Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O parere obiectiva, va rog


Recommended Posts

Draga Daniela Iti spun si eu parerea mea : faptul ca el , din motivele sale , nu "respecta" perioada fertila , nu inseamna neaparat ca de-aceea nu ramai insarcinata . Sa stii ca si faptul ca tu te gandesti prea mult la un copil , poate bloca anumite lucruri si ca pur si simplu sa fie si din cauza ta . Asa a fost cazul meu : ne doream amandoi al doilea copil si ne-a trebuit 1,5 ani sa raman . Bine , nu stiu daca chiar am respectat perioada fertila cu raporturi in fiecare luna(avea si el deplasari profesionale) , insa nu era normal . Iar doctora ma asigura ca va veni bebelasul, din mom ce pt primul am ramas din prima . Incearca sa te gandesti la altceva si va veni . Chiar daca miercurea si vinerea , ba chiar si duminica nu... Teoretic ,spermatozoizii au o durata de viata mai lunga de 24 ore . Daca sotul pretexteaza ca din motive bisericesti nu poate in fiecare zi , lasa-l ...Oricum ,important este ca va doriti un copil si ca dpdv medical nu-s probleme.El va veni pana la urma!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

asta nu cumva o fi tot un subiect din "ala" cu o singura postare a "initiatorului"? asta ca sa nu vb singure pe aici, si cineva sa rada de noi, intr-un balon.[alcool] Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii! Antonie de Saint-Exupery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sfaturi sa dau, nu ma pricep prea mult la posturi si ce poti sa faci sau nu cand esti in post, dar subiectul asta mi-a adus aminte de un banc: "Doi tineri proaspat casatoriti se intorc acasa de la petrecerea de nunta. El ii spune: Draga mea acum vreau sa-ti spun care sunt regulile mele: dimineata la ora 7 fix vreau ca micul dejun sa fie pe masa, indiferent ca sunt acasa sau nu. La ora 12,00 pranzul trebuie sa fie pe masa, indiferent ca sunt acasa sau nu, iar la ora 19 fix cina trebuie sa fie servita indiferent ca sunt acasa sau nu. Ai inteles, e clar? Ea: Da dragul meu e clar, acum sa-ti spun si eu regulile mele: luni, miercuri si sambata fac dragoste indiferent ca esti acasa sau nu, e clar, ai inteles?"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca, doamne-fereste, ati ajunge sa fie cazul de o inseminare artificiala sau fertilizare in vitro, el ce ar mai zice? ar renunta sa mai faca copil ca doamne-doamne nu-l lasa sa procreeze decat natural? eu zic sa-l intrebi si asta si daca nu e de acord teoretic vorbind, cu aceste metode e clar, sa nu-ti mai pierzi vremea cu el. ca s-au grabit unele sa zica ca s-ar putea sa fie din cauza ta ca nu ramai sa nu le crezi. cred ca nimeni nu-ti poate da o parere obiectiva cum ai cerut la inceput, fiecare si-a spus de fapt tot parerea subiectiva, dar eu te inteleg. hai, sambata spre duminica inteleg, asta in cazul in care merge la biserica duminica, dar in rest nu-l inteleg. si sexul la program vad ca el il impune in aceste conditii,hai ca azi e luni putem, azi e miercuri nu putem...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru raspuns. Ma ajuta sa aud si ce gandesc altii. Voi incerca sa am mai multa rabdare... chiar daca poate imi ticaie ceasul cum spunea cineva... chiar daca poate ma gandesc prea mult la asta si de aceea nu se intampla. D-na doctor chiar mi-a spus ca ar fi bine sa evadam cateva zile departe de stresul cotidian... in perioada fertila bineinteles [:D]. Dar nici asta nu am reusit sa facem... suntem mult prea ocupati. Da-mi Doamne rabdare si intelepciune. Si apoi faca-se voia Ta. Va multumesc inca o data si astept si alte sfaturi, nu sunt suparacioasa [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_xy
Va multumesc tuturor pentru raspuns. Ma ajuta sa aud si ce gandesc altii. Voi incerca sa am mai multa rabdare... chiar daca poate imi ticaie ceasul cum spunea cineva... chiar daca poate ma gandesc prea mult la asta si de aceea nu se intampla. D-na doctor chiar mi-a spus ca ar fi bine sa evadam cateva zile departe de stresul cotidian... in perioada fertila bineinteles [:D]. Dar nici asta nu am reusit sa facem... suntem mult prea ocupati. Da-mi Doamne rabdare si intelepciune. Si apoi faca-se voia Ta. Va multumesc inca o data si astept si alte sfaturi, nu sunt suparacioasa [pup]
