Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salajencele sarbatoresc!!!Bine ai venit Alex![64]


Recommended Posts

Ziua buna! Multzam de cafea si trataie Maria! [flo] Sunt la scoala Bia, maine am laborator...azi m-am trezit cu noaptea in cap ca am venit cu autobusul si acum sunt chiauna, cred ca merg sa-mi iau o cafea si apoi stau sa citesc pana la 14 vand am iar ore. Dar am intrat sa va citesc... Asa cum spuneam, eu am uitat cum mai e cu copiii in Ro pe strada, in magazine, aici nu sta nimeni sa se uite pe ce pune mana copilul, nu sunt gardieni, nu sunt vanzatoare cu ochii pe tine, ai voie sa faci absolut orice in magazin atata vreme cat nu deranjezi pe altii. E adevarat ca marfa cateodata arata aiurea ca nu au ajuns lucratorii sa o aranjeze, pentru ca multi se uita si nu o aseaza la loc, dar ca vanzatoarea sa faca observatie copilului, NEVER! Si nici binevoitori care sa incerce sa-ti calmeze copilul nu sunt. Aici fiecare cu oala lui, e asa de bine! La magazinele de haine, dupa ce ai luat de pe rafturi o tona de haine, asa un brat plin, te duci in cabina si le probezi si cand iesi ce nu cumperi(poti sa nu cumperi nimic, e absolut OK) le pui pe un suport special, nu trebuie sa te chinui sa le gasesti locul, le aranjeaza fetele din magazin. Daca se nimereste sa fie acolo cea care ia marfa incercata si nevanduta, iti zambeste frumos si iti spune ca se ocupa ea de haine...io am o placere sadica(asa de razbunare pe vremurile tineretii cand nu aveam ce incerca si apoi cand au inceput sa fie si la noi produse nu indrazneai sa incerci ceva din cauza acriturilor de vanzatoare) sa merg din magazin in magazin si sa incerc hainele care imi plac. Nu cumpar mare branza, doar daca mai sunt la reduceri si chiar imi place pretul, in rest numai daca imi trebuie ceva neaparat, dar ma relaxez...[:D]. bia si olim, ati ghicit! Mobila e facuta in Ro, dar nu stiu in ce fabrica, nu scrie...dar am ramas MUTI cand am vazut. Nu ne asteptam. adriana, mobila nu seamana cu cea de la IKEA, daca am fi gasit acolo asa ceva, sigur am fi luat de la ei, ca luam la jumate de pret. [bang] A noastra e din stejar masiv cea mai mare parte, ieri am crezut ca ma cocosez pana am pus-o la loc cu Ovi, atat e de grea! Acum abia astept sa merg acasa si sa o umplu. olim, a costat 1500 de euro. Cum spuneam e din lemn, din stejar, doar rafturile sunt din lemn din acela presat si cu furnir de stejar. E foarte bine lucrata. Noi voiam musai din stejar dca sa potriveasca cu masa si scaunele, cu parchetul si asa model n-am gasit la IKEA din pacate...Si a avut un alt avantaj: era montata [:D]. oti, am sa fac dupamasa o poza la biblioteca daca n-ai reusit sa vezi pe site. [pup] multi! pup pe toate, vin mai pe seara! [pup] [url="http://vorbele.blogspot.com/search/label/vorbe%20de%20copil..."] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] in viteza si de la noi.. Miha nu reusesc sa intru pe site. Sunt prinsa intre alaptat (amu am gatat) si dictare [:D]. Ioi mama, A, M, U, a, m u, Ama, Mama, Uma, am mu, um,[:-)))] deja am luat-o io razna. Ce ma distreaza cel mai tare e, ca tre sa fac dictare cu el in caietul de casa, ca asa a zis doamna invatatoare. Da caietul sta acasa, si eu am incercat sa trisez, zicadu-i ca ajunge, da el nu si nu. Mai trebuie [:-)))]. Cred ca vrea sa ma enerveze, vede ca vad ca le stie scrie si ce isi zice? Ia sa o enervez io pe asta un pic.[:D][:D][:D] Una peste alta, ma bucur ca stie sa le scrie, si ca deocamdata e ok la scoala. [pup], iesim minten afara da mai vin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARIA- LA MULTI ANI!!! [pup] Cu multa sanatate, nastere usoara si un bb somnoros si mancacios... BIA- m-am amizat de pataniile cu Matei...Ai un stil haios de a povesti...[:D] ADRIANA-da, mergeam la Vlad atunci, si acum e ok cu calcul meu...Nu te-am observat... OTI- vreau sa-ti laud barbatul care ofera servici de depanare complete [:D] ( adica m-a si dus acasa cu masina dupa ce ca n-a mai avut ce repara la unitatea centrala ) MIHAELA- e minunat ce povestesti despre cum se comporta lume acu copiii acolo...Uite, aici, eram cu Luca in piata , si la un moment dat pune mana pe o tricicleta sa se uite putin la ea...Eu nu zic nimic, ma uitam la alte produse...In 30 sec,daca vanzatorul a vazut k eu nu iau copilul si nu-l pleznesc eventual ca a indraznit sa puna mana pe o jucarie, a inceput el:"Nu e voie sa pui mana" bla, bla... Nu-mi pun mintea cu astfel de specimene sa le educ eu, si plecam...Aud in spate comentarii( cu un alt vanzator de acolo ) spuneau ce obraznic a fost copilul " si mama nu i-a zis nimic"...asta era consternarea generala... GIULIA- cum a iesit varza? OLIM- ai hotarat ce gatesti? [pofta] FETELOR- am fost ieri la Cluj pentru paradontoza asta cu care m-a innebunit medicul din Zalau, de ma vedeam cu proteza in pahar anul viitor...[:D] Dr. conf. specializat in paradontoza mi-a spus asa: ca am niste dinti minunat [:I]se vede ca i-am ingrijit bine...dar datorita terenului genetic va trebui sa-mi fac igienizare la stomatolog la 3 luni ( in primul an) si la 6 luni, toata viata...In rest, sa folosesc pasta speciala, fir dentar, apa de gura, igiena riguroasa, propolis, etc, dar...o sa vorbim despre implant peste vreo 25 de ani si despre proteza peste 5o de ani [:D] Uffffff...ce m-am linistit [:)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116240"]AJUTA 2 surori in lupta cu timpul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diplodocus OTI- vreau sa-ti laud barbatul care ofera servici de depanare complete [:D] ( adica m-a si dus acasa cu masina dupa ce ca n-a mai avut ce repara la unitatea centrala )
