"]Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta![/url] ________________________ ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
    Link to comment
    Distribuie pe alte site-uri

    Oaspete
    Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

    ×
    ×
    • Adaugă...