Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu pot sa cred...


Recommended Posts

Ce pacat [q]

 

 

Felicia id="size2">- cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe Davidid="blue">id="size2"> (24.06.2008)id="green">
id="Trebuchet MS">
id="purple">[9cer] Poze cu noi

 

Povestea nasterii *** Slide show Davidid="blue"> *********************

Cine nu poate vindeca nici cancerul, dar nici macar o simpla raceala, nu ar trebui sa pretinda ca poate preveni cancerul cu vaccinuri! Rusine mafiei farmaceutice din toata lumea!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu, sincer, ma asteptam. Fata asta a avut tot sprijinul de care avea nevoie... bani, trimiteri la anumite centre, sfaturi, etc. Daca nu ma insel cateva fete au si ajutat'o financiar...

Eu nu am nimic cu ea daca vrea sa continue sa fie batuta. Dar dupa ce animalul ala chinuie copilul si il loveste, iar tu sa te intorci, mi se pare ... [bang]

 

-----------------------------------------------------------------------

„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noideea
lala.... nu stiu ce ash putea sa iti spun sa te pot ajuta.In mare parte situatia mea a fost ceva ceva asemanatoare. Nu atat de grav, nu cu batai permenente, dar cu teroare si ganduri, si mii de cuvinte urate. Plecat la parinti de cateva ori pana s-au saturat si ei de mine, senzatia aia ca nu apartin intre ei, intoarcere la sotul abuzator, lupta acerba, pentru fiecare centimetru de respect, pentru fiecare milimetru de liniste... E o lupta crunta, dusa si in somn. Sunt 4 ani de cand traiesc o casnicie.... fada, goala.Eu am razbit in sensul ca m-am detasat de el. Mi-am impus regulile, greu, dar mi le-am impus. Nu e totul frumos, nu e numai liniste. Am pierdut 2 sarcini, am par alb in cap la 30 de ani si ma simt obosita.Vrei sa traiesti in continuare cu el, poti sa traiesti in continuare cu el? Bun. Dar impune-te. Copilul e copil si casa e casa, iar tu esti nevasta-sa. Comporta-te ca atare. Vine acasa beat? Cheama politia sa-l tina la sectie pana a doua zi. Cheama si un prieten de bautaura sa bea la tine in casa? Ia-l pe ala de mana si da-l afara. Te loveste? Ia scaunul si rupe-i-l in cap. Sau leaga-l de pat cand adoarme si bate-l cand se trezeste sa-l asculti cu urechea. Vrea fata? Lasa-i-o vreo trei zile, da sa stea cu ea efectiv, sa o imbrace, sa o spele, sa-i dea sa manance.Vrea haine calcate? Pune-i fierul de calcat in brate.Vrea mancare calda? Sa o faca.Vrea curat? Sa faca curat.Crede ca tu cheltuiesti prea mult? Cu banii de mancare du-te si ia-ti un parfum de cateva milioane, haine scumpe si bijuterii si pune-l sa le achite.Isi ia bautura acasa? Ia-o si varso pe scurgerea de la chiuveta. Te trimite dupa bautura si-ti da bani sa iei? Cumpara o jucarie la copil si intoarce-te cu ea acasa si spune-i ca asta trebuia sa cumperi.Pune-i copilul in brate cand e treaz, pune-l sa o schimbe si scoate la imprimanta articole despre abuzul domestic si pune-i-le in fatza sa le citeasca.bafta
align="right" id="quote2">[bang][bang][bang]Adica, imi place sa fiu abuzata si insist in continuare... ce conteaza fetita noastra care creste intr-un astfel de mediu? [q][q][q]Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai din aceste motive mi-a fost teama sa mai scriu la acest subiect si anume ca v-oi fi judecata.

Adica nu m-au judecat persoanle care ar fi avut dreptul si cand colo...

va multumesc celor care a-ti incercat sa-mi fiti alaturi![flo]

poate ca nu e buna decizia luata sau poate ca e buna...dar cine are dreptul sa ma judece?Eu zic ca nimeni,e dreptul meu sa sper la o famile sau nu,e dreptul meu sa incerc sau nu.Dar clar nu e nimeni in masura sa ma judece...si cu aceasta declar inchis subiectul acesta,si ma retrag de pe acest forum...

