Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu pot sa cred...


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20
Si acum ultimele 24 de ore: Marti pe la 12 a plecat la un prieten sa-i faca calculatorul,au trecut trei ore nu am sunat,a sunat el sa-mi zica ca mai sta un pic.A mai trecut o ora jumate a sunat el sa-mi dea raspunsul de la un magazil pe unde il rugasem sa treaca la intoarcere si sa zica ca in 10 minute ajunge.Desi trecuse mai bine de o ora el nu aparea...si printesa mae facuse febra si l-am sunat sa-i zic sa-i ia ceva de la farmacie...nu a raspuns...dupa ceva timp a sunat el sa-mi zica ca e la alt prieten sa bea...a venit muci(scuzati-mi expresia),a daramat cate ceva prin casa,m-a oblicat sa merg sa-i iau de baut.Am culcat copilul si el a inceput sa asculte muzica tare...l-am sugat sa lase mai incet ca doarme fata...a smuls dividiul din priza si mi-a pus in brate...sa ma duc a doua zi la produs sa-i aduc 10 dvd-uri.Nu a trecut mult si a pus muzica la maxim si a inceput sa danseze(defapt sa duduie intentionat pr a reranja si mai mult vecinii)...fata a inceput sa planga...a trebuit sa ma cert cu el ca nu ma lasa sa merg s-o linistesc.A tinut showl asta de la 12 la 3.30...copilul atipea ca el mai oprea muzica 10 minute sa fumeze si apoi iar sarea din somn.A venit si cineva la usa si de nervi el a dat cu pumnii in usa si iar s-a speriat copilul...Apoi i-sa nazarit lui sa ma cheme urgent in camera copilului si a inceput sa tipe acolo la mine ca nu sunt in stare sa am grija de fata,ca nu-am aerisit camera...da mirosu de carciuma din sufragerie nu-l simtea...am luat fata plangand de noua sperietura si abia la 4.30 am reusit s-o maai adorm.Intre timp a a fost cat pe ci sa ma oblice iar sa ma culc cu el,dar s-a multumit pana la urma cu mainile lui.Si dimineata nu se intamplase nimic. Dar am decis eu sa se intample ceva si am luat decizia corecta Nu stiu daca am fost coeerenta,dar sunt foarte obosita ... __________ Cea mai optimista mamica! Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007) [url="http://good-times.webshots.com/photo/2976683810102239560ZOGYOR"][foto]Printesa mea [/url] [url="http://b1.lilypie.com/QeuGp2.png"]Bibi se face mare! [/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/566755473sAtWCE"]VIDEO[/URL] In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!
mai bine te milogesti de parinti/sora/prieteni pana te pui pe picioare... sper ca iti iubesti suficient de mult copilul ca sa nu te mai intorci la animalul ala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

orice lala,dar nu te du inapoi. iubestet-te pe tine si pe fata ta.

esti o splendoare de femeie,care nu merita sa aibva de-a face cu un dobitoc. du-te la politie sa depui plangere,sa nu aiba voie sa se apropie de tine. ai grija de voi!

 

33S+[ruga]sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

AMR 7 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Lala, cum mai sunteti? Sper ca bine. Nu te-am mai "auzit" demult.[pup]id="teal">

 

MARINELAid="limegreen">

__________________________id="teal">

 

 

[foto]Pid="blue"> aid="red"> tid="purple"> tid="teal"> yid="orange"> - la 11 luniid="red">id="size4"> [pegeam]

Craciunitaid="size3">id="red">......dansatoareid="red">id="size3">

 

Asa a inceput fericirea......id="green">

 

 

[copil] PATRICIA ALEXIAid="red"> Atata sunt de mare !!!id="blue">03.IAN.2008id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu povestea ta si m-am cutremurat. M-am uitat si pe pozele voastre cautandu-l pe cel care v-a provocat atita suferinta. Nu m-a mirat decit faptul ca se potrivea foarte bine cu ce-mi imaginam. Se vede pe chipul lui buhait si incercanat ce fel de om este. Nu vreau sa judec, dar nu te-as fi vazut niciodata linga un astfel de om. Esti asa frumoasa...Sper sa te pui pe picoare si sa-ti refaci viata in anul ce vine. SUnt convinsa ca vei gasi un onm adevarat linga care sa stai, iar Bibi a ta va fi mult mai fericita departe de cosmarul de om ce-i este tata natural.

