Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tulcence ? 10


Recommended Posts

DANIBV multa sanatate iti doresc.Nici nu vreau sa ma gandesc ca as putea ajunge la urgente....oricum nici in Constanta nu e altceva insa macar acolo este medic pediatru la Urgente Medicul la care eu merg vine si acasa, contracost bineinteles.Dar la ce medic mergi???Nu trebuia un exhudat faringian sa vada ce antibiotic ii da,dupa antitbiograma....Pai dupa 4 tipuri de tratamente nu ma mir ca nu mai reactioneaza corpul la nimic saracutul.Trebuie imunizat cumva dupa raceala asta..... GabiU distractie placuta la Paltinis....sa veniti intregi de la schi. Am fost si eu aseara cu piticul la medic....avea o hhhhh-iala nu haraiala......si ne-a dat niste extracte pe care de altfel le aveam in casa.....De unde hhh???.....mama a avut viroza, a stat in alta camera o saptamana, insa a luat si andreea dar sistemul imunitar totusi si-a facut treaba, nu a facut febra insa uite ca ceva tot se resimte.Dupan raceala trecuta i-am dat 2 saptamani niste extracte pt imunizare si vad ca ceva ceva...tot au facut... mocutza Andreea Alesia 27.07.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna... Danybv imi pare rau pt ca nu a trecut raceala..., iar de spital am aceeasi parere. Am fost si eu la urgente cu Teo si exact la fel. Mai mult era chiar pediatra noastra de garda si tot la fel a reactionat. Asta este... dincolo va fi o lume mai buna... acolo nu vom mai raci, nu ne va mai fi foame, sete, nu vom mai avea nevoie de doctori, nu vom mai imbatrani. Sanatate multa si fii optimista chiar daca lumea este asa cum este. Gabi wwaawww fain ca aveti planuri de munte. Distractie placuta. Mocutza si eu tot cam 10 kg tre sa dau jos ....poate chiar 15 ca am de unde. Am 1,74m si 79 kg. As vrea sa ma apuc si eu de slabit ca vine primavara acusica si tre sa aratam bine... vorba lui Gabi... blugi mulati.... suna bine. Azi mi-am facut o salata de fructe, fara frisca. pe la 5 un mar si un ceai si gata. Sper sa tin asa macar o luna. Seara facem si exercitii eu si Teo... sa-l vedeti ce comic este cand face genoflexiuni... si mai si numara ....in engleza[:D]. Succes la slabit si tie gabi. Fetele care mai vorbiti la telefon cu Silvi transmiteti-i multa sanatate si din partea nostra. ________________________________________________________________ Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca) [grup] ............................................................................ Mirell@ mammy lui [bonjovi] Teo [url="http://i265.photobucket.com/albums/ii237/mirelalutu/Teo/frumos.jpg"]1 an si 8 luni[/url] 02.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Intamplator am intrat aici si am citit mesajul lui Danibv. Sunt si eu mama, si am trecut si noi prin febra, dar vreau sa iti spun un lucru si te rog din suflet sa nu o iei altfel dcat ca pe un sfat dat din inima. La febra atat de mare nu trebuie sa ti copilul acasa, zbori cu el in urgenta, sa i se administreze o medicatie adecvata, sa ii bage o perfuzie pentru a fi hidratat si astfel ii coboara febra. Consider ca de data asta ai avut noroc, sincer. Nu tratati racelile cu superficialitate. Mirel@, nu e nevoie sa dai din fiola algocalmin, ala e pentru adulti, chiar daca e jumatate sau un sfert, exista pentru copii supozitoare de novocalmin, care e tot algocalmin, insa are alt gramaj. Inca un mic sfat si ma duc de aici, cand observi ca incepe sa ii urce febra, umple cada cu apa la 37 de gr. si scufunda-l acolo. Lasi copilul sa se joace si sa vezi cum scade febra. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin Scuze, mea culpa, acum am citit tot si am vazut ce ai patit la spital. Sincer, bine i-ai facut! Normal ca medicul de garda este pe sectie, asistenta ofensata trebuia sa o sune si poate ii era greu. Ai procedat corect, ce imbecili!!! [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar sa va urez Buna dimineata.fug la serviciile mele.[pup] pe toata lumea si sanatate bolnaviorilor.