imi cer scuze, nu am vrut sa te ironizez, dar cum sunt foarte multe subiecte "ciudate" pe aici.... cu rabdare, orice lucru se rezolva... Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii! Antonie de Saint-Exupery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela eu zic ca tipul e pur si simplu stresat de raspunderea pe care ... mai nou ... o au gigeii lui [:D] Ascult-o pe catalina ca altfel e ja-le [alcool]. Shi ca sa-tzi spun din experientza proprie ... am fost 2 sapt, fix in perioada de ovulatzie cu cortul pe 1 plaja pustie shi kre k ne-am facut lectzia in fiecare zi. Ei ... nimic!!!! Chiar puteam sa bag mana in foc ca am probleme ... In schimb am ramas gravi intr-o luna in care am "marcat" 1 sg data!!!! de chiar ma intrebam cand naiba am ramas ... Noroc ca acea "singura data" a fost fix in ziua in care aniversam casnicia ca altfel nu mi-as fi adus aminte macar si as fi fost tentata sa cred in ... magie [:D] Mariaa mi-a placut mult ce ai spus [flo]. mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off topic ileanna, ce noroc ti-e si cu evenimentele astea dom'le [:D][cool] sa va fie de bine si sa va creasca frumos gandacelul [flo] daniela [pup] looking for my sunshine [am] +6
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering. It’s the way that I found freedom! " byron katie [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WHAAATTT? Daniela, daca intr-adevar situatia e asa cum spui, eu zic sa iti pui niste intrebari legate de convingerile religioase ale sotului tau.Scuze ca ti le voi sugera eu-desi sunt ff personale, dar natura subiectului pe care l-ai deschis este ea insasi f personla.Deci nu prea am cum sa ocolesc.... 1)Sotul tau era virgin cand s-a casatorit cu tine( si implicit si tu).Ca asa spune religia. 2)In zilele de post fumeaza , bea?Ca ala nu mai e post... 3) Se poarta ca un adevarat crestin?Sau merge la biserica dar face pacate grave fara sa ii pese.De genul...nu are mila de animale , de semenii sai, nu isi respecta familea, injura etc, Parea mea este ca ori respecti totul sau cat mai mult posibil...ori lasi scuze......fara sex in zi de post... In postul Craciunului ce o sa faceti??Nu o sa incercati deloc?? Si chiar daca nu ai fi in situatia de a incerca sa ramai insarcinata, mi se pare de neacceptat sa nu vrea sa faca sex cu tine 3 zile in fiecare sapt,si probabil si in alte zile de post/sarbatori.Mai ales ca sunteti proaspat casatoriti.Asa era si inainte?Sau daca situatia a fost ca in prima mea intrebare de mai sus, ati discutat despre convingerile acestea religioase?Ai fost de acord? Ce se intampla daca ziua ta sau aniversarea casatoriei pica intr-o vineri?Cina de post cu lumanari ...de la biserica si strangeri de mana inainte de culcare??? Nu vreau sa par lipsita de respect fata de religie.Eu cred ca atata timp cat crezi in Dumnezeu si faci fapte bune, nu e vreun pacat sa faci dragoste cu sotul tau.Mai ales cand iti doresti copii. Maria, pentru tine sa faci dragoste cu sotul tau e o povara?O datorie?Imi pare rau sa aud daca este asa.Eu una sunt o femeie tanara si sanatoasa si nu mi se pare rusinos sa admit ca, da e normal sa fac dragoste cu sotul meu, nu ii fac favoruri, imi place la fel de mult ca si lui.In Romania, inca sexul e un subiect tabu.Femeile au impresia ca vor fi gresit catalogate daca admit ca au apetit sexual.Li se pare injositor pt. o femeie sa faca primul pas.Gasesc scuze de genul...toti barbati gresesc...pt ca au ...nevoi.De parca femeile nu ar avea.Etc. Am cam ajuns off topic ...In fine, Daniela iti urez bafta si sper sa se rezolve situatia si sa ai in curand un copil sanatos. Lara Erinn's mummy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...