Multa putere si nu te uita inapoi

 

Simona, mami de baieti [8**]

David (10 nov 2004)si

Matei (24 aprilie 2008)

MONTAJ

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta
lala s-a intors acasa la sot .. mai multe nu mai spun ..
align="right" id="quote2">Daca stii, poate spui totusi...poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
align="right" id="quote2">"mai multe nu spun" .. in sensul ca nu o aprob si ca eu, daca as fi fost in locul ei, nu m-as fi intors .. dar e decizia ei, e viata ei, e casnicia ei, e copilul lor .. din ce spune lala, reiese ca se inteleg mai bine si ca el e ok, merge la job, se inteleg ok .. eu sper sa fie asa si le tin pumnii sa le fie bine!Elena [mamica] de [copil] Eva Maria (14.01.2008)Eva creste mareid="red">id="size2">[foto] Evaid="red">id="size2">Eva filmuleteid="red">id="size2"> [papica] papa bunid="red">id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa o judec Doamne-fereste saraca ce face in situatia in care e, dar eu zic ca e de condamnat si familia ei care ii refuza orice ajutor in asemenea momente. Sunt sigura ca asta e principalul motiv pentru care s-a intors.

 

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lala.... nu stiu ce ash putea sa iti spun sa te pot ajuta.

 

In mare parte situatia mea a fost ceva ceva asemanatoare. Nu atat de grav, nu cu batai permenente, dar cu teroare si ganduri, si mii de cuvinte urate. Plecat la parinti de cateva ori pana s-au saturat si ei de mine, senzatia aia ca nu apartin intre ei, intoarcere la sotul abuzator, lupta acerba, pentru fiecare centimetru de respect, pentru fiecare milimetru de liniste... E o lupta crunta, dusa si in somn. Sunt 4 ani de cand traiesc o casnicie.... fada, goala.

 

Eu am razbit in sensul ca m-am detasat de el. Mi-am impus regulile, greu, dar mi le-am impus. Nu e totul frumos, nu e numai liniste. Am pierdut 2 sarcini, am par alb in cap la 30 de ani si ma simt obosita.

 

Vrei sa traiesti in continuare cu el, poti sa traiesti in continuare cu el? Bun. Dar impune-te. Copilul e copil si casa e casa, iar tu esti nevasta-sa. Comporta-te ca atare.

 

Vine acasa beat? Cheama politia sa-l tina la sectie pana a doua zi. Cheama si un prieten de bautaura sa bea la tine in casa? Ia-l pe ala de mana si da-l afara. Te loveste? Ia scaunul si rupe-i-l in cap. Sau leaga-l de pat cand adoarme si bate-l cand se trezeste sa-l asculti cu urechea. Vrea fata? Lasa-i-o vreo trei zile, da sa stea cu ea efectiv, sa o imbrace, sa o spele, sa-i dea sa manance.

 

Vrea haine calcate? Pune-i fierul de calcat in brate.

Vrea mancare calda? Sa o faca.

Vrea curat? Sa faca curat.

Crede ca tu cheltuiesti prea mult? Cu banii de mancare du-te si ia-ti un parfum de cateva milioane, haine scumpe si bijuterii si pune-l sa le achite.

 

Isi ia bautura acasa? Ia-o si varso pe scurgerea de la chiuveta. Te trimite dupa bautura si-ti da bani sa iei? Cumpara o jucarie la copil si intoarce-te cu ea acasa si spune-i ca asta trebuia sa cumperi.

 

Pune-i copilul in brate cand e treaz, pune-l sa o schimbe si scoate la imprimanta articole despre abuzul domestic si pune-i-le in fatza sa le citeasca.

bafta

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...