Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

doream sa fie bine.....


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui spic de grau
Numai mie mi se pare bizar ca un cuplu sa intre pe forum sa isi spele rufele in public? Nimeni nu a fst langa voi nici cnd ati calcat stramb, nici cnd v-ati pupat, nici cnd v-ati luat. Nu va stie nimeni cum sunteti, care va e caracterul... Ce credeti ca obtineti din subiectul asta? Consiliere gratuita? Ma indoiesc! Mai degraba circ.
Mi se pare cam rautacios,nu crezi ? Acesti 2 oameni au probleme si e bine ca le discuta undeva,macar mai vad si alte puncte de vedere (in afara de cele apartinind rudelor,care de cele mai multe ori sint partinitoare). E bine sa discuti despre ce te framinta si nu e prea usor sa gasesti un "loc" unde s-o faci.DC-ul e OK pt asta. Pt ca nu si-au dat numele reale,nimeni nu are habar cine sint (f bine ca si-au protejat identitatea ) asa ca nu si-au spalat nimic aici ! Cine e deranjat,sa se mute pe alte topicuri ! Oamenii astia au greutati,stress si nu mai trebuie sa-i facem si noi sa se simta prost...daca putem sa le spunem o vorba buna, un cuvint de incurajare ... Daiana, Bubu [flo] E si asta un semn pt voi ; ca sa vedeti cum e "lumea" . Stringeti rindurile si aveti grija de familia care v-a dat-o Dumnezeu ! Ramineti impreuna si creste-ti-va fetele amindoi ; nu le condamnati sa fie ( f posibil) complexate si nefericite .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Problemele nu se pot "rezolva" pe forum ,asa e ; consilierii sint specializati,asta e meseria lor si de multe ori pot ajuta (din pacate,nu intotdeauna...). Aici, chiar daca nimeni nu le poate oferi solutia ideala,cel putin primesc suport,incurajare,intelegere ... si multe opinii critice [:D],evident si dushuri reci. eu cred ca e bine sa vada si opinia comunitatii (oricare ar fi ea) ; e benefic dupa mine sa te vezi si prin ochii altor oameni.Nu strica. Daca sustii ideea trimiterii (de urgenta) la un consilier,pai spune-le asa ! Cred si eu ca e o idee f buna !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spic de grau, poate ar trebui sa fii mai indulgenta. Nu inteleg exact care crezi tu ca este rolul unui forum, sau despre ce ar trebui sa se discute la un subforum dedicat problemelor familiale. [:)]Probabil ca e bulversant pentru tine, dar ASTA este ideea forumului: te consulti cu lumea, te descarci (ceea ce, da, e terapeutic, intreaba pe cine vrei tu). Cand n-ai cui spune, forumul este consilierul, terapeutul, palnia in care iti versi amarul fara riscul de a supara, plictisi, sau de a fi recunoscut de cineva. Da, si poate veni si un barbat, sa vorbeasca si el, ori sa lase dejectii, dupa caz...[:)] De-aia, deci de aia, de aceea este forumul forum. [:)] Interventiile tale inhiba, ranesc si ...nu ajuta. Initiatoarea topicului te-a invitat simplu sa nu citesti. Ai aceasta libertate! [:)]Si a fost gentila, dupa parerea mea. [flo] In fond asta este viata, acestea sunt problemele si confruntarile casniciei. Citind acest topic, mai exact comentariile lui Bubu, mi-au venit in minte cuvintele cu care ma punea la punct bunica, o moldoveanca de toata isprava: "oari nu ti-i, fa, rusini sa sari cu gura ca c..va?!" [:)] Daiana draga, sotul tau are aceste comentarii pentru ca ii permiti sa le aiba. Te trateaza ca pe o potentiala usuratica pur si simplu pentru ca poate.[hot] Ce nu intelege el (si, probabil, nici in copilarie nu i s-a explicat), este ca atunci cand ai facut o magarie esti vinovat. Si esti pedesit. Si, daca nu-ti intelegi greseala, ti se explica din nou, cu cuvinte mai simple, apoi esti pedepsit pana intelegi. Doar in felul acesta devii adult cu bun simt [asia]. Sau cu decenta de a nu latra mai tare ca sa nu fii latrat. [:)] Iata, Daiana, ca sotul tau nu intelege nimic din nimic. Si nu e datoria ta sa il educi la aceasta varsta. Pentru ca el nu intelege grozavia gestului lui de a-si parasi sotia si copiii, nu isi constientizeaza iresponsabilitatea si nu are empatia sa inteleaga durerea profunda, raul profund pe care le-a cauzat. Probabil nu va intelege niciodata confuzia ta, nevoia ta de stabilitate din acea perioada, jignirea si umilinta pe care le-ai trait in acel an. Pe care el le-a provocat cu cruzimea data de imaturitate. Dar tu esti adulta, nu-i asa? Tu esti pe pozitia in care stabilesti limitele. Ma refer la limitele intre care se poate razgaia, rasfata, fustaci, mozgori, mieuni,cocheta, moftangi, alinta, acest adult cu atitudini de copil.