Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu pot sa cred...


Recommended Posts

Va rog sa ma iertati ca scriu, dar am facut greseala sa privesc pozele noi puse de Lala pe webshots, si simt un gol imens in suflet. Lala, priveste si tu pozele, prin ochii altcuiva, fetita ta iti face impresia unui copil fericit????? Mie nu!!

Inca odata imi cer scuze ca am indraznit sa-mi spun parerea si multumesc a miam oara lui Dumnezeu, ca la momentul respectiv am luat decizia corecta pentru copiii mei.

Atit am avut de spus!

 

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

 

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Yasmine,da eu vad un copil fericit...sau vreau sa vad?M-ai bagat in ceata...

Ce ai vrut sa spui ca ai luat decizia corecta?Ai trecut prin ceva asemanator?Chiar mi-ar face bine sa vb cu cineva care a trecut prin ceva asemanator,dar a mers pana la capat...am putea vb si pe PM

 

__________

Cea mai optimista mamica!

Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007)id="red">

Bibi se face mare!id="pink"> id="size3">

POZE-nou!

 

 

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmina am citit povestea ta,eu zisesem PM ca nu stiam ca si tu ai subiect deschis si m-am gandit ca nu vrei sa faci publica.

Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine.

Si inca o data am inteles ca eu nu sunt atat de puternica,ca mi-e frica sa lupt.Defapt mi-e frica de legile din tara asta:daca imi i-a copilul,daca Doamne ajuta imi este incredintat copilul mie dar in timpul unei vizite mi-l rapeste,daca totul va fi bine cum v-oi accepta eu sa-si petreaca vacantele singur cu copilul?Daca Doamne fereste ma omoara sau si mai rau imi omoara copilul ca sa se razbune?

Nu stiu dar imi este frica de atat de multe lucruri pt ca este un om razbunator.Si eu sunt singura cu copilul impotriva lui,prietenii si familia au inceput sa creada ca eu sunt de vina ca ma bate.

E inca liniste,dar va veni si vremea furtunii,si imi e frica de lupta,imi e frica defapt pt copilul meu...

Sunt momente in care ma simt vinovata (momentele in care el se poarta frumos) ca imi doresc sa fie cu printesa mea departe de el...

Sunt momente cand imi vine sa-i dau cu o tigaie in cap,ca duce cainele afara si nu-l sterge cand il aduce in casa(Bia merge inca in 4 labe),ca devasteaza sifonierul in cautarea unuei bluze desi cu 5 minute in urma i-am zis ca am bagat-o la spalat...

Inchei mesajul ca o iau pe aratura

 

 

__________

Cea mai optimista mamica!

Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007)id="red">

Bibi se face mare!id="pink"> id="size3">

POZE-nou!

 

 

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vazusem un mesaj de-al tau, la intrebari legislative, data trecuta (la impacarea nr.5) prin care intrebai cum se poate renunta la un divort si pareai foarte fericita ca v-ati impacat.

 

Asa ca toata teoria asta cu "m-am intors de frica", "lumea nu ma intelege", "eu n-am nici un ajutor" sunt doar scuze si justificari inutile, dupa parerea mea.

 

Eu cred ca te-ai intors pentru ca AI VRUT, si in nici un caz nu te-ai intors de frica. Si pentru ca TU te consideri mult mai importanta decat copilul tau si securitatea lui.

 

Sfatul meu este sa duci copilul la parinti sa-l creasca ei - macar asa stii ca sigur scapa cu viata, ca acolo unde l-ai dus tu acum nu prea are sanse, daca deja, la 1 an, a luat ceva pumni.

Sau iti imaginezi ca asta n-o sa se repete niciodata, nu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20
pentru ca azi am pus copilil la somn si dupa cateva minute il aud pe domnul "sot" vorbind cu cineva in sufragerie si cand merg sa vad el pusese fata langa el in canapea si el incerca sa doarma...am luat copilul in brate si i-am reprosat ca nu a lasat-o sa doarma in patut,el mi-a dat o palma iar eu i-am zis sa fie ultima oara cand da in mine.Atat mi-a trebuit ca a venit dupa mine in camera copilului,a inceput sa-mi care pumni la greu in cap,fara sa tina cont ca am copilul in brate si evident ca in toata nebunia aia a fost lovita si fetita.Nu-ia pasat ca fetita plangea si eu tipam disperata sa nu mai dea...Am apucat sa pun copilul in patut si mi-e mi-a mai tras si o paruiala si cateva suturi...deci semne vizibile nu sunt...decat cateva cucuie...ca in resta stie unde sa dea ca sa nu ma invinetesc...Nu stiu cat de coerenta sunt,imi cer scuze...
align="right" id="quote2">Doamne fereste de asa bestie! Fata draga, fa-ti bagajele si pleca la parintii tai! Eu muream cu el de git daca se atingea de un fir de par de-al fetelor mele! [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa,ai nevoie de curaj ca sa lupti cu morile de vant...nu inseamna ca va fi bine aici cu sotul meu...of e greu sa-nteleg eu ce fac,da voi care priviti problema din afara...

Nu sunt scuze,dar e greu sa nu mai speri...e greu sa lupti...nu-mi caut scuze...Chiar nu stiu cum sa explic ce simt,ce fac ca sa fiu macar putin inteleasa...

 

__________

Cea mai optimista mamica!

Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007)id="red">

Bibi se face mare!id="pink"> id="size3">

POZE-nou!

 

 

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa lupti cu tine insati si cu slabiciunea ta. In rest.. toate se rezolva.

Eu nu o iert nici acum la 30 de ani pe mama mea pentru ca nu a fost destul de puternica sa plece de langa un om abuziv. Deciziile le iei singura. Numai ca nu le iei numai pentru tine, ci mai ai un suflet nevinovat care depinde de tine.

 

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da asa este trebuie sa ma gandesc la copilul meu in primul rand,dar eu mai am o teama...daca mai tarziu cand va creste,nu ma va intelege...daca redescide el procesul cand fata face 12 ani si ea alege sa ramana cu el,daca vreodata o sa o cert prea aspru pentru ceva si va fugi la el...daca el ii va putea oferi mai multe si va fugi la el...ce o sa ma fac eu in caz ca se intampla asa ceva,eu fara copilul meu nu pot traii...va rog ajutati-ma sa scap de teama asta

 

__________

Cea mai optimista mamica!

Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007)id="red">

Bibi se face mare!id="pink"> id="size3">

POZE-nou!

 

 

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...