Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un cabotin. Sau cum si de ce mi-am inselat sotia


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui oocristina Altineza, cred ca ai surprins cel mai bine, "criza". Totul vine din interior. Din nesiguranta. Din teama. Teama ca nu mai suntem ceea ce am fost, teama ca imbatrinim si ca nu am savurat prajiturile toate. Teama ca vom descoperi ca totul este DOAR ATIT.
Asta e doar unul dintre motive si tine de psihologia barbatului. Ne place sau nu, nu avem incotro, au un alt fel de a gandi si actiona. Zici ca totul vine din interior. Si ce te faci cand si exteriorul e steril? Cand relatia, oficiala sau nu, devine insuportabila, cand primesti atentie cu pipeta, cand relatia se rezuma la "buna dimineata" si "noapte buna", cand sexualitatea devine doar sex, cand ea nu vrea sa auda de proiecte de viitor cu tine, cand esti doar cel care castiga bani si lista ar putea continua... Voi chiar credeti ca barbatii se duc la altele doar pentru sex? Credeti ca nu au si ei nevoie, ca si noi, de afectiune, de caldura, de intelegere, de comunicare, sa se simta doriti si apreciati? Chiar credeti ca viata e doar alb sau negru? Radicalistele, aveti barbati amici, barbati cu care sa puteti discuta deschis, constructiv, barbati de la care puteti afla si necesitatile lor? Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am constatat ca puilor care tipa intotdeauna li se da de mincare. Nu am invatat sa tip, dar cred ca voi lasa educatia deoparte in cazuri extreme. Blue Eyes, exteriorul este steril pentru ca nici noi nu facem nimic sa il schimbam. Stam suparati, ca niste arici, asteptind atentia celorlalti. Sa ne citeasca gindurile si sa ne aline. Dar la orice apropiere, ceilalti se inteapa in "blana" noastra. Odata intepati, evita sa ne mai ... ingrijeasca. Nu putem oferi ceea ce nu ni se cere, ceea ce nu stim ca este nevoie sa oferim. Nu putem citi gindurile. Relatiile sterile cred ca apar cind nu exista comunicare, si greseala este a celui care nu comunica. Suntem sotii, nu mame sa stam la capul lor si sa ii intrebam mereu: ce s-a intimplat puisor, te rog, spune. Si el sa stea menultumit si eventual sa ne repeada: mai lasa-ma cu cicaleala, ca mi-a ajuns la servici. Cind spui ce doresti, clar si raspicat, si nu esti luat in considerare, atunci inseamna ca nu contezi pentru celalalt. Dar cind contezi si nu vrei sa comunici ... se ajunge la sterilitate. Ce poti sa ii faci unui om mut, mai mult decit sa il tratezi cu mutenie? Cred ca stim, fiecare dintre noi, o multime de oameni nemultumiti, inchisi in sine, care mai degraba birfesc pe la colturi si se pling decit sa spuna raspicat ce ii nemultumeste. Intr-o blazare ... sterila, de neintelesi. Ce sa le faci? Cum sa ii tratezi? Nu merita nimic mai mult decit sterilitatea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai tot acolo ajungem Cristina, la lantul de nemultumiri provocat de lipsa de comunicare de ambele parti. Unora le e teama sa se deschida, altii nu vor, pe unii nu ii intereseaza, altii ar vrea sa o faca si nu au invatat, mai sunt si cei care au obosit sa vorbeasca singuri.... Aveam inainte o alta semnatura luata de pe un site de psihologie, suna asa: Baza unei relatii sanatoase sunt intimitatea emotionala, intimitatea intelectuala si sexualitatea. Am sters-o in cadrul subiectului de acum un an si jumatate, Dragostea neconditionata(atunci afirmam ca e conditionata, acum confirm: e conditionata de o serie de factori, altfel moare!). Am inlocuit-o cu actuala, pe care am gandit-o (asta e din putul propriu!) in timpul nebunelii consumistice inainte de un Craciun. Uitam des de ce avem nevoie, sau de ce au nevoie cei din jurul meu: a aprecia masculinitatea unui barbat nu inseamna ca el trebuie sa fie cocosul, care canta in casa; inseamna mult mai mult… Gata cu pseudofilozofia si pseudopsihologia (zic asa, pentru ca nu am studiat psihologie sau filozofie, totul e nivel de profan). Am zis gata, mai de desfacut cutii, m-am mutat la soare acum 10 zile. Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt germanofoni, imnuri dragostei, imi place mult Nena: http://www.youtube.com/watch?v=0g0XMl9IhA4 http://www.youtube.com/watch?v=eE1YhAPESpk&feature=related Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nena a avut un come back de succes reinterpretand vechi succese ale ei remixate [url="http://www.amazon.de/20-Jahre-Nena-Nena-Feat-Nena-Nena/dp/B00006LWT0"]Nena feat Nena[/url] Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am simtit din plin suferinta sotiei mele dupa ce a aflat despre relatia mea... asa incat o inteleg foarte bine pe doamna Noideea, cea care m-a infierat putin mai devreme. Din acest motiv nu am 'certat-o' pentru tonul agresiv folosit la adresa mea, ci mai mult ptr. o presupusa jignire: "alte fraiere". Ii doresc inca odata multa fericire. De mai multe ori am sus: nu am nici o justificare ptr. gestul meu! Daca as fi fost un OM, nu un cabotin, as fi divortat inainte de a avea o alta legatura... Am citit o alta postare, o adevarata lectie de psihologie aplicata: Erectia, bat-o vina! Altineza nu are dubii, nu are nelamuriri, nu pare sa mai aiba ceva de invatat. Stie totul despre barbati, in special despre cei de varsta mijlocie. Ce-i mana in lupta pe acesti barbati? ERECTIA! sau mai bine spus lipsa ei. Altineza, tin-o tot asa, si-ti doresc sa ai parte de erectii... aaaa, pardon, iti doresc sa ai parte de un barbat fara probleme de erectie si fara mustrari de constiinta privind cele 5-10 partide de sex pe noapte. Am glumit. Nu pot decat sa marturiesc despre mine: Relatia mea extraconjugala n-a avut ca baza sexul. Despre problemele din casnicie am scris mai inainte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blue eyes
Nena a avut un come back de succes reinterpretand vechi succese ale ei remixate [url="http://www.amazon.de/20-Jahre-Nena-Nena-Feat-Nena-Nena/dp/B00006LWT0"]Nena feat Nena[/url] Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
[flo] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, caut pe net un cantec superb al Nenei "Der Anfang", nu-l gasesc [:(] [url="http://www.youtube.com/watch?v=F2NzMdb17kM"]Vielen Dank für die Blume(n)[/url][:)] Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...