Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tulcence ? 10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabi,George merge la gradi 17 in vest.acum si gradi de stat si scolile au psiholog,logoped,daca nu in fiecare unitate sunt repartizate mai multe scoli unui psiholog.el vb de la 2,5 luni de toate dar nu-l spune deloc pe r ci il inlocuieste cu l sau il omite.pe c il spune p ,sare silabe..de ex "du-ma in lugerie"duma in sufragerie.se grabeste sa vb ,nu-i tate gura e chiar obositor,uneori ma doare capul.in plus taica-su a mers la logo asa ca se mosteneste,si acum mai mananca silabe cand vb grabit. cu oreionul mi-am adus aminte ca e vaccinat[pk],mai mare rusinea ca nu m-am prins dar socul vestii a fost mare,mai ales ca m-am gandit ca nici unul dintre noi nu avusese.acum sper ca a prins bine imunitate din prima doza Mirela la acvariu pt copilasii mici e gratis,George nu a platit.l-a intrebat cati ani are.daca face febra peste antibiotic nu-i prea bine poate ca nu-i merge antibioticul sau e ceva mai grav.siropuln de patlagina nu este indicat la 2 ani.la noi merge bine cu Humex sau ambroxol egis.in plus la bronsite sau pneumonii tusea persista 2-3 sapt pana prin tuse se curata toate secretiile din plaman deci e benefica.plamanul tr sa fie curat si steril. nu va mai faceti atatea prob cu mancatul si olita.in colectivitate invata mult mai repede.la mancat se indeamna cu ceilalti si oricum sunt ajutati de personal.cu olita e putin mai greu dar incercati sa le luati colac reductor,sa va vada pe voi cum faceti si li se va parea super sa faca ca oamenii mari.la gradi nu au olite ci doar wc pe masura lor.si pana la gradi mai sunt 5 luni si au timp sa se invete.de fapt GT acasa a facut intai la colacel,cu noi langa el o multime de laude si incurajari. dDany,ce este cu voi sper ca nu merge pc sau suntei plecati. va doresc o zi frumoasa. LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://s254.photobucket.com/albums/hh109/laurag72/George%203%20ani/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetele Imi pare rau ca nu am mai rerusit sa intru pe forum dar am avut mari probleme in familie [:(] acum totul a trecut si suntem bine , joi seara am venit de la Brasov , am mai fost plecata odata (neprogramata plecarea ) iar sambata am fost la Ct , in Ovidiu fiindca mi-a murit un unchi ( fratele lui tata ) , m-am reintalnit iar cu parintii mei desi plecasem de la ei joi , sambata i-am revazut iar . Copii sunt bine , noi suntem bine , acum totu a reintrat la normalitate. Doresc si eu sanatate multa lui Teo sa se faca bine repede iar mamici lui multa putere sa reziste alaturi de el [flo] Arissa iti zic si eu un sincer La multi ani sa fi sanatoasa, sa fi fericita alaturi de sot si Maya[s] Gabi iti urez si tie La multi ani sa fi sanatoasa , fericita si sa te bucuri alaturi de sot si Albert [s] laura multumesc de gria [pup] si pupam pe George . danybv Mamy de [zana][url="http://family.webshots.com/photo/2471727610102505781DeDHHU"]Maria[/url] (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi][url="http://good-times.webshots.com/photo/2998649250102505781fBaSeD"]Andrei[/url] (21 Martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut la multi ani arissa, sa fii fericita, sanatoasa si iubita si sa te bucuri de tot ce ai[flo][flo][flo][pup] multumesc si eu pentru urari, laura72 si danybv, va pup si va doresc asemenea. laura, abia astept sa vorbeasca si Albert!! Acum nici lui nu-i tace gurita dar din pacate nu articuleaza cuvinte ci doar se face ca vorbeste. Stie la momentul de fata cam 80 de cuvinte pe care le spune binisor. Vad ca zice si S si R....dar a inceput sa schimbe cuvintele cum vrea el. La inceput spunea apa si acum zice papa la apa...si asa mai sunt cateva pe care nu le mai spune ca la inceput. Dar nu-i bai, noi sa fin sanatosi.... dani imi pare rau sa aud ca ati avut necazuri, ma bucur insa ca s-au rezolvat. va pup pe toate gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna.... asa este Laura plamanii trebuie sa fie foarte curati... vad ca nu i-a mers bine cu antibioticele si am fost din nou la dr. pediatru si mi-a dat sa-i fac gentamicina... Maine dimineata terminam tratamentul cu injectii. Acum tuseste mai rar. Ma gandesc sa merg si la un medic homeopat sa vad ce spune .... raceste foarte usor. Arissa si Gabi scuze de intarziere, dar va urez si eu multa sanatate si sa fiti fericite alaturi de cei dragi. [flo][flo][flo] Gabi poate iti faci timp sa schimbi la zile de nastere ceea ce scrie in paranteza la fetele care au acum un bebe... silvi si mirelaionut[:D] Mersi Laura ca mi-ai spus ca pt pitici e gratis intrarea la acvariu. Astept sa se faca bine Teo si o sa mergem si noi. Sanatate pentru toti... ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://picasaweb.google.com/mirelalutu/GradinaZoologicaBarlad#5317599921400653634"]2 anisori si 1 luna[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele Noi , suntem bine cu totii , acum iesim zi de zi in parc cu copii si in casa stam mai putin [:)] Asteptam poate reusim sa ne vedem in parc cu bebeii [:)] Eu cu Mocutza ne-am mai intalnit in parcul mare de la gara . Pupici de la noi si asteptam sa ne vedem cu totii [pup][pup][pup] danybv Mamy de [zana][url="http://family.webshots.com/photo/2471727610102505781DeDHHU"]Maria[/url] (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi][url="http://good-times.webshots.com/photo/2998649250102505781fBaSeD"]Andrei[/url] (21 Martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
buna.... cred ca o iau razna....[bang][bang][bang].... Teo azinoapte a tusit de se trezea in somn si plangea. O tuse seaca. Numai ce am terminat tratamentul, am fost la medic si mi-a dat sa-i fac vaccinul pneumo23. Miercuri i l-am facut si duminica seara tuse. De unde Doamne? O fi vreo reactie a vaccinului? Dar asa tarziu? Nu stiu ce sa-i mai fac, la ce doctor sa mai merg, ce tratament sa-i mai dau ca a luat de toate... Am sa incerc cu niste vitamine, poate i se mai intareste sistemul imunitar. Acum o veste buna... de pe 21 april merg la serviciu. M-au sunat de la Somova ca au nevoie de un inlocuitor pt ca fata care este acum pleaca in concediu prenatal. Am gasit o femeie care mai are grija de inca 5 copilasi mai mari. Ii duce la gradinita si cu al meu sta acasa. La 12 se duce ii aduce, le da sa manance apoi ii pune la somn. Pe la 4 ma duc sa-l iau. Laura e femeia de care mi-ai zis tu anul trecut in toamna. Din 15 septembrie merge la gradinita nr 3 step by step. M-am intalnit vineri cu Silvi si printesa ei. Sunt 2 papusele frumusele. Crinuta e o scumpete de fetita, mititica cred ca ii era foame ca nu prea a stat cu Teo la discutii[:D]. La multi ani tuturor fetelor care poarta nume de flori. ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://picasaweb.google.com/mirelalutu/GradinaZoologicaBarlad#5317599921400653634"]2 anisori si 1 luna[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragele mele! Deoarece m-a lovit o insomnie (a se vedea la ce ora scriu), am vrut sa intru sa va urez Paste fericit, sarbatori cu bine si multa multa sanatate!! Am citit forumul, insa de cateva zile ma ia plansul de fiecare data cand il accesez. Ma doare sufletul pentru Emma si incercatii ei parinti[q]. Imi este dor de voi! Sper sa ne mai intalnim prin parc acum ca se incalzeste vremea. Din pacate eu nu prea am mai iesit, ma consuma serviciul destul de mult si cand ajung acasa sunt varza. Mirell@, imi pare rau ca iar aveti probleme. Multa bafta la serviciu! Maya mea e ok. Creste, vorbeste toate cele, inca stalceste multe cuvinte si e draguta tare. Important e ca inteleg binisor ce vrea sa zica, iar cand nu inteleg ma prefac ca am inteles ca sa nu frustrez copilul. Leaga tot felul de propozitii, de cele mai multe ori constatand ce se intampla prin casa (Tati fatze nani; mami chie; tati a chis usa etc.). A inceput sa formeze trecutul aplicand la unele verbe singura terminatie pe care o cunoaste ea, de ex. "A ducat" sau "A megat" in loc de "a dus" si "a mers", ceea ce-mi spune ca nu mai e vorba doar de imitatie, ea face o diferenta foarte clara intre actiuni prezente si trecute. In fine, sunt maruntisuri astea, dar stiti voi cum ne incantam la fiecare semn de evolutie din partea lor. Va pup, fetele! arissa - mami de Maya(18.03.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...