[cafea] fara zahar pt Gabi si Mocutza,ceai fierbinte cu lamaie pt bolnaviri si ceai de anason pt Mirelaionut,bun pt lactatie. Dany imi pare rau de patania voastra,incerca si dr Cobzariu Loredanasi mie mi-a placut mult.e la visa cu cab,tel 0722454332. LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://s254.photobucket.com/albums/hh109/laurag72/George%203%20ani/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of mai dany cat mai patimiti si voi cu racelile astea...... Si Albert a ramas cu tuse si cand il apuca un acces din asta vomita tot ce a mancat. Dar multumesc lui Dumnezeu nu a mai facut febra, nasul nu-i mai curge...i-a ramas doar tusea si asta din cand in cand. Se mai trezeste si noaptea tusind.....spre sa se termine odata ca nu mai poate nici el mititelul. Cu spitalul am avut si noi de-a face cand l-am internat pe Albert cu otita, dar i-am facut internare la domiciliu. Asta inseamna ca doctorita iti indica o asistenta care vine de 2 ori/zi ( sau cat e necesar) si-i face tratamentul. Eu am nimerit-o atunci pe dr. Bretcan si ea mi l-a pus pe picioare ( a indurat atunci, pana sa ajungem la ea, vreo 3 saptamani de dureri si febra care nu treceau cu nici un antibiotic desi facea si genta si un alt antibiotic concomitent). Binenteles ca pe asistenta o plateam sa vina pt injectii cu 100.000 / injectie, dar macar nu mai scoteam copilul afara din casa. Si in 3 zile s-a facut bine. La urgenta n-as vrea sa ajung vreodata! Doamne fereste pe toata lumea de asa ceva. Imi pare rau ca suferiti atat.....Eu am chemat ultima oara pediatra acasa sa-l asculte la plamani ca tusea si vroiam sa fiu sigura ca n-are ceva si mi-a zis ca pot sa-i dau robitusin. Sincer nu i-am dat dar am comandat un aparat de facut aerosoli si cand imi vine, sper eu sapatamana asta, o sa-i fac cateva sedinte de inhalatii ca cica ajuta f. mult. Daca te pot ajuta cu ceva nu ezita sa ma suni, ai nr. meu. Daca vrei ma ofer sa-ti iau medicamentele de la farmacie sau sa te ajut in orice alt fel vei avea nevoie. Ce antibiotice i-ai dat lui Andrei pana acum? trimit acum ce am scris ca mi-e sa nu pierd mesajul[:D] revin gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am revenit, intre timp am vorbit cu silvi. Este internata la spitalul din Medgidia, are contractii si sta cu perfuzii mai tot timpul. Daca i se opresc contractiile ii va face cerclaj pt ca deja are dilatatie 2 si copilul este angajat, deci risca o nastere prematura. Bebelina e ok, bine dezvoltata, 1.8 kg. Silvi spera sa mai stea in burtica macar pana face 2 kg ca va avea un regim mai bun dupa nastere. Pana-n 2 kg cred ca sunt tinuti in incubator. Are 30 saptamani si sa-i dea Dumnezeu macar inca 7 zic eu, dar daca nu se poate si nu se poate macar sa fie bine amandoua chiar si mai micute[pup]. Conditiile din spital sunt bune, personalul se poarta foarte bine cu ea si cu toata lumea, asistentele roiesc, mancarea e buna. Nu se poate deplasa pt ca sta mereu in pat cu perfuzii dar asistentele ii aduc ce doreste atunci cand le solicita. Eu am intrebat-o despre ce tara vorbeste?[:D] Sa ne rugam pt silvi si bebelina ei. Doamne ajuta! gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele Multumesc fetelor care ne-ati transmis urari de sanatate [pup][flo] Gabi pediatra copiilor mei este dr Popescu Ioana , este o dr tanara dar sa stii ca este buna , mereu cand am avut probleme cu copii ea i-a tratat corespunzator si s-au facut bine , acum Andrei a avut tratament dat de ea l-a facut 5 zile si pe urma exact in noaptea in care am fost la uregnta s-a terminat tratamentul desi a zis dr ieri ca ar fi trebuit sa-i dea mai multe zile acel tratament .Ieri am fost la ea si mi-a dat injectabil inca 5 zile Ampicilina si un sirop pentru tuse Rofedex .Am vazut ca azi noapte nu a mai tusit Andrei asa de des si tare si nu a mai vomat deloc , lucru bun asta . cu Andrei nu am avut asa probleme de sanatate , doar mici raceli in gat aici are el probleme cand are , in reste el este bine .Pe fisa vad ca au scris Amigdalita . Santate multa si voua va doresc [pup] canuta-om-sucit vreau sa mentionez ca Andrei nu a avut febra deloc , el doar are seara unele crize de tuse care duc pana la starea de voma , atat .Asta a fost si motivul pentru care am mers cu el la urgenta , acolo unde am avut intamplarea nefericita cu madam asistenta deranjata de faptul ca ii vin noaptea pacienti la urgenta [alcool] Multi pupici de la noi [pup] Laura , Mirella [pup] danybv Mamy de [zana]Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/danybv?vhost=community"] Album poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...