Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tulcence ? 10


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor Azi facem cinste cu o felie de tort virtuala si o cupa de sampanie [cheers] in cinstea lui Andrei care azi a implinit 3 ani [s] gabi saru`mana [pup] mirelaionut data viitoare cand vin in parcul din piata noua te voi anunta va doresc un weekend placut si cu mult soare [flo] danybv Mamy de [zana][url="http://family.webshots.com/photo/2471727610102505781DeDHHU"]Maria[/url] (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi][url="http://good-times.webshots.com/photo/2998649250102505781fBaSeD"]Andrei[/url] (21 Martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc din suflet laura pentru urari [pup] danybv Mamy de [zana][url="http://family.webshots.com/photo/2471727610102505781DeDHHU"]Maria[/url] (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi][url="http://good-times.webshots.com/photo/2998649250102505781fBaSeD"]Andrei[/url] (21 Martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dany multi ani fericiti printului Andrei, scuze ca abia acum am vazut ca a fost ziua lui[flo][flo][flo]. Sa fie sanatos, voios si sa aiba viata lunga, asta ii doresc si va doresc si voua[pup] La mine e cam mult de munca pe la serviciu si nu am mai reusit sa intru. Acasa abia acum mi-am reinstalat messengerul si deci sunt putin cam rupta de realitate. Vremea e destul de urata, vad ca maine se anunta ploaie.... Poate reusim sa ne vedem in weekend sau macar mai ziceti pe unde va faceti plimbarile ca poate ajung si eu cu Albet (care sa zicem ca e bine, raceala nu s-a declansat, a avut doar acele zile cu febra mare 39.5-39.8, inexplicabile). I-am dat antibiotic 5 zile si acum nu-i mai dau nimic. Nu stiu ce a fost, tot astept sa inceapa nasul sa-i curga...sa tuseasca...dar vad ca nu pare sa se intample nimic din toate astea. Mai bine daca ar scapa doar cu atat. Intr-o dimineata am zarit-o pe arissa, cred ca mergea spre serviciu dar nu m-a vazut. In rest....serviciu, casa, mancare si somn. Abia in weekend mai ies cu Albert prin parc ca in rest nu prea am timp. Sotul mai iese cu el ziua cand e acasa la topogan.....si cam atat. As fi vrut sa stam mai mult pe afara cu el dar ...timpul...... mirell@, mirelaionut, silvi, dany, moruna, laura, miginuk, va pup si va urez o primavara super si TREZITI-VA!!!!! Hai la scris! [:D] gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna... Cu papere de rau, lui Teo nu i-a trecut raceala fara antibiotic. Peste 2 zile merg cu el la control. Acum e bine...se joaca, ma cert cu el sa nu mai stea pe jos. L-am urcat pe pat..nu prea ii place ca e moale si nu se poate juca. Duminica am fost la Barlad [:D] ...am vizitat si gradina zoologica, numai ca nu am pozele. Sunt la Barlad pe un card. Din pacate ei au calculatorul defect momentan. Sper sa-l repare cat mai curand sa mi le poata trimite. L-am inscris pe Teo la gradinita nr 3 (step by step) in spate la BCR. Nu prea mai sunt locuri dar mi-a spus ca in toamna se mai aseaza locurile si e posibil sa intre. Chiar daca nu intra din 15 sept... il primeste pe parcurs pt ca mai sunt copii care renunta din diferite motive. Mi-a zis sa-l mai duc sa se obisnuiasca. Am fost ieri si s-a jucat vreo 2 ore cu copiii pe acolo. Ii place! Mirelaionut si Dany noi cand iesim nu stam locului in parc... mergem prin oras. Cand nu am cu cine sa stau in parc, nu stau ca mi-e urat. Vino, vino, caldurica, noi te asteptam cu drag, sa ne scoatem prichindeii la joaca-n parc [flo]. ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://i265.photobucket.com/albums/ii237/mirelalutu/Aniversare%20Teo%20-%202%20martie%202009/Imagine070.jpg"]2 anisori[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, of,imi pare tare rau sa aud de cei mici ca s-au imbolnavit.le doresc sa se vindece cat mai curand. azi am aflat ca colegul de pat al lui George a avut oreion in urma cu 2 sapt.[bang]acum am un mare morcov,de cand l-am luat de la gradi imi pare cald,insa nu are temperatura.nasol e ca nici unul dintre noi nu a avut.cand a facut George varicela(varsat de vant)a facut si tati dupa 2 sapt dar o forma ff urat. in rest sambata am fost la tearu de marionete ,cu piesa Scufita Rosie,care e preferata lui la culcare.doar ca lupul cel "lau"o mananca si pe veverita si iepurasul. apropo de rau"lau"cum spune George,se va deschide cabinet de logopedie pt pici,pe 1848 langa spital si va avea si contract cu casa de asigurari.noi sigur vom fi clienti,desi spune si educatoarea ceva de logoped la gradi. iar la piata plugari la et,I sau II in curand un nou loc de joaca pt copii.f spatios cu wc si pisoare pt fetite si baietei,uscatoare de par.tr sa merg sa-l vad,poate chiar maine si va mai zic. la acvariu ati fost?pt copilasi e gratuit,cica e f fain,george a mers cu Razvan in vinera cand se serba 8 martie,eu din pacate am lucrat atunci toata ziua.in timpul saptamanii e liber,in wk e ff aglomerat si nu-i prea indicat pt ei.sunt animale impaiate pesti,e fascinant. mirell@,ma bucur ca ii place la gradi,o sa se acomodeze usor.puei un dres si o pereche de pantalonasi mai grosi si atunci o sa se poata juca si pe jos.nici al meu nu sta in pat decat cand ii este f f rau. si noi tr sa depunem cerere pt inscrierea in noul an scolar. am vz ca inscrierile pt grupa mica incep la 1 aprilie. ne-am intersectat intr-o zi pe trecer la piata noua,eu eram f grabita,iar tu cred ca tragei o fuga la piata. Gabi,inseamna ca doar atat a fost un guturai.si g a avut cate 2 sapt muci,un pic de subferbrilitate si atat. Dany,voi sunteti bine? mirelaionut,ce mi-e dor sa ma plimb cu bb mic cu carutul.bravo fete plimbarete.nu mai pui poze noi cu printesa,macar una de la botez. va pupam si sa fiti sanatosi LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://s254.photobucket.com/albums/hh109/laurag72/George%203%20ani/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna.... Sunt suparata.... cu tot cu medicamente antibiotice... raceala s-a intors la Teo[bang][bang][q]...El se joaca e vesel, mananca dar noaptea e mai greu.... din nou are nasul infundat si tuseste. Cred ca a luat de pe la gradi ceva in 2 ore cat am stat acolo. Azi merg din nou la Doctor si sper sa nu-mi dea injectii. Daca nu i-am desfundat nasucul... pe tot parcursul tratamentului si acum 3 zile chiar era bine. Of, of ,of[bang][bang][bang]. Nu-mi place deloc cand e racit ca ma pune si pe mine intr-o stare de indispozitie. Acum si ceva mai vesel: am reusit sa iau pozele de la gradina zoologica din Barlad. Le puteti vedea incepand de [url="http://picasaweb.google.com/mirelalutu/GradinaZoologicaBarlad#"]aici[/url]. De maine se incalzeste vremea, dar sincera sa fiu nu mai ies cu Teo din casa pana nu se face bine. O sa avem noi tomp toata vara! Laura, e posibil sa ne fi strs una de alta...imi pare rau, dar eu sincer nici nu stiu cum arati[:D]... poate o sa trec pe la cabinet la tine sa te vad... Piciulicii vostri sunt bine??? Arissa, Dany, Gabi, Aura, mirelaionut, silvia, moruna, miginuk, portugal... Hai ca am facut si prezenta... scuze daca am omis pe cineva. [pup][pup][pup] ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://i265.photobucket.com/albums/ii237/mirelalutu/Aniversare%20Teo%20-%202%20martie%202009/Imagine070.jpg"]2 anisori[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura sa-mi lasi si mie programul de la cabinet cand esti tu de tura. ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://picasaweb.google.com/mirelalutu/GradinaZoologicaBarlad#5317599921400653634"]2 anisori si 1 luna[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor, e o zi superba!!! mirell@ paunii sunt bestiali, nici nu mai tin minte de cand nu am mai vazut pauni cu coada ridicata. Frumoase poze si voi veseli si fericiti. Bravo. ma bucur ca ai gasit loc pt Teo la gradi, cu raceala....imi pare tare rau..... Vreau sa te intreb daca Teo face la olita si daca mananca singur. Ca Albert nu face nici una nici alta si nu stiu cum se va descurca. Mai ales cu masa.... laura tin pumnii sa nu faca George oreion...bafta. De ce vrei sa-l ducu la logoped? Parca aproape toti copiii stalcesc cuvintele si vorbesc mai greu la inceput. Baietelul nasilor mei e nascut tot in 2005 si a inceput sa vorbeasca abia din octombrie. Acum el turuie mereu dar nu prea il intelegi. Totusi...daca tu crezi ca e cazul...Nu te ingrijora insa. Il duci la gradinita particulara? Ca parca acolo e logoped. arissa tu ce mai zici? Cred ca Maya e o scumpete! Azi iesim si noi in parc cu tricicleta cred. Dar nu stie sa apese pe pedale si o sa-l tractam[:D]. Mai inainte insa o sa mergem pe la depozite ca vreau sa-i iau un scaunel si o masuta. Il spal pe maini, facem treaba la chiuveta, etc si trebuie ori sa-l tin in brate ori sa ii pun un scaun mare sa stea pe el in genunchi ca sa ajunga. Asa ca musai trebuie un scaunel. Si masuta am zis ca sa mai stea locului sa coloreze..etc. De mancat inca mananca in scaunul de masa asa ca acolo nu trebuie sa actionez in nici un fel deocamdata. Va pup, poate ne vedem azi prin parc. Cred ca pe la 11-11.30 o sa fin in Parcul Personalitatilor. dany voi ce mai faceti? Puiii sunt bine? Poate ne vedem azi.... gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna... Gabi ... Teo nu face deloc la olita... nu se impaca cu ea deloc[alcool], iar cu masa, mananca singurel, dar tot trebuie sa stea cineva de el sa-i marunteasca mancarea. Mai da si pe jos se mai murdareste, dar in general mananca singur. Nici nu-i place sa-i dea cineva sa manance, daca vreau sa-i dau eu nu vrea. Cred ca mai multi copii o sa fie cu pampers. Am auzit ca unii copii care au fost dusi la gradinita dezvatati de pampers au trebuit sa se obisnuiasca din nou sa poarte, ca nu stau educatoarele sa-i intrebe mereu daca vor la baie si nu se duc cu ei. Primul an o sa fie mai greu... dar asta e. Nu scapam de tuse... cu toate antibioticele... [bang][bang][bang] i-am luat acum ceva pe baza de patlagina si sper sa mai calmeze tusea asta urata. Ii fac ceai de coji de ceapa care este foarte bun pentru tuse.... sa vedem ce rezolvam.... mi-a mai zis cineva sa iau o ridiche neagra, s-o scobesc in mijloc si sa pun zahar.... o las o noapte si a doua zi sa-i dau acel sirop ce se formeaza acolo. O sa o incerc si pe asta. Azi din nefericire a facut si febra dar a scazut dupa ce i-am administrat 1/4 fiola algocalmin, asa mi-a zis doctorul pediatru. Saptamana asta se mai incalzeste. Aseara am vrut sa vizitez acvariul, dar era inchis. Are program de Marti pana duminica intre orele 10-18. Ultima intrare se face la 17.30. Pretul este consistent 10 lei pt adulti si 5 lei pt copii. Se zice ca este al doilea acvariu din Europa ca dimensiune si ceea ce contine. Avem cu ce ne mandri. O zi frumoasa si sanatate pentru toti.. ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://picasaweb.google.com/mirelalutu/GradinaZoologicaBarlad#5317599921400653634"]2 anisori si 1 luna[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...