[:)] Ca sa nu mai spun ca nu a avut ragazul sa simta consecintele faptei sale iresponsabile: l-ai primit in bratele tale (nu te judec[flo] ), iar el nu a avut timp sa dea cu nasul de singuratatea, blamul, desertaciunea, enorma pierdere pe care le presupune inselaciunea lui. El, probabil, nici nu e un om rau. E doar un barbat nematurizat, care face rau. Exact ca un pui de catel care, in exaltarea jocului, musca pana la os. Ce nu trebuie facut dupa aceea este sa nu fie scarpinat dupa ureche [pup] Iti inteleg perfect motivele, dar cred ca te lupti cu morile de vant si, in loc ca, la sfarsitul acestei lupte sa te alegi cu un barbat, tu te mai pricopsesti cu un copil care ti se agata de picior si, mai mult, isi infige dintii ca sa stai. ayleen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ayleen, [asia] Daiana, imi amintesc de ce imi scriai la sub meu: "Strumfi=daca te ajuta cu ceva....si eu sunt exact in situatia ta si ma intreb cand o sa se termine toate jignirile,amenintarile,rautatile.Si eu am 2 copii,ii cresc singura cuc,el si-a luat bocceluta,amanta si....s-a evaporat in alt oras si de acolo ataca.Asta e.Nu ajuta cu nimic lacrimile,suferinta si plansul de mila.Trebuie sa-ti vezi de viata ta,de copii si sa nu te uiti in urma.Stiu ca e greu,si mie cateodata imi vine sa ma urc pe pereti,dar traiesc cu gandul ca voi razbii pana la urma" Iti doresc din tot sufletul ca hotararea pe care ziceai ca ai luat-o sa fie cea buna pentru tine si pentru fetele tale. Nimic pe lumea asta nu pretuieste ca linistea langa copiii tai. Chiar intr-una din serile trecute simteam ca adevarata tragedie a vietii mele ar fi sa nu mai am copiii langa mine si linistea pe care o am acum, in ciuda tuturor greutatilor. Toate cele bune! mami, [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/squsqusdr20040625_2_Maria+is.png"]"pinsentza"[/url] [zana] si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsvi20060118_2_Stefanut+is.png"] "diliciosul"[/url] [bonjovi] [url="http://community.webshots.com/user/strumfi2004"][foto][/url] [url="http://strumfiispunlucruritraznite.blogspot.com"]Strumfii spun lucruri trasnite[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui spic de grau
Numai mie mi se pare bizar ca un cuplu sa intre pe forum sa isi spele rufele in public? Of!
NU! Si eu m-am gandit din primul moment... de ce nu vorbesc acasa, unul cu celalalt decat sa o faca pe forum?! Dar, ma rog... _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk
Pai puteti ignora subiectul daca vi se pare deranjant
Daiana, nu mi se pare deloc deranjant, doar ca: Voi comunicati aici pe forum... nu ar fi mai usor sa comunicati "in direct" la masa din bucatarie, cu 2 cafele in fata, calm si civilizat? Sa nu va stie nimeni, ca sunt problemele voastre... Sa nu ma intelegi gresit, eu nu va critic, daca voua asa va e mai usor, atunci vorbiti aici. Mie una mi-ar fi enorm de greu, dar daca la voi functioneaza... de ce nu?! _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce vi se pare ca eu si fostul meu sot ne conversam aici.Nu a vorbit direct cu mine si nici eu nu i-am raspuns la vreo acuzatie.Chiar nu pricep de ce atata rautate din partea unora.Eu am inteles ca pe acest forum poti posta orice problema ai.Aveam o problema si vroiam sa citesc si alte pareri.Nu va obliga nimeni sa cititi sau sa va spuneti parerea daca nu va intereseaza subiectul meu. Va multumesc acelora care m-ati bagat in seama,fara sa vi se para ca top icul deschis de mine este de genul "spalatul rufelor in public" Eu una,acum ceva timp,as fi fost curioasa sa citesc un subiect ca acesta,macar aflam ce simte si ce vrea un barbat care si-a inselat nevasta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiana , nu este nici o problema ca scrieti amandoi mesaje aici. Iti inteleg situatia si mi se pare normal. Cred ca pers. care sunt deranjate de rufe ar trebui sa nu mai intre pe acest topic , e cel mai simplu. Aici si-a dat seama poate sau macar i s-a ridicat un semn de intrebare referitor la comportamentul lui(Bubu), iar Daiana a vazut ca nu este singura care crede ce crede si ca nu este nebuna. Daiana , daca nu ati clarificat situatia pana acum , ar trebui sa o faceti. Ai putut sa citesti la rece punctul lui de vedere , cum isi descrie situatia , el la fel , acum nu va ramane decat sa analizati si sa vedeti daca mai pyteti continua sau nu .[flo] Iti doresc succes(va doresc de fapt) , si nu uita ca dupa ploaie intotdeauna apare soarele , si priveste intotdeauna partea plina a paharului , vei avea doar de castigat . "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...