Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cezariana vs nastere naturala


Recommended Posts

Dragi mamici si viitoare mamici, Dupa cum vedeti si din nick-ul meu, sunt gravidutza in sapt 13 si tot incerc sa-mi rezolv dilema nasterii. Doctorul care imi monitorizeaza sarcina "militeaza" pentru nastere naturala. Totul e bine si frumos pana aici pentru ca si eu imi doresc foarte mult asa ceva cu toate durerile si inconvenientele. Problema este ca la un mom dat, acum vreo 4 ani, am avut o otita foarte urata si de atunci am ramas cu nervul auditiv un pic mai sensibil. Din ce am auzit eu nasterea naturala ar potenta eventualele probleme ale nervului auditiv si/sau cel ocular. Pana acum nu am apocat sa vb cu un ORL-ist care sa-mi spuna concret ca numai prin cezariana as putea naste. Am vb numai cu medicul ginecolog care mi-a spus ca nu ar fi nicio pb... . Dar eu am in minte cazuri concrete de surzenie la nastere...si nu ma bucura deloc. Imi puteti spune cate ceva despre asta? Are cineva informatii mai argumentate? Merci mult de tot. [bebic][bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gravidutza, un raspuns corect iti poate da doar un medic. In rest, noi ne putem da cu presupusul, dar ma indoiesc sa-ti fie de vreun ajutor. Multa sanatate si sarcina usoara![flo] Ioana [gravi] 13+ si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...