Hmmmmmmmmmmm........ asa deci... servicii complete...[:D] Vezi ce faci fata, ca vin sa te iau la intrebari. [:D] Deci, ce a avut pana la urma??? Calculatorul, evident! [:D] [pup]
Citat:
citat din mesajul lui diplodocus FETELOR- am fost ieri la Cluj pentru paradontoza asta cu care m-a innebunit medicul din Zalau, de ma vedeam cu proteza in pahar anul viitor...[:D] Dr. conf. specializat in paradontoza mi-a spus asa: ca am niste dinti minunat [:I]se vede ca i-am ingrijit bine...dar datorita terenului genetic va trebui sa-mi fac igienizare la stomatolog la 3 luni ( in primul an) si la 6 luni, toata viata...In rest, sa folosesc pasta speciala, fir dentar, apa de gura, igiena riguroasa, propolis, etc, dar...o sa vorbim despre implant peste vreo 25 de ani si despre proteza peste 5o de ani [:D] Uffffff...ce m-am linistit [:)]
Uf, ce bine ca ai scapat. Mai da ce medic panicos te-a speriat in halul asta???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin la raportul de seara. Am facut tocanita de maruntaie, cu muuuulti morcovi, asa cum ne place [pofta]pe care o vom manca langa macaroane fierte, ca se fac mai usor dect cartofii [:D], si amu e gata si ciorba de vacuta, da o mai las un pic pe keep warm, ca se fragezeste carnea [:D]. Asta am observat odata cand am uitat-o acolo si de atunci o mai las cca 1/2 ora la caldurica, abia apoi o depresurizez [:D]. Voi ce ati gatit azi??? Haideti cu idei pe maine si pt mine. Bia,Adriana, la mine a functionat perfect la faza cu tarantitul si uralatul in magazin urmatoarea schema: o singura data in viata lui a facut Andrei o scena pentru o masinuta roz. I-am cumparat-o sa scap de privirile celor din magazin, apoi o vreme cred ca vreo juma de an nu l-am mai dus cu mine la cumparaturi. Pur si simplu evitam magazinele cand ieseam la plimbare. Avea cred catre 3 ani si pricepea, la un moment dat, m-a intrebat de ce nu intram si i-am explicat de ce. Si nu am mai avut treaba in veci. Si acum ma intreaba frumos: pot sa imi iau aia sau aia din magzin? Daca se poate da, daca nu, asta e, ne consolam cu privitul [:D]. Deci la mine a fost simplu, nu pot da indicatii [:D] [pup] la toate, va astept la raport, pana doarme urlatorul [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Musai intalneala vineri pe la ora 17 , ce ziceti ??? La 4 ies de la lucru , duk fetele la socrela si apoi sunt free !!! Cine vine ??? Otilia , de data asta te invoim . Cum a mai fost Alex azi ? Ioana , bine ca ai scapat de un stres . Medicii astia din Zalau sunt de toata groaza . Mihaela , mi-am amintit de capac . Pana la urma esti lamurita cum sta treaba ? Iti trimit [url="http://www.ezidri.ro/manuale/ManualKUKTA%20RO.doc"]manual de utilizare a oalei[/url] se descarca gratuit si mai poti studia cate ceva despre oala. Maria cum ai petrecut azi ? Haide cu poze . Te asteptam vineri si pe tine la intalnire. Olim, bafta la curs. Ai gasit perdele ? Merg sa mai [rufe] [curat] [vase] [spala] si la fete sa le fac [baie] si daca mai am timp mai trec pe la voi ! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia , am scris aman2 cam deodata . Eu papitza nu fac azi ca imi trimite socrela la sufertas . Cat despre faza cu neintratul si cu explicatul de ce si cum la noi nu tine . ce sa va povestesc ca de ieri pana azi a si uitat de pedeapsa si a inceput iar cu strigatele pe strada . Pana cand i-am amintit ca iar nu se uita la desene azi si parca si-a mai revenit . Asa ca multumeste la DD ca ai avut un copil cuminte . Eu multumesc la DD ca sunt sanatoase !!! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"na seara!!! bey,oti si o am evitat sa-l iau cu mine pe matei prin magazine,ca mi-e mai usor fara el, da degeaba ca nu uita ce trebuie sa faca in public[:D].doamne si ce mai alearga si se veseleste.mno, dreptu-i ca nici io nu ma dau in vant sa-i fac educatie printre rafturi si-l mai las sa-si faca de cap[:D].nu-l stresez,da mor de nervi si draci cand aud comentariile vanzatoarelor comuniste,care au neste replici:pe vremea cand aveam eu plozii mici............sau musai trebuie batut ca altfel nu pricepe[bang].da vorba adrianei, is feriita ca-i sanatos. adriana, deci vineri la 17 ne vedem[olala]?unde? Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...