Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tulcence ? 10


Recommended Posts

Buna ziua oooGabi esti prezenta pe forum , bravo . Mai noua ne-a trecut raceala , Maria totusi mai are din cand in cand cate o repriza de tuse si numai in toiul noptii [bang][bang] in rest este bine . Azi ma simt mai bine fiindca vad ca este soare afara poate dupa somnul de frumusete al Mariei reusesc sa ies putin cu ea afara insa nu pot spune 100% daca ies . Mocutza te asteptam sa ne spui cu am fost la shopping , eu cu Gabi suntem inebunite dupa shopping [;)] Mirell@ sanatate multa lui Teo sper sa-i fi trecut cat de cat [pup] Silvia tinem pumnii sa fie bine si sa nasti la termen [pup] Mirelaionut pupici la printesa si te anunt ca saptamana viitoare vin in vizita , te anunt pe mess inainte cu o zi doua sa vin [pup] Arissa unde esti ? sper ca sunteti bine [pup] danybv Mamy de [zana]Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/danybv?vhost=community"] Album poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mirelaionut am vazut pozele cu piticul tau......asa ce m-am emotionat ......mi-am adus aminte ca asa ii stateau si Andreei caciulitele si nu gaseam nimic pe masura ei.Si era la fel de mica.......of asa ce imi este dor de un bebe mic mic mic mic.Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa.Cum e cu water gripe???? Mai cu shopingul pt Andreea slabut.La carrefour aveau hainute ...hanorace dragute dar pt un an.....si ea va avea 1 an in iulie....ce sa fac cu ele??? Eu mi-am luat ceva din terranova...si cam atat.....nu mai era nimic.....GOOL...peste tot. Acuma sunt disperata ..Andreei ii ies dintii......ii dua numai seara nurofen.....nu vrea nici in brate ...nici leganata.....NIMIIIIC...asa de tare o doare.....CALGEL isi face efectul 3 minute.,....doar.....Am vorbit cu medicul si mi-a zis sa ii bag supozitoare....mai bine decat nurofen......nici nu vreau sa fac abuz ..nici nu vreau sa o doara....Eu...mama....si tata...suntem temrinati de brate ..de plansete......macar doarme noaptea.....asta e ok....VOI CE REMEDII ATI AVUT PT DINTISORI????? A si chamomila....dar ... mocutza Andreea Alesia 27.07.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Noi suntem bine, Mara ia bine in greutate, mananca si de 2 nopti culmea...si doarme[:D], a dormit cate 5 ore nu ne venea sa credem... Mocutza inca nu i-am dat water grip, am luat ceai Baby drink, ii dau seara si vad ca o calmeaza nu mai are crizele alea de colici.., in schimb eu ii dau si lapte praf in completare si trage incet la san imi e frica sa nu se intarce( noi ii dadeam cu seringa ca sa traga ea dar acum s-a puturosit vrea sa-i impingem noi lapticul, azi i-am luat biberon cu gaura f mica, acelea de ceai dar imi e ca se invata si nu mai ia sanul si tare nu as vrea ca laptic am...) Dany, cand vrei sa vii, noi te asteptam suntem acasa, nu plecam nicaieri[pup] In rest ma minunez de puiul mic, e o dragutza, a mai facut falcute...[:D] http://community.webshots.com/album/556405542tNlPgV http://community.webshots.com/album/562770165NDJGai http://community.webshots.com/album/562770166RIDySq [url="http://community.webshots.com/album/569703216Ybxvmx"]Bucuria noastra - Mara Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut dany ma bucur ca sunteti mai bine, lasa ca trece si tusea[pup] mocutza bine te-ai intors de la terranova mi-am luat si eu o camasa rosie, super, dar nu era redusa. La reduceri erau jos, la subsol dar marimi f. mici si eu nu sunt chiar o silfida[:D] cu dintii am avut probleme in sensul ca in perioada aia nu manca aproape nimic, ii curgeau balele dar nu plangea. Nu stiu daca il durea sau nu, dar e clar ca nu plangea. Stiam doar pt ca nu manca mai nimic. cred ca mai bine o lasi sa mai si planga, nu poti sa-i dai mereu analgezice pt la cati dinti o sa-i iasa.....Poate plange pt ca s-a obisnuit sa fie plimbata pe la inaltime...[:D] Nu stiu, vezi si tu ce natura are plansul. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, cert este ca eu pe Albert l-am lasat sa si planga si in brate nu l-am carat deloc prin casa nici chiar cand plangea mai mult. Ne jucam in patut, incercam sa-i distrag atentia.. Poate am avut noroc si nu a fost prea pretentios. Acum insa.......l-a invatat maica-mea in brate si cam intinde mainile sa-l iei[q] gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocutza, si la noi a fost cu cantec pana au iesit dintisori. De vreo doua saptamani au aparut primii dintisori, amandoi odata. Eu i-am dat jucarii din plastic mai moale sa roada, si atat, aici nu se da nimic ca si medicament sau calmant pentru faza cu iesitul dintisorilor. L-am lasat sa planga, de fapt era un marait continuu, rar cand plangea tare. Am consumat o cutie de servetele la doua zile, atat a balit. Parerea mea e sa o lasi sa planga, o mai tii in brate putin, o mai lasi, pana plesneste gingia si ies domnii dintisori. Succes si rabdare! Mami de Matei[bibe] [url="http://www.flickr.com/photos/nati76/"]Poze Matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AZI stam putin mai bine....nu a plesnit nici o gingie....Oricum dureri are dar nu mai sunt asa mari....De la 5 sa trezit ....a dormit si de la 12 e afara.....am fost eu cu ea....si acum e bunicu....e ok...daca o durea nu statea nici afar....ieri nu a stat decat un pic. Nati nu o pot lasa sa planga..........imi e mila....a avut dureri cumplite.... ea nu e obisnuita in brate........deci nu pot spune ca ma santaja.....mai ales ca nici in brate nu se calma..Si au trecut 5 zile deja.Depinde de copil....am inteles ca poate dura si 14 zile pana sparge gingia si iese dintisorul...si la noi sunt 4......nu 2....Seara dupa ce ii dau nurofen se joaca, e vesela,ma cauta sa ne jucam......sta singura in patut......deci clar a avut dureri cumplite. mocutza Andreea Alesia 27.07.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUT!!!! pe partie a fost suuuuper! Am schiat 2 zile pline, a fost bestial! Nu ne asteptam sa gasim zapada dar era din belsug la Paltinis. Pe partia din Gura Raului nu se putea schia pt ca nu era zapada dar la Paltinis a fost excelent. Am si poze, filme dar mi-e greu sa le pun acum, trebuie sa fac selectie, inclusiv pt scos pe hartie. Apropo, daca va intereseaza, la Domo este o oferta cu 0.19 lei poza ( fata de 7 lei in oras). Vad ca nu prea a fost animatie pe aici.....S-a intamplat ceva in lipsa mea? silvi...ceva ceva?[bibe] mocutza vad ca nu ai avut parteneri de discutie....[flo] in rest? gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...