Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

doream sa fie bine.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui crisseis
Era sa uit: probabil trebuie sa ne asteptam ca bubu1 sa intre si pe acest topic si sa raspunda acid tuturor celor care doresc s-o sustina de Daiana Raluk(asa cum a facut si la un alt topic al Daianei).
am intrat! succes la sustineri! cred ca nu ma mai intereseaza! ma simt cu sufletul impacat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Denisam
E clar ca are probleme la cap si un astfel de comportament dovedeste lipsa de respect fata de tine si lipsa de incredere-cum sa mai poti reface ceva- ce crede el ca se poate refacee doar o utopie-eu as rupe orice contact cu el, mai ales pt linsitea copiilor si ca sa ia putere sa ii cresti. Faptul ca regreta sau ca mai are sentimente nu ii da dreptul sa se comporte in asa hal si sa te controleze.Eu nu as putea trai cu un asemenea om care una zice si alta face.Multa putere si bafta!
care incredere? cand te suna "prietena" la care ai fost in vacanta si te ameninta ca ii spune sotului ca s-a culcat cu tine? alo!!!!!!!! am gresit dar nu cu orice pret caut impacare. asta e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catale
Daiana, am citit povestea ta si subiectul fostului tau sot. Mi-a parut bine cand am citit ca incerci sa ai o alta relatie si m-am bucurat pentru voi cand am citit ca i-ai dat o sansa. Insa nu prea merge bine, din pacate. Nu poti trai in teroare. Ati putea merge la un consilier de cuplu... Poti sa faci o ultima incercare. Nu e usor sa treci peste asa ceva. Si daca isi va reveni el, s+ar putea ca ulterior sa nu poti uita tu ce a facut el. In afara de un consilier, nu stiu ce altceva ati mai putea face.
parerea mea este ca nu exista nici o teroare, dar....doar teroarea ca eu cred ca nu mai vrea sa fim impreuna si nu are puterea sa imi spuna [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu acum, Bubu, faci o greseala foarte mare pentru relatia voastra, O SUFOCI. Eu te cred ca esti nelinistit, ca ai o gramada de intrebari fara raspuns, ca ti-ai fi dorit sa fie altfel...insa ce faci tu acum se cheama picatura chinezeasca, sufocare, si daca nu incercati sa faceti o schimbare, o sa ajungeti de unde ati plecat. Bubu, chiar si in varianta in care banuielile tale ar fi 100% adevarate (e foarte posibil sa nu fie), reactia ta nu este deloc potrivita, nu castigi nimic asa, dimpotriva, chiar pierzi. Si in fond ce te mai intereseaza acum ca a fost 1 sau au fost 3 sau au fost 6 cat timp ati fost despartiti? Iti schimba cumva dorinta de a fi cu ea? Luati-va de manuta, atata timp inca va mai doriti sa fiti impreuna, si mergeti la un consilier. Daca tot ati reusit sa treceti peste ce a fost mai greu, e pacat sa va impotmoliti la mal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oare dintr-o leafa de invatator poti sa mergi in doua concedii intr-un an? eu cred ca nu, mai ales ca unul era la Madrid("concediu in timpul scolii, din 22 noiembrie"). dar "nemernicul" trebuie sa plateasca 2000 lei pe luna " pentru fete", masina care o foloseste(23000 eur), si toate creditele. intr-adevar BRAVO DIANA!). asta e! promit ca nu o sa mai intervin. chiar nu imi place ca viata mea sa depinda de niste raspunsuri de pe forum. scuze daca v-am deranjat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubu, mi-a placut cum ai pus problema -barbateste ! e intr-adevar stupid ca hotaririle pe care le ia sotia ta sa fie influentate in mare masura de un forum... Inteleg ca nu-ti place prea mult situatia in care te afli si ca ai multe de reprosat sotiei. Din pacate, nici tu nu esti chiar nevinovat ... Greseli ati facut amindoi si tot amindoi le puteti repara ! Interesul ar trebui sa fie maxim, mai ales ca aveti 2 copii ! Ideal ar fi sa poti "sterge" cu buretele amintirea acelor luni, in care sotia a ramas singura ( cu actiune de divort intentata) iar tu,cu amica respectiva... Nu poti sa-i reprosezi prea multe,situatia era de asa natura incit se parea ca voi chiar urma sa va despartiti definitiv. In aceste conditii (umilita,stress,o anumita stare de confuzie,tensiune maxima) ea poate ca nu a luat cele mai bune decizii si s-a antrenat intr-o existenta specifica unei "single woman".Marea majoritate a femeilor ar fi facut la fel. Faptul ca sinteti azi impreuna spune multe ; ca voi chiar va iubiti [olala]! Asta fiind situatia ,ar trebui sa va si iertati unul pe altul [pup]! Oricum, ce s-a intimplat s-a intimplat. Ca sa iesiti din cercula asta vicios (al reprosurilor) va trebuie tarie de caracter si un suflet mare ! Eu cred ca le aveti pe amindoua si ca puteti ! Sa va ajute Dumnezeu sa treceti peste tot si sa reuniti familia definitiv! [flo] ps- situatia voastra poate avea happy end ; ginditi-va,fiecare in parte, ca celalalt ar fi putut muri intr-un accident,sa zicem ; cum ar fi fost atunci ? nu v-ar fi parut rau ca n-ati "trait" altfel ? In pace si buna intelegere ? When there is nothing left but God, that is when you find out that God is all you need ! If you want to learn to love better, you should start with a friend who you hate !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubu, de ce ii reprosezi ce a facut cat erati despartiti ? Asta nu inseamna sa inchizi acel capitol din viata. Cum spunea Adina mai inainte, o sufoci. Si o indepartezi de tine. Nu ai fost usa de biserica deloc. Daca vrei sa te impaci cu daiana, nu e asta calea. Iar ultima ta postare da si mai rau. Foarte bine ca ai procedat asa, insa nu ii scoate ochii. Incercati sa va ganditi la viitor, nu la ce a fost... la ce o sa faceti de Paste, nu la unde, cand, cu cine, cum si de ce a fost ea in concediu, construiti din nou fara sa puneti in decor si acest episod...Ea era dispusa, insa nu mai scormoni... bip.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...