 

 

__________

Cea mai optimista mamica!

Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007)[red]

Bibi se face mare!id="pink"> id="size3">

 

 

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, tu cu viata ta faci ce vrei. Am invatat sa ascult si sa ajut pe cei care vor sa fie ajutati. Iti place viata in teroare, e alegerea ta.

 

Trist e ca o fiinta depinde de tine. Si de alegerile tale. Asta e cu adevarat trist. Atat.

 

-----------------------------------------------------------------------

„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, oricare au fost motivele care te-au facut sa te reintorci la el, este total alegerea ta. Nu am sa spun ca ai facut o alegere buna sau rea...ideal ar fi fost sa il parasesti definitiv, dar intr-o lume ideala nu ar exista atitea greutati.

 

Chiar daca te-ai intors la el, incepe sa progresezi cu pasi mici. Se poate, nu trebuie neaparat sa te rupi total de el chiar acum. Deci continua sa "lucrezi" cu tine, nu te lasa moale gindindu-te la lucruri frumoase si roz...

 

Fa cursuri de specializare care iti vor oferi un salariu mai bun. Chiar daca acest pas mare te insaiminta, incepe prin a te duce la scoli sau centre comunale si prin a te interesa de asa ceva. It va da satisfacitie mare si vei fi mai stapina pe picioarele tale in viitor.

 

Socializeaza, nu te inchide in casa si in tine. Sigur, familia ta si prietenele tale vor fi suparati o perioada ca te-ai reintors la el, multa lume nu intelege ce se intimpla cu o persoana abuzata. Dar nu te lasa, iesi afara din casa, intilneste-te cu prietenele, reia legaturi de prietenie uitate, fa-ti prietene noi, vorbeste cu vecinii...

 

Fa-ti un cont de banca separat. Pune in el orice marunt care iti cade pe mina. Nu ii spune de acel cont pentru nimic in lume! Iti va fii de folos, o sa vezi!

 

Gindeste-te mai mult la tine. Stiu ca e greu, dar incearca sa te pui prima pe lista. Fa un efort si schima-ti gindurile de la "ce o sa faca atunci cind vine acasa?" "oare o sa vina beat, o sa ma bata?" la "sint frumoasa, sint o mama buna" "vreau sa fac o baie, linistita"

Asta te va invata incet-incet sa iti regasesti increderea in tine, te va face sa vezi mai clar in jurul tau, va avea efecte pozitive.

 

Tu nu ai nici o vina in toata povestea asta. Ai avut nenorocul sa dai peste o relatie abuziva si sper sa ai puterea sa iesi din ea.

 

Meriti mai mult, tu si fetita ta meritati o viata linistita, nu calvarul in care traiti![pup]

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalaid="red">, nu de pe acest forum tb sa te retragi.Nu te judeca nimeni. Poate dintr-o furie a imposibitatii noastre de-a actiona in acest caz, mai spunem si cuvinte mai dure..

 

Happy in to a spus bine, eu zic sa-i urmezi sfaturile. Si sunt convinsa ca in inima ta si tu vezi lucrurile astfel.

[pup] pe tine si pe fetitza si aveti grija de voi

 

Simona, mami de baieti [8**]

David (10 nov 2004)si

Matei (24 aprilie 2008)

MONTAJ

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi pare rau ca te-ai intors acasa Lala. Iti supui copilul a un mare risc. Ca te supui pe tine riscului de a fi iarasi batuta...ok ai decis, copilul insa nu poate inca decide. Tu decizi pentru el! Daca tu nu ai exagerat cu nimic in cele descrise mi-e greu sa cred ca un asfel de om se poate schimba. Periodic doar.

Eu cred ca e timpul sa te maturizezi.

 

Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006)

 

Larisa

 

S-o ajutam pe Alexia!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Departe de mine gandul sa judec, insa in adevar copilul e expus unei situatii abuzive. Lupu-si schimba parul da' cu naravul stii cum e...

Ca sa nu mai spun ca nu pe forumiste trebuie sa fii suparata. Ai grija...sa nu fie ca-n cantecul cu Nitu.

 

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...