Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

GELOZIA SOTILOR


Recommended Posts

[hia] Nu stiu daca sa mai vb despre asta(sincer nu am rabdare sa citesc toate paginile cu subiecte).Haideti sa ne spunem offfurile aici,poate ne simtim un pic mai bine. Hai sa incep eu. Cu sotul meu sunt de 4 ani,na fost cine stie ce gelos pana anul asta in iulie.Era gelos dar in limita normala.Acum in iulie am avut botezul fiului meu si am adus-o si pe mama sa ma ajute si sa-si vada si nepotelul mult dorit,venind ea a trebuit sa-l invit si pe "iubitul" ei(acum fostul).Ma intelegeam bine cu el(de o gelozie iesita din comun si asta),dar in urma vizitei lui nu stiu ce a discutat si ce "sfaturi" i-a dat sotului ca vre-o 2 luni nu m-am inteles deloc cu el. In blocul unde stau sunt multi albaneji si marochini,cand ajungem in parcare si ma dau jos din masina am obiceiul sa ma uit in sus la bloc(stau la 7)si cobor cu privirea pe la toate balcoane, si ce credeti ca-mi spune sotul:ce tot te uiti atat? vrei sa vezi daca te vede ca ai venit?spunandu-mi ca permanent ma uit in partea unde stau numai albaneji,iar eu habar n-am care si cum sta ,stiu numai vecinii de pe etaj. Daca stau acasa cu baiatul imi spune: da ce stiu eu ce faci tu cat sunt eu la munca? In apartamentul vecin stau niste albaneji(cel putin asa mi sa spus,nici nu i-am vazut) si vine sotul meu acasa ne asezam la masa si imi spune asa deodata ca el dimineata cand iese la lift vecinu' iesea odata cu el, acuma doar il aude ca se uita pe vizor:"ce vrea sa vada daca am plecat ca sa vina la tine?". In seara aceia m-am certat puternic cu el si i-am spus sa se gandeasca bine ce are de gand sa faca ca eu nu mai rezist in tensiunea aia; mi-a spus pana si ca ma duce la biserica sa ma jur ca n-am fost niciodata cu nimeni(avand in vedere ca i-am fost virgina),bine inteles ca i-am spus ca merg ca ata mi-ar fi trebit sa-i spun ca nu merg.Binenteles ca au fost multe alte situati,de-mi venea sa-mi iau baiatul si sa plec in lumea mea. Au fost niste luni ingrozitoare din casnicia mea,am discutat serios amandoi si totul a revenit la normal.Slava Domnului! Voi aveti probleme din astea? Irina,mamy de [bb]Fabian http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12 nou http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Irina, nu vreau sa te alarmez, dar ceva in genul asta a patit o prietena de-a mea. Adica sotul brusc gelos si ii scotea ochii cu orice. Stii pana la urma care era problema? Sotul avea o amanta, si incerca sa o faca pe nevasta sa se simta cu musca pe caciula si cand suna maica-sa la telefon. A durat ceva pana cand biata femeie si-a dat seama ca nu e vina la ea, ca nu ii da deloc motive sa fie gelos, ci el incerca sa ii abata atentia de la el. Nu spun ca e si cazul tau (sper din tot sufletul sa nu fie), dar mi se pare ciudat ca omul de langa tine, pe care il iubesti si te iubeste, cu care ai un copil, brusc sa nu mai aiba incredere in tine, desi nu are motive sa te suspecteze de ceva. Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tisina asta am zis si eu la inceput si iam zis si eu asta.Problema era ca stateam si ma gandeam cam cand ar putea sa ma insele ,de ce zic asta?pentru ca el lucreaza cu barbati (dimineata il ia cu masina si il aduce cu masina,are lucrare in alt oras)cand e acasa iesim numai impreuna,oriunde merge el merg si eu. Deci... faza e ca asa zisul"iubit al mamei mele ma vazut ca scriam la calculator si ia zis ca am inchis cam repede cand a venit el(spun ce mia zis mama) si de fapt nelu venise si el citise si apoi am inchis,dar lui i sa parut ca eru am inchis repede ca sa nu se vada cu cine vb.De fapt tot ce a incercat el a fost sa-mi destrame casnicia,iar cand ia spus mama :"e ca eu n-am avut nici-o intentie". Esti un caz fericit MamaGiuliei[:)] Irina,mamy de [bb]Fabian http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12 nou http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ai o discutie calma si serioasa cu el: iesiti la o pizzerie intr-o seara si discuta calm cu el. Intreaba-l in cine are incredere mai multa: in tine, sotia ce i-a fost fecioara la casatorie sau intr-un terchea-berchea pasager in viata mamei tale? In tine care ii cresti copilul sau intr-un nene pe care l-a cunoscut si in cateva luni il va uita? Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ViatainCanada"]POZE2[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si iubitul meu sot este gelos si asta e unul din motivele pentru care nu pot sa lucrez dar nici chiar in halul asta.Poate gelozia in cazul tau e o metoda de ati arata ca te iubeste si nu ar suporta sa fie inselat.Nu stiu ce altceva sati spun dar iti doresc multa fericire si sanatate cai mai buna decat toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca gelozia e o boala patologica.Ce vrei sa spui cu a mai fost gelos dar in limite normale? Care'i normalitatea la tine? Mie sau sotului pe vremuri,cind eram tineri si plini de pasiune -:) era suficient sa ni se aprinda beculetele si sa te tii idei de detectivi care pe profesionisti i-ar lasa masca.De ambele parti [:)].Un mic exemplu din cele multe .El: de ce este vizorul deschis la usa te-a vizitat cineva [:D],Eu: si-a notat un nr de telefon dubios( pentru mine [:D])pt ca a aruncat hirtia.Nu am gasit-o,nici in cosul de gunoi.Si mai dubios deci.Am luat bloc-notesul pe care il notase si vreo doua ore am stat sa descrifrez urmele imprimate.Noroc ca scrie apasat. Eh,gelosi sintem si acum dar parca in "limite normale" [:)].In alta ordine de idei,am o verisoara care nici macar nu are voie sa aiba tel mobil.Are doi copii mari dar si acum dupa 30 de ani de casnicie,a luat-o virgina,are o viata infernala.A plecat de multe ori batuta mar.Animalul care ii e barbat e gelos pe orice barbat din jurul ei:tatal lui([V],cumnatul,fratele,unchiul...etc).O poveste foarte urita pe care nu i-as dori nimanui nici macar sa o asculte. Acum...depinde de gelozie.Ea poate sa denote dragoste,posesivitate dar foarte usor poate distruge cele mai frumoase sentimente si sa se transforme in ura.Eu cred ca poate fi tinuta in friu cu multa incredere si comunicare de ambele parti. Aniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca a fi gelos inseamna neaparat sa te loveasca dar daca se ajunge la asta sfatul meu e sa renunti la el ..inseamna ca nu te iubeste...dragoste cu pumnul nu se poate.....in unele cazuri unii uita sasi arate iubirea prin mangaieri si devin un pic gelosi...imi doresc sa fie asa si al tine si sa nu ai altfel de probleme cu sotul tau dar ai grija de tine si fabian....daca lucrurile scapa de sub control fa ceea ce consideri tu ca e mai bine pentru tine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...