Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu pot sa cred...


Recommended Posts

Au intervenit niste probleme la tata la munca si ai mei nici nu au plecat din Bucuresti...spera sa reusesca in jur de 5...deci abia la 7 daca or ajunge la mine...[q]

 

__________

Cea mai optimista mamica!

Laura[mamica] de [zana] Bianca Mihaela(15.12.2007)id="red">

 

 

 

 

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LaLa draga mea AI INCREDERE IN TINE! cu cat ai mai multa stima fata de tine, cu atat te bazezi mai mult pe fortele tale.Pentru ca, atunci cand exista, ajuta oamenii sa ajunga acolo unde isi doresc, indiferent de cat de vitrege sunt conditiile in care trebuie sa se descurce .

Si nu uita tot ceea ce faci acum iti va marca viitorul,daca vrei sa alegi sa ramai vei face greseala vietii tale, care va fi din pacate si greseala care va marca negativ viata si dezvoltarea copilului tau.

Am citit acest topic inca de cand ai inceput sa-l scrii si abia astzi am vazut ca a fost readus in discutie si nu numai asta,am vazut ca dupa tot ce ai patimit, TU totusi te-ai intors acasa si m-am temut, sincer pentru voi,nu atat pentru tine pentru ca tu faci cu buna stiinta ce faci, ci mult mai mult pentru copilul tau,un suflet nevinovat(nu ca tu ai fi vinovata de ceva)care "sta pe o bomba cu ceas".......scuza-mi expresia daca te deranjeaza.

Sper ca in cateva ore vom avea si vestea ca ati ajuns cu bine la parintii tai.....am vazut ca unele fete sunt neincrezatoare ca vei pleca.....eu totusi sper ca vei reusi sa faci pasul ,de data asta definitiv.

SA AUZIM DE BINE![pup]

 

 

 

 

 

POVESTEA NOASTRA

Alex-cu rochita

ALEX si DIANA

CU MAMICA

 

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

 

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ca ai postat putin inaintea mea din nou.

Nu-i nimic daca esti hotarata,asa cum vrem sa credem toate asta nu e un inconvenient,NUMAI CA ATUNCI CAND VIN SA TE IA,PLEACA! si nu mai privi in urma.

 

 

 

 

 

POVESTEA NOASTRA

Alex-cu rochita

ALEX si DIANA

CU MAMICA

 

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

 

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lala, m-am perpelit azi. M-am perpelit cu sufletul la gura sa pleci. Am facut luna casa, de stress... eu fac curat la stress... pleaca odata din casa aia, si nu te mai uita inapoi. Toata ziua am stat ingrijorata si numai in gandurile mele ai fost, parca ai fi devenit problema mea. O iau personal. Daca ai fi fata mea as zbura pana la tine sa te scot din iadul ala.

 

Tu nu meriti fata draga asha o viata. Te-au facut mare parintii tai sa-si bata nemernicul ala joc de tine sa te faca din om neom? Fir-ar mama lui a naibii. Pai o viata ai fata mea, decat sa ti-o distruga el, sa fi la bunul lui plac, ce bun, raul lui plac.... doamne, lala, pleaca odata de acolo. Daca eu sunt asha stresata, imi inchipui ce-i in sufletul tau de copil cu copil. Ma gandesc ca am si eu o floare si daca, doamne fereste, o trece prin ce treci tu acum, mi-ar arde inima pe loc.

 

Daca pleci, nu te mai intoarce acolo, e un nenorocit, nu merita, nu va merita. Nu sunteti obiectele lui sa faca ce vrea el cu voi. Tu esti tu, si fata e a ta. Apara-ti fata de o viata cruda. Si da, du-te la un asistent social (asitenta sociala nu-ti ia copilul ci tine situatia sub observatie, putand sa te ajute sa nu fi singura in razboiul asta) care sa va ajute sa treceti cu bine de tot calvarul asta. Crede-ma ca am retrait azi toata gama de stari pe care le-am trait si eu candva si starea aia de teroare si de amorteala, de scenarii, de ganduri si de frustrare care te macina pana in adancul sufletului tau si te zdruncina. Descotoroseste-te odata de cancerul asta care este sotul tau, scutura-te odata de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala,doamne ajuta.

doamne ,credeam ca esti plecata deja.

of am niste emotii ptr tine.

ma rog sa scapi cat mai repede si usor din acest chin.

 

sa ai grija de Bianca, sa nu se sperie de eventualele conflicte.[pup][flo].

esti in gandul meu.doamne de ai fi mai apropae demine, parol ca te luam la mine acasa, pana ajungeau parintii tai.

 

 

 

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

 

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">

 

 

SONIA, are nevoie de noiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala: curaj, curaj, si inca o data curaj, asta iti doresc. Iti sunt alaturi sufleteste, si daca te ajuta cu ceva sa stii ca exista si persoane pe forum care nu te judeca pentru alegerile tale gresite. Toti facem greseli mai mari sau mai mici, unii chiar imense, important este efortul pe care il depunem ca sa ne oprim din gresit.

 

Sunt convinsa ca tu stii acum ce trebuie sa faci. Inca o data iti spun: curaj, esti pe cale sa faci un pas care iti va schimba viata intr-un mod bun. E ca atunci cand te lasi de fumat (doar ca mult mai important): la inceput ti-e greu, insa in timp devii foarte fericit de alegerea facuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, cum sunteti?

sper ca bine.

 

Domane ajuta.

te asteptam cu vesti bune[pup][flo].

 

Fetelor, pote -s eu prea blonda si nu inteleg[batcap].zau ca nu vad greseala la lala.doar putina inconstienta ca s-a expus ea si bianca, atacurilor brutei prin intoarcerea acasa.dar , ea scumpica a jucat inteligent.s-a intors acasa ca sa-si poata recupera o parte din bunuri[haine, jucarii,etc],ptr ca e constienta ca nu are cum sa le ofere fetitei ei ,pana se pune pe picioare financiar.

Lala ptr mine esti o curajoasa si=o invingatoare[flo][pup].

 

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

 

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">

 

 

SONIA, are nevoie de noiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil ne va raspunde maine.Nu cred ca mai poate acum.

Daca e la parinti stau la povesti iar daca e "acasa" la ea e clar ca nu mai scrie cu sotul "suflandu-i in ceafa"

Sa auzim de bine!Sa ai o noapte linistita LaLa !

 

 

 

 

 

POVESTEA NOASTRA

Alex-cu rochita

ALEX si DIANA

CU MAMICA

 

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

 

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...